Dagnija Gudriķe

Kandavā iemūrēta kapsula topošās katlumājas pamatos

4. novembrī Kandavā iemūrēta kapsula topošās katlumājas pamatos, un tās atklāšana nākamā gada vasaras beigās aizsāks pavisam jaunus laikus Kandavā, kur tādas centralizētas apkures nav bijis vismaz 20 gadu.

4. novembrī Kandavā iemūrēta kapsula topošās katlumājas pamatos, un tās atklāšana nākamā gada vasaras beigās aizsāks pavisam jaunus laikus Kandavā, kur tādas centralizētas apkures nav bijis vismaz 20 gadu. Te joprojām apkuri daudzdzīvokļu mājām, pašvaldības un valsts iestādēm nodrošina vairākas nelielas katlumājas. Trases savu laiku nokalpojušas un nav saslēgtas vienotā tīklā. Nav kārtīgu siltummezglu, tāpēc nav iespējama arī temperatūras regulēšana ne atsevišķos apkures posmos, ne objektos. Visa siltumregulēšana notiek primitīvi – ar katliem, piemetot malciņu vai cenšoties apkuri apslāpēt. Nekāda prātīgā regulēšana nesanāk, tādējādi arī tiek bojāti katli. Realizējot projektu, kas, kā aprēķinājis uzņēmums «Kandavas komunālie pakalpojumi», izmaksās 2,2 miljonus eiro, tiks izbūvēti teju 4 km siltumtrases, visos objektos tiks izbūvēti siltummezgli un vismaz 12 tā saukto apkures punktu vietā tiks uzbūvēta viena moderna, automatizēta katlumāju, kas darbosies, kurinot šķeldu.

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 8. novembra, numurā ŠEIT!

Komentāri

  1. Nu re, lielisks projekts! Kaut tikai jaunā katlu māja nesaražotu par daudz siltuma kā nepieciešams Kandavas pilsētiņai. Ka nesanāk tāpat kā Slampē. Salā un aukstumā jāatslēdz siltums iedzīvotājiem, lai iztīrītu katlu, kas regulāri saražo par daudz siltuma Slampei. Arī Kandavā nav bieza apdzīvotība.

  2. Vai Jūs,vispār,zinājāt,ka uzņēmums kur ražos šo superkatlu ar visām iekārtām saviem darbiniekiem algas mēnešiem ilgi neizmaksā?Sava darba algas daļa jāiet pie priekšniecības lūgties,par atlikušo darba algas daļu vispār runa neiet.Kad kungiem sagribēsies,tad arī izmaksās!Tā,lūk.

    1. 10 katlu mājas vietā 1: iespējams – atlikušo katlumāju kurinātāji papildinās bezdarbnieku rindas un soc. leitarts sapulcēs vairs nesūdzēsie,s ka pārtikas pakas neizņem un tām beidzas derīguma termīņš:)

  3. Kapēc netika aptaujāts privātais sektors kas grib pieslēgties apkurei.Divas mājas izlūdzās pieslēgumu uz skolas ielas un tas viss.Jasteidz kamēr esam pie siles.

  4. Protams, ka piemērotākais laiks betonēšanai, tranšeju rakšanai, transporta slēgšanai ir nu tā ap novembri, decembri, jo vēlēšanas jau drīz un sia “Kandavas dome” var beigt pastāvēt. Tas nozīmē,ka var izgāzties arī projekts sia “Jaunā katlumāja lielākajiem mežu īpašniemiem, gateristiem un vispār labiem cilvēkiem Kandavā”.

  5. Vai tajā kapsulā ievietotajos pergamentos bija norādīts arī prognozējamā “otkata” lielums un tā sadalījums pa vietējo un galvaspilsētas patriotiski noskaņoto tēvaiņu kabatām?

  6. Nez kādēļ bez rēķināšanas jau liekās, ka par šo naudu varēja ierīkot zemes siltumsūkņus daudzos no apkurināmajiem objektiem!
    Protams tas būtu dabai draudzīgs un ekoloģisks produkts kas mums(dažiem indivīdiem) nav saprotams un izdevīgs!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.