Liena Trēde

Kandavas komunālajā saimniecībā gads noslēdzies ar 87 000 eiro zaudējumu

Viens no būtiskākajiem janvāra Kandavas novada domes sēdes jautājumiem bija komunālā dienesta atskaite par pērnā gada rezultātiem un nākotnes iecerēm. Savelkot kopā esošās finansu situācijas rādītājus, un, jo īpaši, ņemot vērā uzņēmuma saistības, šobrīd, strādāt var, bet ne domāt pat attīstību.

Viens no būtiskākajiem janvāra Kandavas novada domes sēdes jautājumiem bija komunālā dienesta atskaite par pērnā gada rezultātiem un nākotnes iecerēm. Savelkot kopā esošās finansu situācijas rādītājus, un, jo īpaši, ņemot vērā uzņēmuma saistības, šobrīd, strādāt var, bet ne domāt pat attīstību. Vismaz ne tuvākajā perspektīvā. Proti, gads noslēdzies ar zaudējumiem 86 735 eiro apmērā, kas ir par 51 000 € vairāk nekā pirms gada. Viena no ievērojamākajām pozīcijām, kas veido zaudējumus, ir tā, ka ūdens saražošana izmaksā vairāk, nekā par to tiek samaksāts – Kandavā nav reālai situācijai atbilstoša tarifa. Gada griezumā pieaugušas arī uzņēmuma saistības, un tās sasniegušas aptuveni 6,39 miljonu eiro apmēru.

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 9. februāra, numurā ŠEIT!

Komentāri

  1. Tā vienkārši paņemt ūdeni tu vari no Abavas, bet, lai tas tavā dzīvoklī tecētu no krāna un tu varētu aizskalot savu kluci, ir jāiegulda nopietni materiālie resursi. Tāpēc arī ūdenim ir jāmaksā tik, cik tas reāli maksā.

   1. Un? Tas nemaina lietas butību. To ne ra žo. Piegādā! Piegāde prasa izmaksas. Bet ne ra žo! Ražot nozīme radīt kaut ko no jauna,izgatavot. Ūdei neviens nerazo lai ka to kās gribētu. To ” ražo” māte daba.

     1. Saražotu vai tomēr piegādātu ar piegādes izdevumiem?!
      Vai tu omitei uz laukiem sūdus darziņam aizvedot un samaksājot iekraušanas/izkraušanas/ceļa izdevumus ari vinai saki, ka saražoji prieks viņas sūdus? 😀

       1. Nu lūk. A ūdeni “ražo” māte daba nevis Kandava.Kandava to aiztransporte, piegadā, protams attiecīgi izdevumi rodas, kurus pieskaita ūdens cenai. Bet ne ra žo ūdeni.

         1. Izskatas, ka te viens otrs tiesam ir visai padumš. Ka nesaprot elementāras lietas. Ja tu tam udenim ” statusu” mainītu, piebērtu cukuru vel kādu vielu un raditu limpeni. Luk ta ir razošana. Jauns produkts. Bet ši ir tikai ūdens piegade. Smel no Abavas, vai ietecini no krana udens ir un paliek ūdens. To nerazo joprojam 😀 Smagi dažiem kibo sapratne par to, kas ir piegade, apstrāde un ar to visu saistītas izmaksas un kas ir razošana.

 1. Peļņa nav vienozzīmīgs rādītājs – uzņēmumam ir lieli pamatlīdzekļi un amortizācijas izmaksas sastāda gandrīz 0.5 mio. Protams, kaut kad arī tajos nāksies ieguldīt, bet ar to gribēju teikt, ka ir pāragri šausmināties par šīs kapitālsabiedrības zaudējumiem, kas vairāk ir grāmatvedisks rādītājs. Tajā pašā laikā pie labas peļņas uzņēmums faktiski var būt daudz sarežģītākā situācijā.

