Noslēgušās skolēnu pārgājienu dienas Abavas senlejā

No 15. septembra līdz 15. oktobrim projekta «Ej droši dabā» ietvaros Abavas senlejā norisinājās skolēnu pārgājienu dienas, kuru laikā bērniem no skolām, kuras atrodas Abavas senlejā, bija jādodas dabā – jāizveido vienas dienas pārgājiena maršruts, redzētais jāfiksē fotogrāfijās un video.

15. oktobrī atpūtas kompleksā «Plosti» sapulcējās skolēnu Pārgājiena dienu dalībnieki. Kaut arī piedalīties tika aicināti 5. līdz 7. klašu skolēni no Kandavas, Talsu, Kuldīgas un Ventspils novada, tie, kuru skolas atrodas Abavas senlejas dabas parkā vai tuvu tam, vislielākā atsaucība bija no Kandavas novada skolām.

Pārgājiena dienu noslēgums sākās ar Abavas ielejas attīstības centra vadītājas Ivetas Pieses uzrunu un pateicību visiem aktīvajiem dalībniekiem – Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas 6.a klasei (audzinātāja Seila Šenberga) un Kandavas internātvidusskolas 6.b klasei (audzinātāja Kornēlija Lāce, palīdzēja Dzintra Mellakaula un Līga Pūķe). Pasākumā piedalījās arī Vānes pamatskolas 5. klases (audzinātāja Ilze Kalnarāja) un 6. klases (audzinātāja Modra Rēvalde) skolēni. Noslēguma pasākumam bija pieteikušās un ilgi tika gaidītas arī Zemītes un Zantes pamatskolu komandas, bet diemžēl…

Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas 6.a klase un Kandavas internātvidusskolas 6.b klase iepazīstināja klātesošos ar savu pārgājienu maršrutiem un pa ceļam redzēto. Nenoliedzami pierādījās, ka Abavas senlejas galvenās vērtības ir skaistā daba. Skolēni bija paviesojušies gan Buses pilskalnā, gan Mācitājmuižas apkārtnē un gājuši pa taku uz Vecajiem ozolājiem. Bērni bija redzējuši gan dzīvniekus, gan dabu, gan arī atklājuši vietas, kurās līdz šim nebija viesojušies.

Jāpiebilst, ka maršrutā un tā atspoguļojumā bija jāiekļauj dažādi elementi – gaiss, ūdens, akmens, augs, dzīvnieks, dziesma, atradums; un visi bija paveikuši uzdevumu godam. Klasēm šis bija pirmais šāda veida pasākums, tomēr bērnu entuziasms bijis liels. Šādi pārgājieni dabā tiks turpināti, lai iepazītu un redzētu vēl daudz jauna Abavas senlejā.

Prezentāciju sagatavošanā savu palīdzīgo roku bija pielikušas arī skolotājas, un par to viņām lielais paldies. Skolotāja loma ikvienas personības veidošanās laikā ir nozīmīga – tiek apgūtas prasmes vides labiekārtošanā, kā orientēties dabā, skatīties, ieraudzīt un dzirdēt skaisto.

Pēc prezentācijām sekoja komandu stafetes piecās disciplīnās, kurās bērniem bija jāsavāc pēc iespējas vairāk punktu. Katrai disciplīnai tika atvēlēts noteikts laiks. Futbols, bumbiņu mešana, šķīvīša sviešana, skriešana lielajos zābakos un skaitļu meklēšana – aktīvā atpūta dabā bērniem radīja īpašu prieku.

Pēc komandu disciplīnām bērnus sagaidīja silta zupa un visi tika pie gardiem kliņģeriem.

Skolēnu Pārgājienu dienu mērķis bija veidot skolēnu izpratni par bioloģisko daudzveidību Abavas senlejas dabas parkā, veicināt iemaņu un prasmju veidošanos aktīvai atpūtai dabā. Projektu «Ej droši dabā!» finansē Latvijas Vides aizsardzības fonds, Kandavas novada dome un Abavas ielejas attīstības centrs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.