Liena Trēde

Zirgu dienā Kandavas novada Valdeķos /FOTO/

Iespējams, viens no cēlākajiem sporta veidiem pasaulē – jāšanas sports. Glīti sapītām krēpēm zirdziņš paklausīgi un vienā ritmā ar jātnieku dodas cauri šķēršļu joslai, uzburot ainiņas par aristokrātiju, kas reiz līdzīgi vizinājusies Latvijas piļu un muižu parkos.

Iespējams, viens no cēlākajiem sporta veidiem pasaulē – jāšanas sports. Glīti sapītām krēpēm zirdziņš paklausīgi un vienā ritmā ar jātnieku dodas cauri šķēršļu joslai, uzburot ainiņas par aristokrātiju, kas reiz līdzīgi vizinājusies Latvijas piļu un muižu parkos. Bet, kas no malas šķiet tik brīnumaini viegli, patiesībā ir smaga darba un vēl smagāku treniņu rezultāts.

Popularizējot jāšanas sportu, kā arī dodot iespēju jaunajiem jātniekiem izmēģināt savus spēkus konkurences apstākļos, jau trešo gadu pēc kārtas neliela mēroga draudzīgas sacensības norisinās Kandavas novada Valdeķos. Pirmos divus gadus, stāsta zirgaudzētavas īpašniece Iveta Pāže, tas vairāk bijis tāds kā pasākums savā kompānijā, bet šogad tomēr nodomājuši nedaudz iet plašumā un uzaicinājuši arī dalībniekus no kaimiņiem – Tukuma un Zentenes. Un tā pagājušajā piektdienā, 18. augustā, pie Valdeķu zirgu staļļiem dīžājās 12 zirgi un savas prasmes to vadīšanā apliecināja 14 jātnieki. Arī skatītāju un līdzjutēju netrūka, kas šajā saulainajā pēcpusdienā nāca lūkot, kā tad zirgi un viņu jātnieki sacenšas.

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 22. augusta, numurā ŠEIT!

 

12 komentāri “Zirgu dienā Kandavas novada Valdeķos /FOTO/

  1. Prieks par lasīto, tik vien gribētos, lai sporta veidu korekti rakstītu, nu nav “jāšanas sports”, ir “JĀTNIEKU sports”!!! Par ti iespējams “pārliecināties” pie LSFP sporta veidiem.

  2. Labi čikāgas Piiciixhiem zagt no komunistiem – re un mūža balva garantēta. Tagad Es saprotu kapēc Latvieši ir maza un zaglīga tautiņa un laiza ASV pēcpusi”). Pērciet MONSANTA produkciju (LINDA=1) – Latvijas Zaļā Partija. I. Priede jau žogu taisa ap savu māju: ha ha ha ha Kā būs ap Kandavu siltums?????????????????????????????????????????????????

  3. Firma garantē ka pēc produkcijas lietošanas JUMS pēcnācēju NEBŪS – Latvijas zaļā partija.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  4. R. Pauls tā pūlējās, bet ja var vienkārši spert ASV komunistu hītus un iegūt Trīs vai Pieczvaigžnu ordeni…Kā`p`wc GAN NE> Kapēc gan ne:Kapēc nespert Kandavas Kultūras budžetu un un radīt kūsēna figņu fīlenbags – 10 000 EUR, a. crauze ap 1 dziesmu saņjemt 1000 EUR, , a ku ir kandavas komponētā himna 500 EUR????….. ai kāda škirba, kura šķirbā bāž:)….Galvenais lai labi STĀV!

  5. Mirsiesir pat gada laukā – nožē;pjami-FAKTS! (Ilona lasīja Pūres dārzos) _ MONSANTA – Te rezultātas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.