Aivars Liepiņš

Kandavniece Liena Reinberga – «Latvijas lepnums»

Pirms diviem gadiem Valsts svētkos Kandavas novads par ilggadēju darbu bāriņtiesā paldies teica Lienai Reinbergai, kura atmiņas par dienestā pavadīto laiku un savu darbu apkopojusi arī grāmatā «Rūpju bērni Kandavas novadā».

Pirms diviem gadiem Valsts svētkos Kandavas novads par ilggadēju darbu bāriņtiesā paldies teica Lienai Reinbergai, kura atmiņas par dienestā pavadīto laiku un savu darbu apkopojusi arī grāmatā «Rūpju bērni Kandavas novadā». Tā atvēršanas svētkus piedzīvoja šī gada vasarā un grāmatas eksemplāri galvenokārt aizceļoja pie audžuģimenēm, ar kurām teju 20 gadu garumā arī strādāts. Bet, pateicoties viena bijušā “rūpju bērna“ pieteikumam, kandavniece 26. decembrī tika godināta Vislatvijas ceremonijā «Latvijas lepnums», ko jau 14 gadus organizē laikraksts «Diena» un «TV3».

 

Komentāri

 1. Tātad, Kandavas novadā ir visvairāk tādu ģimeņu no kurām ir jāizņem bērni???
  Ar šādām ģimenēm ir jāstrādā gan sociālam dienestam, gan bāriņtiesai, nevis no tām jāizņem bērni!
  Tas jau ir visvienkāršākais- izņemt bērnus, atdot svešiem cilvēkiem un miers! Tālāka atbildība dienestam noņemta!
  Es gan šeit neko labu nesaskatu!

  1. Es gan saskatu, ka cilvēks darījis pašaizliedzīgu un svētīgu darbu citu labā. Bet viss ok, es jau saprotu, ka tas latvieša dabā – visu labo pagriezt ar muti uz leju un brēkt. Un čīkstēt. Un norādīt kas un kam būtu jādara. Bet pašam nedarīt, vai ne, Anna?

   1. Protams ka pašazliedzīgi darot tiešos darba pienākumus un saņemot KRIETNU algu, nav kā dundure kurai tehnikumā ardobdiedrības darbs bija tikai haltūra un paslinkoja pat pieminēt nopelnītos apbalvojumus, nez kapēc šoreiz nebija šefte pirmā vietā visus labos SĪKUMIŅUs atCerējās…ai nu sliņķe ir sliņķe (ddundure nav pilns kalendārs)…pat uz pilsētas domes protokolētējas darbā NE REIZI neieradās…Ko nu tur…caurums ir un LABI!

  2. Nevis Kandavas novadā ir vaisvairāk ģimeņu, no kurām jāizņem bērni, bet Kandavas novadā bērniem, kas izņemti no gimenēm citos novados, tiek iedotas mājas!
   Pirms rakstīt muļķības, vajag presi nedaudz palasīt un iepazīties ar situāciju Latvijā šajā jomā.
   Mucā taču neesat dzīvojuši, presi lasāt un masu medijus skatāties, vai nezināt kāda ir situācija, ka vairumā novadu Latvijā bērni, kas izņemti no ģimenēm dzīvo bērnu namos. Ja to var saukt par normālu dzīvi……

   1. Diez kāpēc gan brīvā un demokrātiskā valstī šī problēma ir tik aktuāla! Varbūt, ka patiesas brīvības vietā kaut kādi nelieši ir iesmērējuši mums putna brīvību.

   2. Situācija valstī ir dramatiska!
    Piekrītu tiesībsargam Jansonam, kurš uzsver, ka bērnu nami ir jālikvidē un bērniem ir jāaug savu vecāku ģimenēs! Bioloģiskā saikne ir galvenā, ja jūs to neesiet lasījusi!
    Un kāpēc bieži audžuģimenēs brīnās – kāpēc bērni tik ļoti vēlās atpakaļ pie saviem vecākiem? Tāpēc, ka iestāžu darbinieki izlemj viņu likteni, kurš sāp visu mūžu! Un bioloģiskie vecāki ir un vienmēr būs tie labākie!!!
    Vai agrāk bija cilvēki savādāki, ja nebija ne tik daudz audžuģimeņu ne bērnu namu? Varbūt nauda dara savu?

 2. Ne jau visas audžu ģimenes ir ar goda prātu. Nav retums, ka bērnus ņem naudas dēļ. Tur tā sāpe. Un tieši bāriņtiesa ir tā,kurai jāuzņemas atbildība, vai tās ģimenes ir izvēlētas pareizi. Ja audžu ģimenē bērnam skaita kumosus, viņu sit vai izmanto, tad labāk viņam bērnu namā. Tāpēc tas nevar būt rādītājs izcilībai, ka visi bērni sastūķēti audžu ģimenēs. Ja labās audžu ģimenēs, – visu cieņu. Ja nogrūsti prom, lai kāds uz viņiem nopelnītu, – tad nav ar ko lepoties.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.