  1. Balsojiet par mums un mēs paplašināsim domes un tās struktūrvienību štatus līdz tādiem apmēriem, lai tajos varētu nodarbināt visus novada darbaspējīgos iedzīvotājus. Ekonomika ies kalnā rūkdama un novadā iestāsies vispārēja svētlaime.

 2. Tas, ka Kandavas novadā nav reālai situācijai atbilstošs ŪK tarifs, visiem komunālajā sfērā strādājošajiem speciālistiem ir zināms jau sen, tomēr neko šīs problēmas risināšanā darīt nedrīkst, jo, paceļot tarifu, vienmēr tiktu apdraudēta kārtējās domes vadības priekšvēlēšanu solījumu izpilde. Vēlētājiem taču katrā priekšvēlēšanu kampaņā vienmēr tiek solīts, ka pareiza balsojuma gadījumā novada iedzīvotāji jau šajā saulē dzīvos kā Leiputrijā, bet pēc nāves visi kā viens iegūs mūžīgu svētlaimi Paradīzē. Un dzīve Leiputrijā nu nekādi nesader ar ŪK tarifa pielīdzināšanu reālajām izmaksām. Tas, ka resursu cenas aug, neko nenozīmē, – galvenais ir radīt iespaidu, ka vietējā vara stāv un krīt par vietējo iezemiešu labklājību.

 3. Priede, Bērzs vai Kļava: Ordenis kad pušķo krūti, tad [a īstam īsti jūti, tas ir vienmēr tavā dabā: strādāt Valsts un Tautas LABA!
  /Dreslers/

  1. Ja sakrustojot divas atšķirīgas koku sugas kļavu un priedi izdotos radīt ātraudzīgu hibrīdu, tad šim procesam vēl būtu kāda jēga. Tagad tas ir tikai plezīrs.

  1. Ja arī vara šādu iespēju dotu, tad komentēt anonīmi vienalga nedrīkstētu. Kurš kandavnieks šādā gadījumā riskētu ar amata, sociālo pabalstu vai kādu citu sīku, bet konkrētam cilvēkam svarīgu, labumu zaudēšanu!

   1. Ja vista izplūkāta, tad tas nozīmē, ka gailis to kārtīgi “plucina”. Tādi eksemplāri, kuri uz to ir spējīgi, ir jātur godā un jāceļ amatos (kaut caur vienam pretendentam rakstītiem konkursu nolikumiem).

  1. Atbildēšu uz domes darbinieka vai silei pietuvinātas personas brēcienu par jauna amata konkursa nepieciešamību. Ja šādu konkursu arī rīko, tad konkursa nolikums no jauna nav jāizdomā. Vajag vienkārši vēstures arhīvos atrast Krievijas ķeizarienes Katrīnas II favorītu atlases noteikumus, un nolikums būs gatavs. Starp citu tajā laikā atlasītajiem jaunajiem virsniekiem vecums bija apmēram 18 gadi. Pavērojiet kas notiek Kandavā un izdariet secinājumus!

 4. Pensionārs ierunājās? Vai tad pensionāri būtu jāliek amatos? Pensionāri rullejuši nu vismaz 10 gadus pa amatiem. Lai atpūšas , lai nāk jaunie un strādā.

 5. Tik daudz kas jauns pilsētā – cilvēku tik pat kā nav: un ši skaistā Abavas senleja un jaukais skats uz pilsētu, uz priekšnieci uz izaugsmi – tā kā nekad: SUPER:)

 6. Ziniet tagadējais komunālā uzņēmuma vadītājs nav pie vainas viņš jau tika iebāzts parādos no iepriekšējo vadītāju darba prasmes.Nevienam no viņiem nav bijusi profesionāla izglītība.Ipriekšējais bija šoferis tad pabeidza kautkādus kursus un bija gatavs direktors Tagadējais arī ir īsts komunālā uzņēmuma vadītājs tikai ar kādu izglītību.No sava darba ne bum bum tikai tāds vadītājs šeit ir vajadzīgs kurš rūpējas par savu uzņēmumu aizstāv savus darbiniekus un tas ir arī jāsaprot domes vadītājiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.