Attēlam ir ilustratīva nozīme

Būt vai nebūt sakariem Valdeķos?

Trešdienas vakarā, 30. oktobrī, kārta tikties ar novada domes vadību un speciālistiem bija pienākusi Kandavas pagasta jeb, precīzāk, Valdeķu ciemata iedzīvotājiem. Jautājamā bija daudz, jo īpaši, ja salīdzina ar sapulcēm, kas jau norisinājušās (Cērē, Vānē, Kandavā un Matkulē). Iedzīvotāji te interesējās gan par komunāliem jautājumiem, to skaitā par apsaimniekošanu pašvaldībai piederošajā «Aizdzires skolā», par ceļu un celiņiem ciematā, kā arī vēl arvien aktuālo – sakaru jautājumu.

Par akmeņiem un koku

Viena jautājumu sadaļa tika veltīta ceļiem un neceļiem, piemēram, posmam, kas ved uz ciema veikalu, bet drīz būšot neizbraucams. Kā skaidroja SIA «Kandavas ceļi» vadītājs Ivars Marašinskis, minētais posms, tāpat kā lielākā daļa ciematiņa zemes, ir privātīpašums un tikvien kā reizēm ziemā te notīrot sniegu, ko arī nevarētu nemaz darīt. Taču nekādu bedru aizbēršanu nevar veikt. Kāds risinājums, – interesējās iedzīvotāji? Izpilddirektors skaidroja, ka varētu mēģināt ar īpašnieku kā vienoties, piemēram, aicināt minēto posmu pārdod pašvaldībai? Taču jebkurā gadījumā, pats īpašnieks, visticamāk, ar bedru aizdrīvēšanu gan nenodarbošoties…Neapmierināti Valdeķu iedzīvotāji bija arī par ceļa posmu, kas ceļā uz Kandavu apstrādāts ar akmentiņiem. Līdzīgi, kā, piemēram, esam vēstījuši par Tukums-Engures ceļu, arī te akmentiņi pie ceļa tā arī nav pieķērušies un lido pa gaisu, bojājot transportlīdzekļus. I. Marašinskis zināja teikt, ka SIA «Latvijas autoceļu uzturētājs», kurš  šos darbus veica, esot “dabūjis trūkties“, bet nu, visticamāk, lietas labā kas tiks darīts tikai nākamajā būvniecības sezonā. Vēl sapulces dalībniekus bažīgus darījot kāds koks šī paša ceļa malā – esot šķībs un izskatoties, ka vējā varētu arī nolūzt. Kā skaidroja E. Dude, viņš gan nedomājot, kas ozols, kas kādus 50 gadus jau audzis, nu ņemšot tā un gāzīšoties. Tieši viņš laikā, kad tīrītas valsts ceļa malas, esot iebildis, ka nocērt arī ozolus. Bet ja iedzīvotāji tā uzstāj, ka ozols cērtams, arī viņš neiebildīšot…

Bez sakariem

Vēl sapulces dalībnieki aprunāja arī Kandavas tiltu pār Abavu, kur bruģītis jau nodilis un tilts – slidens. Iedzīvotāji rosināja: varbūt ieviest tilta šķērsošanas maksu, ņemto vērā, ka pār to regulāri braukā arī smagā tehnika? I. Marašinskis skaidroja, ka, viņaprāt, pārbūvējot ceļa segumu, iecerētā abrazīvā kārta esot bijusi par plānu, bet, ļoti iespējams, varot domāt, ko lietas labā darīt.

Visbeidzot sapulci noslēdza ar daudzreiz aprunāto sakaru jautājumu. Kaut pat satiksmes ministrs Tālis Linkaitis, kad viesojās Kandavā, izbrīnījies, ka ir tāda problēma – slikti vai praktiski neesoši mobilie sakari un internets Valdeķu ciemā, situācija vēl arvien ir tāda pati. Iedzīvotāji regulāri klīstot pa ciemu un ķerot sakarus, lai kādu sazvanītu, – atzina klātesošie. Kā uzsvēra novada domes priekšsēdētāja Inga Priede, šajā gadījumā tas ir jautājums par mobilo sakaru operatoru. Viens no tiem pat esot apgalvojis, ka situāciju varot itin viegli atrisināt, bet acīmredzot līdz tam vēl nav ticis, tāpēc solīja par šo jautājumu painteresēties atkārtoti. Iedzīvotāji arī interesējās, kas par kabeli ierakts Valdeķos? E. Dude apstiprināja, ka tas tiešām ir optiskais kabelis, bet atkal jau – tālāk viss atkarīgs no operatora, kurš gatavs kabelim pieslēgties. Ja tāds neatradīsies, tad tiešām – kabelis rakts nevajadzīgi…

