Cēres pamatskolēni viesojās Zviedrijā /FOTO/

No 2012. gada 1. augusta līdz 2014. gada 31. jūlijam Cēres pamatskola ir iesaistījusies Comenius daudzpusējā skolu sadarbības projektā «Apvienotā Eiropa – ideālas mājas, lai dzīvotu» ( «United Europe – a Perfect Home to Live in»).

No 2012. gada 1. augusta līdz 2014. gada 31. jūlijam Cēres pamatskola ir iesaistījusies Comenius daudzpusējā skolu sadarbības projektā «Apvienotā Eiropa – ideālas mājas, lai dzīvotu» ( «United Europe – a Perfect Home to Live in»). Tā ir sadarbība starp 5 skolām no dažādām Eiropas valstīm – Rumāniju, Zviedriju, Latviju, Bulgāriju un Poliju.

Šī bija septītā sadarbības partneru tikšanās, kas noritēja Zviedrijā, Kinnā, Lyckeskolan skolā no 2. līdz 8. aprīlim. Tikšanās tēma «Lietu otreizēja izmantošana», kā arī Comenius projekta noslēguma gatavošana. No Cēres pamatskolas uz Zviedriju devās Rita Voronova, Paula Saija, Renāte Lazdāne, Marika Stāmere, skolotājas Sana Gūtšmite un Ilona Lazdāne.

Darbs mijās ar vietējās dabas, tradīciju un kultūras iepazīšanu.

Lyckeskolan skola ir vispārizglītojošā skola no 6. līdz 9.klasei. Mūsu skolēni varēja piedalīties stundās, dažādās radošajās aktivitātēs, sporta aktivitātēs. Galvenais bija komunikācija skolēnu starpā, kas notika angļu valodā. Tika sastapti iepriekšējās tiksānās reizēs iegūtie draugi. Skola mūs sagaidīja ar skaistu pavasara koncertu, kur bija dziesmas, dejas, drāma pusotras stundas garumā.

Kopīgi apmeklējām Kunskapens hus ģimnāziju, kur līdztekus vipārizglītojošiem priekšmetiem skolēni var specializēties, jau sagatavoties turpmākām studijām, apgūt vairāk mehāniku, ķīmiju, būvniecību utt. Ieguvām informāciju par šīs skolas internacionālo darbu.

Mums parādīja arī kultūrvēsturiskas vietas, kā Grimetonas radio staciju,kas atklāta 1925. gadā un ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Varbergā apskatījām cietoksni jūras krastā. Gēteborgā mūs aizveda uz Skandināvijas lielāko zinātnes centru «Universeum», kur akvārijos varēja apskatīt zemūdens pasauli, izbaudīt tropu mežu karstumu un redzēt dažus dzīvniekus, kā arī pavērot mērēnās klimatu joslas dabu. Interesanti bija dažādi zinātniskie izgudrojumi, kurus varēja izmēģināt, piemēram, kāds ir tavs stresa līmenis braucot ar auto; vai esi uzmanīgs vērotājs u. c. Tikpat interesants bija arī Dabas vēstures muzejs ar dzīvnieku, putnu, zivju izbāzeņiem, no kuriem lielākais bija valis.

Projektam veltītās septiņas dienas paskrēja nemanot.

Brauciens bija ļoti interesants un jaunu iespaidu bagāts. Iegūtie iespaidi un pieredze tikai papildināja mūsu zināšanas un paplašināja mūsu redzesloku. Liels prieks bija satikt jau esošos draugus un iepazīties ar jauniem.

Pēdējā projekta tikšanās būs jūnijā Rumānijā, Hunedoarā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.