Kandavas akordeonisti gūst panākumus valsts mēroga konkursā

Kad ziema sāk atkāpties un gaisā sāk virmot pavasara dvesma, Mūzikas skolu audzēkņu konkurencē notiek valsts mēroga akordeonistu solistu un ansambļu konkurss trijās kārtās.

Kad ziema sāk atkāpties un gaisā sāk virmot pavasara dvesma, Mūzikas skolu audzēkņu konkurencē notiek valsts mēroga akordeonistu solistu un ansambļu konkurss trijās kārtās.

Vispirms notiek dalībnieku atlase skolās, bet otrajā kārtā labākie akordeonisti savu prasmi jau demonstrē reģiona mērogā. Savukārt trešajā kārtā labākie no labākajiem dažāda vecuma mūziķiem piedalās starptautiska mēroga festivālā, kas līdz šim nemainīgi norisinājās Limbažos. Februāra izskaņā Kurzemes reģiona Mūzikas skolu audzēkņi no Ventspils, Kandavas, Kuldīgas, Talsiem, Rojas un Valdemārpils devās uz Ugāli, lai pierādītu savu akordeona spēles prasmi solistu konkursa 2. kārtā. Kandavas Mūzikas skolu pārstāvēja četri audzēkņi: Agnese Ozola (5. klase), Mārtiņš Andersons (3. klase), Betija Čākure (2. klase) un Normunds Freimanis (1. klase).
No teju kā notikušā konkursa Ugālē Kandavas Mūzikas skolas audzēkņi kopā ar savu skolotāju Dz. Lindi mājup atgriezās iepriecināti un gandarīti par rezultātiem: gan Agnese, gan Mārtiņš savā vecuma grupā ieguva godpilno 1. vietu. Normunda sniegumu žūrija novērtēja kā trešo labāko. Savukārt Betija par savu sniegumu saņēma pateicības rakstu. Pateicību par audzēkņu sagatavošanu saņēma arī skolotāja Dzintra.
Akordeona spēles pedagoģe Dzintra Linde, rādot klasē pie sienas sarindotās iepriekšējo gadu starptautisko festivālu afišas, pastāstīja, ka līdz šim gadu no gada kandavnieki veiksmīgi piedalījušies starptautiskajā triju dienu festivālā. Šogad finansiālo apsvērumu dēļ grandiozie svētki izpaliks. Saglabājot aizsāktās tradīcijas, uz Limbažiem, lai vienotos kopīgā koncertā, dosies vecāko grupu akordeonisti.
Taujāti par spilgtākajiem konkursa iespaidiem, audzēkņi atraisās un atklāj, ka katram atmiņā ir palicis kas īpašs. Normundam paticis klausīties citu spēlētās dziesmas un apskatīt, cik dažādi ir akordeoni. Bijis drusku bail, kad pats uzstājās, bet, kad nosaukti rezultāti, bijis bezgala laimīgs. Arī Mārtiņš priecājies par augsto novērtējumu. Turp braucot, nemaz nav šķitis, ka tik labi izdosies izvēlēto darbu nospēlēt. Bet bailes gan uzstāšanās laikā nebijis nemaz – nudien!
Betijai visdziļāk sirsniņā iespiedusies nelielā pašas spēlē iezagusies kļūdiņa. Tas pirmā satraukuma dēļ. Bet raizēm nav pamata – nekļūdās tikai tas, kurš neko nedara! Savukārt Agnesei augstais vērtējums nācis pavisam necerēti, tāpēc prieks ir divkāršs.
Skolotāja Dzintra atzīst, ka audzēkņiem nebūt nav viegli pēc ikdienas saspringtās mācību slodzes vēl Mūzikas skolā pavadīt vairākas stundas. Bet uzņēmīgiem jauniešiem jau nekas nav par grūtu! Ja vēl izvēlētais mūzikas instruments rada interesi, tad apgūt tā spēli izdodas daudz vieglāk. Lai izdodas palikt mūzikas varā un pašu gūtie panākumi neizpaliek arī turpmāk!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.