Kandavā atkārtoti meklē komunālās saimniecības vadītāju

Līdz šī gada nogalei pašvaldībai bija divi aktuāli risināmi jautājumi. Pirmkārt, kā ne reiz jau esam vēstījuši, tika plānots atrast jaunu vadītāju SIA «Kandavas komunālie pakalpojumi», otrkārt, bija jātiek skaidrībā, kā būs ar finansējumu Kandavas novada internātvidusskolai. Tomēr šī brīža situācija liecina, ka, visticamāk, risinājuma nebūs ne vienā, ne arī otrā gadījumā.

Līdz šī gada nogalei pašvaldībai bija divi aktuāli risināmi jautājumi. Pirmkārt, kā ne reiz jau esam vēstījuši, tika plānots atrast jaunu vadītāju SIA «Kandavas komunālie pakalpojumi», otrkārt, bija jātiek skaidrībā, kā būs ar finansējumu Kandavas novada internātvidusskolai. Tomēr šī brīža situācija liecina, ka, visticamāk, risinājuma nebūs ne vienā, ne arī otrā gadījumā.

Jāatgādina, ka vēl nedēļu pirms svētkiem norisinājās pārrunās ar potenciālajiem komunālās saimniecības vadītājiem. Kā finanšu un attīstības komitejā (17. decembrī) pastāstīja novada domes priekšsēdētāja Inga Priede, kopumā bija pieteikušies trīs pretendenti, bet vajadzīgo punktu skaitu vērtēšanā ieguva viena kandidāte, kura, starp citu, šajā konkursā piedalījās atkārtoti. Jau tobrīd gan nebija pārliecības, ka izvēlētā speciāliste amatam piekritīs, un šīs bažas šīs nedēļas laikā arī apstiprinājās. Izvērtējot plusus un mīnusus, to skaitā piedāvāto atalgojumu, kā skaidroja I. Priede, no Kandavas komunālā dienesta vadīšanas kandidāte ir tomēr atteikusies.

 

Līdz ar to novada domes sēdē, kas notika  20. decembrī, atkārtoti tika lemts par vērtēšanas komisijas izveidi un jauna konkursa izsludināšanu. Atlikušo divu pretendentu kandidatūras netika izskatītas, jo, kā skaidroja priekšsēdētāja, viņu vērtējums pēc pārrunām nav bijis tik augsts, kā nepieciešams. Šobrīd plānots, ka pieteikšanās vakantajam amatam būs līdz 21. janvārim, bet izvērtēšanas notiks 25. janvārī. Līdz šim ir bijusi vienošanās, ka laikā, kamēr notiek jaunā vadītāja meklējumi, darbu turpinās līdzšinējais uzņēmuma vadītāja Oskars Kļava.

Komentāri

  1. Mazajā Kandavas novadā novada domes priekšsēdētājai ir vietniece, kura it kā atbild arī par komunālajiem jautājumiem. Tad lūk, lai viņa velti netērētu jau tā ierobežotos pašvaldības līdzekļus, vajag virzīt viņu pašvaldības uzņēmuma vadītāja amatam. Lai taču beidzot pierāda savu kompetenci reālā darbā.

  2. Re kā Kandava savā mājas lapā neļauj cilvēkiem komentēt rakstus.Un atklāti runājot Kandavas novadā komnalajos un citos pakalpojumos jau tagad cenas augšā,kā piemēram jau ūdenim nevareja pagaidīt nakamo gadu ,no 1.janvāra.Laikam vajadzēja prēmījās.Un taisnība kad var apvienot amatus,kā citur to dara,tas amats kaulus nelauž,tikai ar galvu jadomā.

  3. izlasot avīzē rakstu. sapratu ka neviens jau nedomā par tautu.uzskaita varonīgi ko samazinājis,bet cenas ceļas.Cilvēkus atlaida pats algu lielāku pacēla ar uzņēmuma mašīnu ar galveno grāmatvedi uz mājām braukā.Mums jau Kandavā kā Rīgā nabagi maksā lai kāds var cilvēku cienīgu dzīvi dzīvot. Ne deputāts ne domes vadība par tautu nedomās,kad tik pašiem kabatas pilnas.

  4. Algu pašreizējam priekšniekam pacēla kapitāldaļu turētājs par īpašiem nopelniem, bet pēc rakstā sniegtās informācijas tā jaunajai konkursā lielāku punktu skaitu ieguvušajai censonei tomēr likās viņas “dižajam” kompetences līmenim neatbilstoša. Nu ko, varam sagaidīt jaunu algas pielikumu, kas, protams, ar laiku atspoguļosies pakalpojumu izmaksās.

  5. Visi tik gudri, tik gudri! Mīlīši, uz priekšu! Startējat konkursā un sāciet strādāt! Bet nekas jau nesanāk, nav ne izglītības ne pieredzes, tik vien tā pieredze ka neredzamam ķengāties un runāt lietas no kurām paši ne bū ne bē! Sabiedrības spogulis, cita vārda te nav un tas pats ieplīsis.

  6. Pareizi jasāk strādāt, ne kā līdz šim jaatsēž stundas , jasakārto privātās lietas un prom uz Sabili ar darba auto.Šādu duetu dēļ arī mainās kadri.

  7. Bet tu taču neko nezini! To degvielu viņš varbūt atmaksā un kā zini ka atsēž? Klāt biji? Redzēji ka sēž un bolās vienā puntā? A varbūt domā ja bolās? Tā nomētāšana ar akmeņiem te daudziem asinīs un dzīslās, tādēļ jau nevar atļaut brīvi komentēt vietējo mājaslapu, jo tad būs jāalgo cilvēks 24 h dienaktī kas tās rupjības un stulbības dzēstu ārā, atkal naudas tērēšana. Šī sabiedrība nav tik izglītota lai civilizēti diskutētu.Es iesaku Tev pieteikties uz šiem amatiem un tad arī izbaudīsi ka akmeņi atlec (vai trāpa)no tavas personības.

  8. Zinu gan degvielu amortizāciju nemaksā ,pagaidām nav neviena līguma. Tā ir nodokļu maksātāju nauda palasi likumdošanu kāda ir likumīgā secība.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.