«Gribu būt mobils!» Kandavas pusfinālā uzvar Jūrmala

Ceturtdien, 24. janvārī, Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) konkursā 6. līdz 8.klašu skolēniem «Gribu būt mobils!» Kandavas reģiona pusfinālā 10 komandu konkurencē uzvarēja Jūrmalas Alternatīvās skolas komanda.

Ceturtdien, 24. janvārī, Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) konkursā 6. līdz 8.klašu skolēniem «Gribu būt mobils!» Kandavas reģiona pusfinālā 10 komandu konkurencē uzvarēja Jūrmalas Alternatīvās skolas komanda «Team Strite», izcīnot 50,2 punktus no 78,5 iespējamajiem. Visi Kandavas reģiona pusfināla rezultāti:

Vieta

Skola

Komanda

Punkti

1. Jūrmalas Alternatīvā skola „Team strite” 50,2
2. Kandavas K.Mīlenbaha vidusskola „Melnās čikstas” 46,0
3. Tukuma 2.vidusskola „Šrekrida” 42,2
4. Pūres pamatskola „China Town” 41,5
5. Tukuma 2.pamatskola „Mobilizētie” 39,0
6. Valdemārpils vidusskola „Twix” 37,7
7. Kandavas K.Mīlenbaha vidusskola „Stiprie” 36,7
8. Majoru vidusskola „Ašie – 2” 34,5
9. Kauguru vidusskola „KVS bulta” 34,3
10. Džūkstes pamatskola „Mazie ņiprie” 34,2

Līdz ar to jūrmalnieki ir jau ceturtā zināmā konkursa «Gribu būt mobils!» finālkomanda, pārējie finālisti tiks noskaidroti turpmākajos trijos reģionālajos pusfinālos.

Kopskaitā septiņos reģionālajos pusfinālos visā Latvijā līdz pat februāra sākumam sacenšas 10 reģionu labākās komandas, kopumā – 70 (ne vairāk kā divas komandas no vienas skolas). Nākamās pusfināla sacensības paredzētas:

Plānots, ka konkursa «Gribu būt mobils!» galīgie šīs sezonas rezultāti būs zināmi martā. Šajā sezonā dalībai konkursā bija pieteikušās 443 komandas, kas ir par teju pussimts komandām vairāk nekā pērn. Konkursa uzvarētāji pavasarī dosies izglītojošā ekskursijā uz zinātnes parku «Tom Tits Experiment» Zviedrijā. Fināla 2. un 3.vietas ieguvēji saņems dāvanu karti ekskursijai. Balvas iegūs arī visu klātienes septiņu pusfinālu dalībnieki.

Konkursa mērķis ir pilnveidot skolēnu zināšanas par satiksmes drošību un par personīgās drošības garantēšanas iespējām satiksmē. 12 līdz 14 gadu vecumā skolēni ir ne tikai gājēji, bet arī velosipēdisti un topošie vai esošie mopēdu vadītāji, kam jāmāk pieņemt atbildīgi lēmumi arī sarežģītās satiksmes situācijās.

Konkurss «Gribu būt mobils!» ir viens no CSDD veidotajiem un kopš 1990.-to gadu sākuma īstenotajiem izglītības projektiem bērniem un jauniešiem ceļu satiksmes drošības jomā. Pārējie projekti:

– sacensības jaunajiem velosipēdistiem, 10 līdz 12 gadus veciem skolēniem «Jauno satiksmes dalībnieku forums»;

– konkurss «Labākā CSDD satiksmes drošības skola»: tas ietver divu sacensību – «Jauno satiksmes dalībnieku forums» un «Gribu būt mobils!» rezultātus un labāko skolotāju noteikšanu;

– konkurss topošajiem un jaunajiem autovadītājiem, 16 līdz 18 gadus veciem jauniešiem «Gada jaunais autovadītājs».

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.