Kandavas tehnikuma audzēkņi apgūst iemaņas ārzemju uzņēmumos

Jau otro gadu pēc kārtas «Erasmus+» programmas ietvaros Kandavas lauksaimniecības tehnikuma jauniešiem ir iespēja uz laiku savas zināšanas un iemaņas likt lietā pavisam praktiski un aiz mūsu valsts robežām. 

Šajā semestrī, oktobrī, praksē uz Austriju devās desmit audzēkņi, kas apgūst lauksaimniecības tehnikas mehāniķu (Tomass Polis, Kristaps Strazdiņš, Dāvis Gurskis, Ansis Kviesis), enerģētika un elektronikas speciālista (Edvards Edžus Pabērzs, Ričards Jēgermans, Artis Ādminis) un automehāniķu profesijas. Daļai bija iespēja novērtēt un iepazīties ar to, kā tiek strādāt Austrijas laukos jeb ģimeņu uzņēmumos, kā arī pastrādāt tādos pasaulē zināmos uzņēmumos –  «Autohaus Holzmann», «Porsche St. Veit Porsche Inter Auto GmbH& Co KG», elektrotehniķi – «KIOTO SOLAR Wärme», «Expert Pauer». Kopumā bija paredzēts praktizēties nepilnu mēnesi jeb 21 dienu, taču Austrijas puse mūsu jauniešu veikumu un zināšanas novērtēja tik labi, ka prakses laiks tika pagarināts vēl par mēnesi.

Paši jaunieši, kas nu atgriezušies Latvijā, atzīst: ja būtu iespēja, ļoti labprāt vēl kādu reizi dotos praktizēties uz ārzemēm. Un jau nākamajā semestrī šāda iespēja būs vēl astoņiem audzēkņiem – gan mehāniķiem, gan tiem jauniešiem, kas apgūst ēdināšanas vai viesnīcas pakalpojumu speciālista prasmes.  Kopējā projektam piešķirtā summa ir 118 182 eiro. Piešķirtais finansējums tiek izlietots ceļa izdevumiem, individuālajam atbalstam un organizatoriskam atbalstam.

Komentāri

  1. Tas ir daudz lietderīgāk nekā tie 20 tūkstoši eur par to debīlo akmeņu krāvumu pie iebraukšanas Kandavā! Jaunieši ir jāatbalsta, lai neizaugtu kā stulbi blējošs aitu bars, pie kā pieskaitāms iepriekšējais komentētājs!

   1. Nevar nepiekrist, neizglītotā sabiedrība ir mūsu lielākā problēma! Tak parunājiet ar cilvēkiem, kas tikai pamatskolu beiguši, vājprāts, kas viņiem prātā notiek, arī 30mit, 40mit gadīgiem. Viegli manipulējama sabiedrības daļa.
    Par rakstu- malači, lai puikas mācās, paņem labākās idejas un realizē tās šeit!

   2. Protams, Kandavas domē pie varas pagaidām piesprukušajām madāmām liekas, ka viss tas, ko ir darījuši iepriekšējie vadoņi, nav ne plika graša vērts. Nu ko, katram cilvēkam ir tiesības uz savu viedokli.

    1. Nesaprotu šiem komentāriem jēgu. Kandavas domei un novadam nav pilnīgi nekāda sakara ar šo projektu.
     Ja neesat apmierinati ar savu personīgo dzīvi, tad nevajag pie katras izdevības ,,nolikt” citus.

 1. Puišiem līdz tam bija jātiek,konkurss,pieteikumi,izskatīšana…neko neviens uz paplātes priekšā nenolika,ne Dome,ne kāds cits.Milzīgs paldies Kandavas tehnikuma skolotājiem par zināšanām!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.