Komentāri

 1. Lasot Kandavas novada mājas lapā informāciju par iedzīvotāju sapulcēm pagastos, ievēroju interesantu parādību – blondu parādību, kas pēkšņi ir sākusi apmeklēt pagastus…. Iepriekš ne reizi netika manīta pagastos un neinterse’jās par dzīvi tajos, bet šogad pēkšņi pat ļoti interesējas… Vai tik nemeklē sev siltu vietiņu pēc novadu reformas? Kaut kur taču darbs būs jāmeklē! Kāpēc ne kāda pagasta pārvaldes vadībā? Saturieties esošās pagastvecenes!

 2. Tiešām!!!
  Nez kas mūsu jaukajai Signītei padomā….
  Baumo, ka esot sākusi uzstāties dažādos pasākumos kaimiņu novados. Aktrise, kas aktrise. Forša meitene!

 3. Ko cepās, normāla deputāte! Jau laicīgi sāk gatavoties pašvaldību vēlēšanām. Un kad pienāks priekšvēlēšanu debates, varēs droši teikt – “Es kā mamma un audžumamma, varu lepoties ar to, ka…. pabiju pagastos un uzzināju, ka tur dzīvo cilvēki…”

  1. Dzdras kundze, jūs laikam esiet gaišreģe. Ilgi nebija jāgaida, kad nākamjā iedzīvotāju sapulcē Zantē, tieši tādiem vārdiem arī Signes Ezeriņas apmeklējumu nodēvēja pašvaldības rakstniece nākamjā rakstā. Ha, ha, ha, ha… nenosmieties. Ballīte mums būs, ko rīkos deputēte un audžumāte…. BALLĪŠU KARALIENE!

 4. Smiekli nāk, kā nu daudzi novadu reformas pretinieki sarosījušies, tak jau baidās, ka būs siltās vietiņas jāzaudē. Kādreiz tā sauktajā Izpildkomitejā strādāja 4 cilvēki, tagad Domes darbiniekus ne saskaitīt, grāmatveži vēl citā mājā “sēž”, Domē laikam vairs vietas nepietiek. Tas taču vairs nav normāli – iedzīvotāju skaits arvien samazinās, bet domnieku tikai palielinās. Jau sen reformu vajadzēja, lai izbeigtu nodokļu maksātāju naudu tērēt “uzpūsto” Domes kadru un deputātu algām, kā arī nevajadzīgajām “pieredzes apmaiņas” ekskursijām.

  1. Pilnīgi piekrītu un atbalstu reformu! ZZS visus sūdus taisa tajās pašvaldībās, kur ir pie varas. Tāds lērums ar liekēžiem, kas ar kafijas krūzēm staigā viens otram pakaļ un intrigas vērpj. Bezsaimnieciskums, bezatbildība un neprofesionāla rīcība, arī zināšanu trūkums valda domē in starp deputātiem. Brīžiem nevar saprast raudāt vai smieties par jautājumiem, kas tiek apspriesti! Nevienam deputātiņam nerausta notiekošais pagastos un laukos!

 5. heh nu jus tachu esat sekli skaugji 🙂 un kas jums lika macities un ari sedet dome? ticiet man jums butu tada iespeja , ari nelaistu garam to 🙂 kas mak tas dara 🙂 bet vieglak jau pie veikala alinus sukt 🙂 jebsu talak par vietejo gateri nav iespejas tikt jo besmadzenu radijumi un nafig jums mobilos sakarus ? vai tad pa 30 gadiem esat izmirusi bez sakariem ?

  1. Tev pašam vairāk vajadzēja skolā pamācīties, lai ievērotu pareizi gramatiku! Vai tik pats pie tā veikala nesēdi un nesūc aliņu

 6. Piketā satriekti Domei pietuvinātie, gan darbinieki, viņu radinieki un pie siles esoši uzņēmēji. Skumji to skatīties. Gaidu to reformu, lai vai kāda, bet varbūt būs labāk, beidzot sāks taupīt naudu.

 7. Tici man, nekas netiks taupīts, visi kam ir izglītība un pieredze pārcelsies uz centru – tajos pašos amatos, tikai ar lielāku atalgojumu, jo būs jāpielīdzina augstākajam. Un vēl degvielas izdevumus paprasīs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.