Atcelts festivāls, noteikta karantīna un citas izmaiņas Kandavas novadā

Līdz ar ārkārtas situācijas izsludināšanu, interesējāmies, kā Kandavas novadā šajā laikā strādās pašvaldības iestādes. Uzzinājām, ka novada domē būs viena pieņemšanas diena nedēļā – pirmdienās no 8.00 līdz 18.00 – kad, ja tāda nepieciešamība radīsies, ar domes speciālistiem būs iespēja tikties klātienē. Iepriekš gan ir nepieciešams ar pašu darbinieku sazināties telefoniski vai arī pieteikties e-pastā.

Tāpat vaicājām, kāda šobrīd situācija kultūras dzīvē un, kā – ar sociālajiem pakalpojumiem.   Kultūras iestādes, to skaitā, kultūras nami un bibliotēkas, apmeklētājiem uz šo periodu – līdz 14. aprīlim –  būs slēgtas pilnībā. Taču, kā skaidro Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Iveta Grunte, cilvēki darbu turpinās (nedosies atvaļinājumā), un pie katras iestādes būs izvietos tālruņa numurs, lai būtu iespēja ar darbinieku sazināties. Proti, būtībā ēkās būs cilvēki, bet durvis būs slēgtas, – skaidro I. Grunte, un uzver, ka katra situācija tiks izvērtētā individuāli, bet tiek saglabāta iespēja sniegt pakalpojumu, ja, piemēram, bibliotēkas pakalpojumi būs nepieciešami mācībām, ja rēķins elektroniski jānomaksā u.tml. Visi pasākumi līdz 14. aprīlim gan ir atcelti un, ņemot vērā, ka arī Lieldienās, kā tiek lēsts, ārkārtas situācija vēl arvien būs aktuāla, šobrīd atcelts arī plānotais Lieldienu zaķu festivāls. Bet arī kultūras un sporta iestādes, protams, sekos līdzi un ir gatavas reaģēt, ja situācijas pēkšņi mainās, proti uzlabojas.

Kases slēgtas

Viena no situācijām, kad var būt, ka būs cilvēki, kuriem nepieciešama palīdzība – brīdī, kad jānomaksā ikmēneša rēķinus. Šobrīd ir pieņemts lēmums par to, ka tiek slēgta SIA «Kandavas komunālie pakalpojumi» kases un novadnieki ir aicināti norēķināties elektroniski. Sīkāka informācija: 63126072; 63126188; 26603244; sia_kkp@inbox.lv

Turpina sniegt sociālos pakalpojumus

Savukārt novada sociālais dienests, kā pastāstīja tā vadītājs Ints Leitarts, ar atsevišķām nelielām izmaiņām būtībā turpina strādāt, kā līdz šim – ir klientiem pieejams, kaut arī, ja konkrētajā situācijā tas iespējams, cilvēki mudināti vispirms izmantot tālruņus jeb zvanīt. Netiek pārtraukts arī darbs mājaprūpē (ir ap 170 klientu) un medicīnas aprūpē. Tāpat vēl arvien būs pieejams mazgāšanās pakalpojums sociālajā centrā (1. stāvā), būs iespēja izmazgāt veļu, tikai klientam tā jāatstāj pirmajā stāvā laikā no  8.00 līdz 11.00. Atpakaļ var saņemt pēc 15.00). Pārtrauktas lielākoties tiek dažādas procedūras – fizioterapeita, ergoterapeita un speciālā pedagoga pakalpojumi, bet diabēta aprūpes māsa pakalpojumu turpmāk nodrošinās tikai diabēta pacientiem. Savukārt darbs, piemēram, ar vardarbībā cietušajiem, turpināsies arī šīs ārkārtas situācijas laikā, protams, apzinoties situāciju un darbiniekiem lieki neriskējot, – piebilst I. Leitarts. Visbeidzot sociālos pabalstus lielākoties šobrīd plānots izmaksāt, pārskaitot naudu uz bankas kontu vai pasta kontu. Savukārt, ja personai nav konta, pabalstus izmaksās sociālajā dienestā no 24. marta līdz 2. aprīlim.

Nosaka karantīnu

Vaicājām arī, kā šajā laikā būs ar sociālajām pansijām – Kandavā un Matkulē? I. Leitarts skaidroja, ka abās iestādēs ir noteikta karantīna un apmeklētāji tiek lūgti to arī ievērot. Taču durvis slēgtas iestādēs netiek.

Vairāk lasāms otrdienas, 17. marta, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

  1. Ivetas kundze, sakiet kadēļ jūsu pakļautībā esošie darbinieki neiet atvaļinājumā, ar ko viņi nodarbosies saucamā darba laikā, ja nekas nenotiek! Manuprāt ja nav ko darīt nu nevajag tērēt resursus, elektrību uttt…. jūsu saimniekošana manuprāt ir nepareiza! Lai darbinieki tāpat kā citi kandavnieki un valsts darba ņēmēji gādā par savu un ģimenes veselību! Veselību jums nevēlēsšu

  2. Interesanti, vai skolās arī taupa elektrību un siltumu, jo mācības taču nenotiek klātienē? Visu laiku galvenais jautājums bija, un droši vien ir, ka naudas nepietiek.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *