Liena Trēde

Zemītnieki sūdzas par vēsturiskajām ēkām ar jauniem īpašniekiem un komunālo saimniecību

Iedzīvotāju sapulcē Zemītē, kas notika 20. martā, kupli pārstāvēts bija arī Grenču gals. Tā iedzīvotāji interesējās, kad beidzot kaut kas tiks ieguldīts viņu ciematiņā? Tāpat vietējie satraucās par tām vēsturiskām ēkām, kas ieguvušas jaunus īpašniekus.

Iedzīvotāju sapulcē Zemītē, kas notika 20. martā, kupli pārstāvēts bija arī Grenču gals. Tā iedzīvotāji interesējās, kad beidzot kaut kas tiks ieguldīts viņu ciematiņā? Tāpat vietējie satraucās par tām vēsturiskām ēkām, kas ieguvušas jaunus īpašniekus. Pieredze liecinot, ka solījumi ieguldīt nereti tā arī paliek tikai solījumi un ēkas, atstātas novārtā, drīz vien tiek izdemolētas. Savukārt zemītniekus vairāk interesēja komunālie jautājumi, piemēram, pagasta ūdenssaimniecība.

Kā secināja zālē sēdošie, katrā nākamajā iedzīvotāju sapulcē piedalās atkal jauns komunālās saimniecības vadītājs un iedzīvotājiem atkal no jauna jāstāsta, cik sliktā stāvoklī ir esošais ūdensvads. Februārī vien jau bijušas trīs avārijas, kad ūdens pazudis visam pagastam! SIA «Kandavas komunālie pakalpojumi» vadītājs Oskars Kļava skaidroja, ka par iepriekšējiem solījumiem atbildēt nevarot, bet problēmu apzinās – visā novadā, ne tikai Zemītē vien komunikācijas ir sliktā stāvoklī. Tomēr šobrīd “skatoties maciņā“, naudas vērienīgiem projektiem uzņēmumam nav, turklāt šī brīža prioritāte – darīt visu, lai samazinātu zaudējumus un gadu noslēgtu vismaz “pa nullēm”. Viens no apgrūtinājumiem, neskatoties gana vērienīgās kredītsaistības, ir arī iedzīvotāju parādi. O. Kļava tāpat kā citviet skaidroja – uzņēmuma gada apgrozījums ir aptuveni 900 000 eiro, bet pakalpojumu saņēmēju kopējais parāds – ap 200 000 eiro.

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 23. marta, numurā ŠEIT!

7 komentāri “Zemītnieki sūdzas par vēsturiskajām ēkām ar jauniem īpašniekiem un komunālo saimniecību

    1. Bet diez no kā tad viņi var ieguldīt, no tām nullēm kautko? Iedzīvotāji prasa, bet paši neko negrib maksāt – lielākie parādnieki, Pieraduši komunismā dzīvot.

      1. Ikvienam pakalpojumam ir jāmaksā tik, cik tas arī reāli maksā, bet nevis jāvadās pēc muzikantu un kluba vadītāju politiskajām ambīcijām un saprašanas par mikroekonomiku.

    2. Personāla atlasē novadā viss ir kārtībā, jo, izvēloties jebkuras nozares speciālistus, tiek ņemti vērā Krievijas ķeizarienes Katrīnas II favorītu izvēles principi.

  1. Deputātam. es par Katrīnu II nezinu klāt nestāvēju zinu to ka iepriekšējie vadītāji to vien darīja ka izmantoja dienesta Stāvokli un ar rezultātiem, kurus šobrīd var redzēt Kandavas ielās ,pluss rezultāts ir tāds ka no 2000 gada Kandava ir Līdzvērtīga ar Latgales reģiona pilsētām ienākumu ziņā ……. jo vadītajiem nebija laika bija svarīgākas lietas sēklas materiāla izdales un sadales lietas…… un ja komunisti iemācīja dzīvot pa velti nemaksājot šobrīd tas neiet cauri un ciešs visi pārējie jo komunistu laikos visu varēja piesegt ar Partiju lietām

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.