Sestdiena, 2019. gada 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Kandavas kartingu trases trokšņu normas neatbilst Satversmei

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 23. decembris 11:14

Valdības akceptētais, bet iedzīvotāju un tiesībsarga Jura Jansona apstrīdētais trokšņu regulējums mototrašu tuvumā, kas tieši skar arī Kandavas kartinga trasi, nav atbilstošs Satversmei. Tā 19. decembra spriedumā norāda Satversmes tiesa. Tiesa uzsver, ka Ministru Kabinets ārpus telpām izvietotajām mototrasēm ir noteicis augstākus pieļaujamos vides trokšņa robežlielumus nekā citiem, mazāk kaitīgiem vides trokšņa avotiem.

Kandavas kartodroma trases darbība 2014. gadā tika apturēta, jo tā neatbilda tolaik spēkā esošajam pieļaujamo trokšņu līmenim. Savukārt 2015. gadā MK noteikumi tika grozīti, paredzot jau augstākus pieļaujamos vides trokšņa robežlielumus, kā rezultātā trases darbība tika atjaunota. Paralēli gan trases īpašnieki startēja projektu konkursā, kur arī guva atbalstu iecerei, kas paredz izbūvēt jau gadiem solīto trokšņu slāpējošo sienu vismaz vienā trases žoga posmā, kas atrodas vistuvāk dzīvojamajām mājām. Tas, vai ar šo pasākumu būs līdzēts un trokšņu līmenis vairs netiks pārsniegts un attiecīgi – pašvaldība varēs dot atļauju trasei darboties, visticamāk, noskaidrosies nākamajā sezonā.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Priecājos! teica:

  Prieks par šo Satversmes tiesas spriedumu! Arī tas apliecina, ka sabiedrība ir uzvarējusi neliešus un naudas maisus, kas spļauj virsū sabiedrības interesēm.

 2. es a i kandaviec teica:

  pašvaldibu uzpirksim un viss būs kulē trobele būs konkrēta

 3. kaimiņš teica:

  Rozā daiņa idejas dzīvo! Priekš kam juns kandavniekiem kūkas,sūkājiet rupjmaizi!

 4. dainis teica:

  kandavas kartodroms bija ,un arī turpmāk darbosies,,,.

 5. novada vadībai jāmaina domāšana teica:

  LR1:
  Ministru kabinets nu jau apstrīdētos noteikumus izdevis galvenokārt tāpēc, lai veicinātu starptautisko autosporta un motosporta sacīkšu rīkošanu Latvijā, secina Satversmes tiesa.
  Savukārt pienācīgs, taisnīguma principam atbilstošs un uz cilvēka cieņas aizsardzību vērsts izvērtējums nozīmē, ka ir izsvērtas un līdzsvarotas iesaistīto personu intereses, uzlūkojot katru cilvēku kā augstāko vērtību demokrātiskā tiesiskā valstī. Izdodot tiesību normas, kas var būtiski ietekmēt personas tiesības uz veselību un tiesības dzīvot labvēlīgā vidē, Ministru kabinetam ir pienākums atbilstošā procesā apsvērt ne tikai ekonomiskās un citas likumiskās intereses, bet arī iespējamo kaitīgo ietekmi uz cilvēka veselību.
  Satversmes tiesa vērsa uzmanību, ka trokšņa novērtēšana un pārvaldība nevar būt vērsta tikai uz vienas personu grupas interešu prevalēšanu.
  Līdz ar to, nodrošinot tiesības uz veselību un tiesības dzīvot labvēlīgā vidē, jāietver ne tikai cilvēka cieņai un piesardzības principam atbilstošu preventīvu izvērtējumu, paredzot kaitīgās sekas un iespējamu to mazināšanu, bet arī iesaistīto personu interešu taisnīgu līdzsvarošanu.
  Satversmes tiesa atzina, ka Ministru kabinets nav pienācīgā kārtībā nodrošinājis un aizsargājis personas tiesības uz veselību un tiesības dzīvot labvēlīgā vidē.
  Satversmes tiesas spriedums ir galīgs un nepārsūdzams.

