Vents Dubrovskis

Zantes pamatskolas 130. jubilejas salidojums /FOTO/

26. septembrī savu 13. jubileju svinēja Zantes pamatskola. Svētkus ievadīja svinīgais pasākums kultūras namā, kur viesi vispirms cēlās kājās, lai godinātu skolas karoga ienešanu un nodziedātu valsts himnu.

26. septembrī savu 130. jubileju svinēja Zantes pamatskola. Svētkus ievadīja svinīgais pasākums kultūras namā, kur viesi vispirms cēlās kājās, lai godinātu skolas karoga ienešanu un nodziedātu valsts himnu.

– Vienmēr visam ir savs sākums. Tā arī mūsu skolai pamatos ir likti divu stipru vīru vārdi – trīsklasīgās skolas pārzinis Teodors Bergs un viņa pēcnācējs Jānis Ķiploks bija tie, kas Zantes skolas vārdu padarīja dzīvu. No lūgšanu un baznīcas mācību apgūšanas līdz teātra izrādēm, bazāriem un sarīkojumiem, – ar šādiem vārdiem aizsākās pēc Ilzes Oliņas scenārijā veidotais ieskats skolas vēsturē. Zināms, ka pamatskola vēstures avotos pirmoreiz minēta 1885. gadā, taču daži fakti liecinot, ka tā pastāvējusi jau agrāk. 1925. gadā skola pārcelta uz bijušo Zantes muižas ēku un tajā mācījušies 149 skolēni direktora Kārļa Knauta vadībā. 1935. gadā skolas pagalmā tiek iestādīts ozols, kurš tur kuplo joprojām.

 

Vairāk lasiet otrdienas, 29. septembra, numurā ŠEIT!

 

 

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.