Vents Dubrovskis

Kandavā tiekas ar keramiķi Zaigu Reimani

Keramiķei Zaigai Reimanei šis ir jubilejas gads. Ilgajos radošā darba gados daudz padarīts. Nu pēc paveiktā tas jāparāda arī izstādēs. Šogad viņai tādas bija divas: gan Tukumā galerijā «Durvis», gan Kandavas novada muzeja Mākslas galerijā.

10. oktobrī Z. Reimane tikās ar saviem mākslas cienītājiem, radiem un draugiem Kandavas novada muzeja Mākslas galerijā, jo te jau veselu mēnesi bija skatāma viņas izstāde «Bijušais un tagad» ar viņas gleznojumiem un keramikas rūķiem, kaķiem, podiem un citiem darinājumiem.

Pati dzīve un mīlestība Zaigu Reimani atvedusi no Vidzemes uz Kurzemi, kur viņa nonākusi pēc Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas beigšanas. Pēc darba Piltenes kultūras namā un Ventspilī 1974. gadā viņa pārnākusi uz Tukumu un te arī palikusi. Tieši keramikai pievērsusies Tukumā un darījusi to pašmācības ceļā. Un ievērota. Par to liecina viņas 1986. gadā radītā dekoratīvā siena ar keramikas panno «Zirņa bērni» Irlavas bērnu namā, 1987. gadā Vānē noformētā laulību ceremoniju zāle, Tukuma kapličā Pauzera ielā noformētā izvadīšanas telpa, sienas panno un keramikas dekori – dzimtas koki E. Birznieka-Upīša muzejā Zentenes ciema «Bisniekos» 1989. gadā. Tiesa māksliniecei sāp sirds, ka laika gaitā pazudis viņas noformējums sēru zālē Pauzera ielā un arī viņas un toreizējās E. Birznieka-Upīša muzeja vadītājas Zaigas Bogdanovas kopēji izlolotais sienas panno un daļa no veidotajiem dzimtas kokiem vairs nav redzami… Te gan jāatceras, ka laiks iet uz priekšu un arī muzejs nemitīgi mainās, meklē jaunus risinājumus, piedalās projektos. Vārdu sakot – šai mainīgajā pasaulē nekas nestāv uz vietas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.