 6. Kandavnieki, ievērojiet, kas to dara! teica:

  Neizmirsīsim, ka persona, kas pieņēma šos pretlikumīgos grozījumus bija tā pati Laimdota Straujuma, pie kuras 2016.gadā aizgāja Jānis Naglis „parunāties”, kā rezultātā tapa šie mototrašu īpašnieku ielobētie pretlikumīgiem MK grozījumi. Tā ir tā pati Straujuma, kas tagad Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšgalā 13.oktobrī bija ieradusies Kandavā tādā kā speciālā izbraukuma sēdē it kā atsaucoties Meža īpašnieku biedrības aicinājumam!!! Galvenais mērķis šādam izbraukuma pasākumam bija ZM bīdīto sleveno ciršanas noteikumu apspriešana ar „beuriem” ( kas smukāk saucas – Ministru kabineta noteikumu grozījumu projekta apspriešana). Meža īpašnieku biedrība kopā ar otru šajos ciršanas noteikumos ieineteresēto Meža sertifikācijas padomi šai Straujumas vadītajai izrādei tika speciāli sarūpējuši arī dažus no dabas sargāšanas potenciāli ekonomiskos cietējus un vietējiem labi zināmus uzņēmējus.
  „2016.gada septembrī Laimdotas Straujumas vadītā valdība izdabāja dažiem uzņēmējiem un pāris ministru atvasēm – palielināja Ministru kabineta noteikumos atļauto trokšņu līmeni. Tādējādi darbu varēja atsākt skaļuma dēļ slēgtā Kandavas mototrase, kā arī sacensības rīkot Biķernieku trase Rīgā.” (LR1)

 7. Satversme teica:

  Tagad vazāšos gar privātmājām ar satversmes pantiem padusē un tvarstīšu visus, kas trimmerē zāli vai rūcina krosiniekus. Raudošie trases ienaidnieki, jūs esat vienkārši esat stulbi Tieši tikpat stulbi, cik Tukuma lidostas heiteri.

 8. Wecais teica:

  Jūs, Kandavas niekkalbji, katrā vārdā ñerkstat, ka Kandavā vairs nav tas, nav tas, nav tas…
  Bet praktiski vienīgo kartinga trasi Latvijā, kura varētu pievilināt gan viesnīcu klientus, gan ēstuvju klientus, gan kartinga braucēju sievu/bērnu/vīru utt izklaides iespējas – tās jūs, āksti, noairējāt!
  Šī bija vismaz kaut kāda iespēja iepūst dzīvību jūsu sprāgstošajā pilsētelē, bet jums jau nevajag darba iespējas, jums vajag pabalstus! Nekas, drīz čigāni koposies ar melnajiem, tad jums tiks tas, ko jūs tik łoti gribat!

  • o jē teica:

   teiktais kā kulaks uz acs , tikai ņaudēt un visu noliegt protam,viena vecene kaut ko padirš tā visi dzied līdzi ,bet laikam jau kādam kāds labums no tā jz cilvēkiem galvā nav smadzenes.

  • ? teica:

   A kāpēc kā nākas no paša sākuma to trasi neuzbūvēja tā, kā tas bija paredzēts, un tā, kā tas notiek citviet pasaulē – ar īpašu no trokšņa sargājamo sienu? Turklāt caurspīdīgu nekā tagad draud iedzīvotājiem, sak, gribējāt? Būs jums tagad brandmūris, kas aizsegs visu gaismu! Kāpēc Ķieģelis un viņam līdzīgie līda tiem naudas maisiem – trases īpašniekiem – pakaļā un ļāva trasi nodot ekspluatācijā bez paredzētās sienas?!

  • Wecais teica:

   …un vispār – ko var ñemties?!
   Uztaisa tās nīkulīgās postpadomju rūpnīcas atlikumu pilsēteles slaistu aptauju, un tad redz – cik ir to, kas kaut ko sajēdz un grib un cik ir apdauzīti pret visu un visiem protestētāji! Mums taču ir demokrātija?! Vai tā miesta varenajiem bail no padumjās tautas viedokła? 😉

 9. DJ teica:

  Nezināju, ka Straujuma ir tik uzpērkama tantiņa.

 10. rozijs teica:

  kāds labums no tā kartinga ,ja tev jāskatās aiz žoga,

 11. Aizdomatajs teica:

  Vai juus pamulki neesat aizdomajushies ka lielaka dalja trases ir uzceltas pirms kads tur blakus ir pieceelis maaju zinot ka tur ir trase?! Tad tagad es uzcelshu maju pie hes un teikshu lai klapee ciet jo man traucee!

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool