Kandavā krusa pārtrauc tradicionālo Līgo izrādi

21. jūnijā brīvdabas estrādē «Ozolāji» Kandavā tika uzvesta tradicionālā ielīgošanas izrāde. Šogad tās veidotāji bija atgriezušies pie saknēm jeb izrādes, ar kuru tika aizsākta tradīcija veidot uzvedumus, kur lomās iejūtas pašu cilvēki – gan tie, kas jau darbojas amatiermākslas kolektīvos, gan tiek, kuriem skatuves pieredze nav pārlieku bagāta.

Vakar, 21. jūnijā, brīvdabas estrādē, Kandavā, tika uzvesta tradicionālā ielīgošanas izrāde. Šogad tās veidotāji bija atgriezušies pie saknēm jeb izrādes, ar kuru tika aizsākta tradīcija veidot uzvedumus, kur lomās iejūtas pašu novada cilvēki – gan tie, kas jau darbojas amatiermākslas kolektīvos, gan tiek, kuriem skatuves pieredze nav pārlieku bagāta. Kā pirms desmit gadiem, tā arī šajā reizē skatītāju vērtējumam tika nodota Rūdolfa Blaumaņa luga Līgo noskaņās «Skroderdienas Silmačos». Vēl vēlā pēcpusdienā, ģenerālmēģinājuma laikā,  aktieri steidza nostiprināt pēdējās replikas, dejotāji – soļus, bet mūziķi pēdējo reizi izmēģināt izrādes repertuāru. Tāpat kārtīgi nostiprināja dekorācijas – lai spēcīgais vējš tās nenopūš. Bet visus procesus vadīja ilggadējais Līgo izrādes režisors – aktieris Voldemārs Šoriņš.

Vakarpusē, jau izrādes laikā, uznāca arī lietus, ko tik ilgi bija gaidījuši vietējie lauksaimnieki.  Neskatoties uz nokrišņiem un neērtībām (slidenas virsmas), notikumi uz skatuves turpinājās, tāpat kā skatītāji sekoja līdzi tik pazīstamās lugas ainiņām. Tomēr, kā smejas aculiecinieki, iespējams, tā bija pirmā reize vēsturē, kad izrādes «Skroderdienas Silmačos» galvenais pāris – Aleksis un Elīna – nedabonas, jo īsi pirms izrādes laimīgajām beigām to pārtrauca spēcīga krusa. Šim dabas spēkam vairs nespēja pretoties neviens…

 

P.S. Lomās šajā gadā iejutās – Ivars Frīdemanis, Iveta Grunte, Jānis Mazitāns, Gita Graudēvica, Solvita Zvirgzdiņa, Kitija Švīgere, Antra Grundmane, Kristaps Ozols, Keita Lāce, Rihards Jakobovics, Jānis Lepsis, Aigars Ālītis, Maija Zariņa, Ints Leitarts, Ilze Babre un Kaspars Babris.

 

 

Komentāri

  1. Pie vainas būs 21. jūnija Domes sēde, kurā tika izskatīts jautājums par ieilgušo sausumu. Un tā kā runas vīriem ir spēks rokās un ko tie nolemj tas notiek, tad debesu tētiņam nekas cits neatlika kā atvērt debesu slūžas.

  2. Loģiski, ka kāzu Kandavā nebūs! Kad Blaumanis no debesu maliņas ieraudzīja vecmāmuļu Antonijas lomā, nekas cits neatlika kā atvērt debesu slūžas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.