Vents Dubrovskis

Mārtiņdiena Kandavas novadā /FOTO/

Latviešiem 10. novembris ir Mārtiņdiena – laiks, kad senči svinēja rudens darbu noslēgumu un gāja ķekatās, svētības vēlēdami. Tā arī Kandavā savi budēlīši Solvitas Jansones vadībā visu nelabo aizgainīja. Domē trāpīja ikurāt darba sanāksmē, un – ko tad iesākt ar darbā pieķertiem ļautiņiem?

Latviešiem 10. novembris ir Mārtiņdiena – laiks, kad senči svinēja rudens darbu noslēgumu un gāja ķekatās, svētības vēlēdami. Tā arī Kandavā savi budēlīši Solvitas Jansones vadībā visu nelabo aizgainīja. Domē trāpīja ikurāt darba sanāksmē, un – ko tad iesākt ar darbā pieķertiem ļautiņiem? Labu novēlēja, bet ap māju svētības loku vis nemeta.

10. novembrī Matkulē un Vānē – Mārtiņdienas tirgus. No rīta izmēģinājuši laimi Matkulē, pusdienlaikā tirgoņi un mājražotāji no plašākas apkaimes – arī Kabiles, Alsungas un Saldus – iekārtojās Vānes pamatskolas pagalmā.

Pagasta pašpārvaldes vadītāja Daina Priede pastāsta, ka 11. novembrī būs arī lāpu gājiens – Vānē svecītes liekot ap baznīcas akmens valni, un tas esot īpašs skats – kas jāpiedzīvo…

Vairāk lasiet otrdienas, 11. novembra, laikrakstā ŠEIT!

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.