Kandavā plāno jaunus ūdenssaimniecības tarifus/precizēts/

Pēdējā novada domes sēdē, 31. maijā, Kandavas novada domes deputāti diskutēja par SIA «Kandavas komunālie pakalpojumi» ūdens un kanalizācijas tarifu plāniem. Kāpēc tos nepieciešama mainīt un kādi ir uzņēmuma plāni vairāk pastāstīja vadītājas Oskars Kļava. 

Pēdējā novada domes sēdē, 31. maijā, Kandavas novada domes deputāti diskutēja par SIA «Kandavas komunālie pakalpojumi» ūdens un kanalizācijas tarifu plāniem. Kāpēc tos nepieciešama mainīt un kādi ir uzņēmuma plāni vairāk pastāstīja vadītājas Oskars Kļava.

Kā vairākkārt vēstīts – ūdens un kanalizācijas pakalpojumu sniegšana, esot spēkā tagadējiem tarifiem, pašvaldības uzņēmumam rada zaudējumus, un tā tas ir jau ilgstoši. Nu, piemēram, ir aprēķināts, ka 2016. gadā izdevumi ieņēmumus pārsniedz par 31 599 eiro, bet pērn – jau 83 815 eiro apjomā, un nevienā no gadiem ieņēmumi nav sasnieguši plānotos apjomus. Cēloņi, kāpēc tas tā,  lēmumprojektā tika uzskaitīti vairāki, to skaitā ūdens patēriņš, kas turpina samazināties (ir aprēķināts, ka  vidējais patēriņš vienā mājsaimniecībā ir apmēram 4 m³ mēnesī), veiktie ieguldījumi, neatliekamie remonti, arī personāla izmaksas u.tml. Jāpiebilst, ka tagadējie tarifi ir spēkā jau trīs gadus un, kā uzsvēra O. Kļava, šādā periodā dažādas izmaksu pozīcijas, protams, ir ievērojami mainījušās.

Šobrīd tiek plānots, ka provizoriskais tarifs ūdenim būs 1,56 eiro/m³, kanalizācijai 1,24 eiro/m³ (bez PVN!!!) . Un komunālā saimniecība aprēķinājusi arī plānoto pieaugumu – proti, ja patēriņš būs 1 m³, maksājums paaugstinās par 0,53 eiro (ar PVN), par 2 m³ – 1,06 eiro, par 3 m³ – 1,60 eiro, 4m³ – 2,13 eiro utt., utjp. Patēriņa apjomi šajā gadā, skaidroja O. Kļava, ir plānoti piesardzīgi un aptuveni pērnā gada līmenī. Ja ar jaunā tarifa iesniegšanu un apstiprināšanu veiksies, kā plānots, spēkā tie varētu stāties nākamā gada pirmajā pusē. Un ir cerība, ka, pateicoties jaunajiem tarifiem, veidosies arī neliela – aptuveni 20 000 eiro apmērā –  rezerve, ar ko, ja ņem vērā, ka tarifs būs spēkā vairākus gadus, gan nevar droši rēķināties, skaidroja O. Kļava. “Naudā mēs nepeldēsimies, vien apmierināsim savas pamatvajadzības,” tā komunālās saimniecības vadītājs. Vēl jāpiebilst, ka paralēli jaunajiem tarifiem tiek plānoti arī ieguldījumi ūdenssaimniecībā, tai skaitā, piemēram, plānota atdzelžošanas staciju izbūve Matkulē, Mustenē, notekūdeņu attīrīšanas iekārtas Valdeķos, Cērē un Grenčos. utt. Vajadzību esot daudz, un darbi šajā provizoriskajā plānā sadalīti tā, ka vienā gadā veic projektēšanu, otrā – būvniecību.

Komentāri

 1. Nesaprotu, vai tiek maldināti iedzīvotāji, bet jau tagad par 1 m3 ( ūdens + kanalizācija) mēnesī tiek maksāts 2,868 eiro.
  Pēc teksta ( pārkopēju) – Šobrīd tiek plānots, ka provizoriskais tarifs ūdenim būs 1,57 eiro/m³, kanalizācijai 1,24 eiro/m³ (ar PVN)
  Kur loģika?

 2. Hašeka literārais varonis Josefs Šveiks ir teicis, ka nevienu dienu nenoturēsies tā valdība, kas pacels kāda iedzīvotāju izdzīvošanai vitāli svarīga resursa cenu (Šveika gadījumā alus) kaut vai par vienu centu (feniņu, kapeiku utt.). Kandavas novadā šī likumsakarība, protams, nestrādā, jo novada labieši dara visu, kas vien šiem ienāk prātā, nebaidoties ne no tautas ne Dieva dusmām.

 3. Naudaa mees nepeldesimies vien apmierinaasim savas pamatvajadziibas…
  Psc paarrecos.n…uj tad tev naudu.aizek kjepaa aiz stuuri.bus tev pamatvajadziba.jus visus sist vajadzetu taa ka peec tam stradatu reaalu darbu ar laapstu 8 gadus.

 4. Skaisti!
  Trēde kļūdu tekstā izlaboja (pēc Domes pr-tājas, iedzīvotāju un komunālās daļas vadītāja)norādes, bet atvainošanās NAV!!!
  Cilvēkus satracina pēc šāda teksta, bet vainu žurnāliste laikam nejūt!
  Skumji, ka tā!
  Esiet uzmanīgākas!

 5. Mārupē, Vētras, Skulte, Tīraine:
  Par ūdensapgādes pakalpojumiem bez PVN 21 % 0.62 EUR/m3, ar PVN 0.75 EUR
  Par kanalizācijas pakalpojumiem bez PVN 21 % 1.46 EUR/m3, ar PVN 1.77 EUR

  Jaunmārupe
  Par ūdensapgādes pakalpojumiem bez PVN 21 % 0.62 EUR/m3, ar PVN 0.75 EUR
  Par kanalizācijas pakalpojumiem bez PVN 21 % 1.01 EUR/m3, ar PVN 1.22 EUR

 6. Kandavā ūdens zelta vērtē nav naudas Lai brauni uz darbu brauc ar autobusu ne dienesta mašinu, un nemaksā ne centa .zelta dzīve kas nekait

 7. Nu nevajag salīdzināt ar galvaspilsētu. Tur vairāk kā pusmiljons patērētāju dzīvo, kamēr Kandavā jāuztur ūdensapgādes infrastruktūra pāris simtiem pensionāru, kas nespēj par to samaksāt. Ejiet mazgāties Abavā kopā ar čigāņiem un dzeriet avota ūdeni.

 8. Turklāt Kandavas krāna ūdens ir perfekts dzeršanai, kamēr no Rīgas zampas diezgan viegli dabūt nierakmeņus un saindēšanos no tās pietirstās pilsētas grunts.

 9. Neklausies ieteiktās muļķības, bet turpini smēķēt, dzert un nemācīties (un dieva dēļ ne otrādi), jo tikai tad sasniegsi valsts un pašvaldību darboņiem atbilstošu līmeni!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.