no personīgā arhīva

Kandavas «Dālderu» vistu kūtī viesojas vanags

Zigurds Megnis no Kandavas pagasta «Dalderiem» ar vanagu aci pret aci saticies pagājušajā sestdienā. Lūk, ko viņš stāsta: “Kopā ar sievu spiedām sulu no pēdējiem āboliem, kad padzirdējām ļoti skaļi kliedzam gaili, tāpēc uzreiz skrējām uz kūti skatīties, kas tur notiek.

Zigurds Megnis no Kandavas pagasta «Dalderiem» ar vanagu aci pret aci saticies pagājušajā sestdienā. Lūk, ko viņš stāsta: “Kopā ar sievu spiedām sulu no pēdējiem āboliem, kad padzirdējām ļoti skaļi kliedzam gaili, tāpēc uzreiz skrējām uz kūti skatīties, kas tur notiek. Daļa vistu no uztraukuma bija iemukušas garāžā, bet pārējās bija paslēpušās kūtī pie ligzdām, kur priekšā jau bija… vanags! Diemžēl vienu vistu tas jau bija nomušījis, taču tad nonāca mūsu gūstā, jo logs bija ciet un putnam vairs nebija, kur sprukt. Kopā ar dēlu Edgaru un mazdēlu Mārtiņu nospriedām – lai ar kādus posta darbus pastrādājis, vanags ir ļoti skaists putns un tas noteikti palaižams brīvībā.”

Vanagu saimnieks izlēmis aizvest kādus astoņus kilometrus prom no mājām uz Vīkšķu purvu, un pa ceļam abi vienojušies, ka «Dalderu» vistas tas vairs neaiztiks.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.