Foto LSM.LV

Bijušais Kandavas novada domes priekšsēdis Štoferts atbild uz iedzīvotāju jautājumiem

Pirms divām nedēļām, 12. janvārī, pēc ilgāka pārtraukuma novada domes vadība uz tikšanos bija aicinājusi vietējos uzņēmējus. Mērķis bija pārrunāt sadarbības iespējas, bet rezultātā pašvaldības vadītājiem vairāk bija jāatbild uz jautājumiem un jāuzklausa pārmetumus. Bija arī pavisam konkrēti aizrādījumi, piemēram, par neizprotamām būvvaldes prasībām u.tml.

Pirms divām nedēļām, 12. janvārī, pēc ilgāka pārtraukuma novada domes vadība uz tikšanos bija aicinājusi vietējos uzņēmējus. Mērķis bija pārrunāt sadarbības iespējas, bet rezultātā pašvaldības vadītājiem vairāk bija jāatbild uz jautājumiem un jāuzklausa pārmetumus. Daži no tiem, iespējams, nedaudz pārspīlēti, taču bija arī pavisam konkrēti aizrādījumi, piemēram, par neizprotamām būvvaldes prasībām u.tml. (Vairāk par sapulci lasiet 31. janvāra laikrakstā.). Par daudziem pašvaldības lēmumiem un projektiem ne iedzīvotāji-parastie, ne arī uzņēmēju nejūtas gana informēti.

To apliecina arī vairāku uzņēmēju parakstīta vēstule, ko redakcija saņēma drīz vien pēc rotācijām novada domē (12. decembrī). Lielākoties, tie ir jautājumi par projektiem Kandavā, kas veikti pēdējo trīs, četru gadu laikā. Un atbildes tika lūgtas nu jau bijušajam novada domes priekšsēdētājam un šī brīža deputātam Normundam Štofertam, kuram vēstule pēc būtības arī adresēta. Esam arī saņēmuši rakstiskas atbildes un tās bez labojumiem kopā ar jautājumiem no vēstules publicējam.

Viens no jautājumiem – par Ozolāju estrādi. Uzņēmēji norāda, ka iesākumā līgums tika noslēgts ar SIA «M un V», bet šo līgumu dome nez kādēļ lauza. Un pēc pusgada gan projektēšana, gan būvniecība tika uzticēta SIA «Telms». Vēl tiek norādīts, ka atšķirībā no sākotnēji iecerētā, projekts ticis sadalīts kārtās un pirmā no tām izmaksājusi vairāk nekā pusi no kopējā pārbūves projektu, ko bija piedāvājis vietējais uzņēmējs. “Tā joprojām mums Ozolāju estrāde nav pabeigta un mums priekšā ir vēl vairākas kārtas. Cik tad gala rezultātā mums izmaksās Ozolāju estrāde un kad tā tiks pabeigta?”– vaicā uzņēmēji.

N. Štoferts:
– Rekonstrukcijas projekts aizsākās 2012. gadā, kad tika izsludināts atklāts konkurss «Brīvdabas estrādes «Ozolāji» rekonstrukcija», būvdarbu veikšanai tika piesaistīti Eiropas Lauksaimniecības fonda Lauku attīstībai (ELFLA) līdzekļi. Atklāta konkursa rezultātā tika noslēgts līgums ar SIA «M un V», noslēgtajā līgumā noteikts, ka darbi jāpabeidz līdz 2013. gada 29. novembrim. Līgumā bija iekļauta atruna, ka būvdarbus varēs uzsākt tikai pēc tam, kad būs saņemts aizdevums no Valsts kases. Ar aizdevuma saņemšanu novada domei nevedās, būtiskākais šķērslis aizdevuma saņemšanai bija tas, ka Kandavas novada domes kapitālsabiedrības bija finansiālās grūtībās, precīzāk – Kandavas novada SIA «Kandavas namsaimnieks» atradās vienu soli no maksātnespējas…

Vairāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 26. janvāra, numurā ŠEIT!

Komentāri

 1. Ne velti Telms būvē visu Kandavā! Un līdzko “zemnieki” vairs savā starpā nepadalījās, tā iedūra viens otram “dunci” mugurā, turpina savā starpā ķildoties un uzmet vēl citus iesaistītos arī :)) viens otram rīkles pārgrauzīs, lai pie kumosa tiktu.

 2. Izlasīju rakstu, Štoferts nav spējis atbildēt ne uz vienu uzņēmēju jautājumu…aizpeld filozofiski no tēmas…dīvaini gan kāpēc visu projektē un būvē Telms?! Tad cik….? Labi, ka viņu noņēma, bet nezin jau vai aizvietotāji neberzē rokas.

  1. Visi īsti gudrinieki, ne sūda nejēdz no visām tām štellēm un tik muld daudz. Labāk būtu darījuši kaut ko, lai tai sūda Latvijā tie lielie nesūc miljardus sev, kur uzpirksts ir gan vids gan viss cits, nejau dēļ mazajiem uzņēmējiem viss iet pagrīdē, beidzot sākam ko darīt pret lielo saeimu!!!!!

     1. Kāpēc latvieši ir tik naidīga tauta? Žēl metas. Viņam ir ģimene,bērni un jūs to zākājat. Žēl jūsus, kaut pār jūsu galvām tas nāktu atpakaļ.

  1. Piekrītu, ka labākais, kāds bijis, vismaz godīgākais un vismazāk kundziskais. žēl, ka nervi tos sovjetu laika demagogus neizturēja, ka pakļāvās bezprincipu zaļzemnieku vispārējam spiedienam.

  1. Sarunājiet ekskursiju uz turieni, lai vēl ko parunāt visiem. Tagad Ķieģelis nākošais par kuru varēs sākt klačot un runāt kāds blēdis un liekulis.

  1. Nu neteiktu gan, ka M un V darbiem būtu slikta kvalitāte! Re, man pašam nesen laukos ķemertiņu uzslēja un es tagad sēdu tajā un trallinu dažādas tautiskas peršas, piemēram:
   Atejā uz poda sēdu,
   Zemenes ar pienu ēdu.
   Tīkams man tāds aromāts –
   Lauku tualetes smārds.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.