Abavas senlejā aizvadītas Kukaiņu dienas

27. augustā Abavas ielejas attīstības centrs aicināja uz semināru cikla «Ejam dabā ar ekspertu» otro pasākumu – «Kukaiņu dienu», kurā turpinājām iepazīt dabas parku Abavas senleja – šajā reizē kopā ar vides ekspertu profesoru Voldemāru Spuņģi tika izzināta kukaiņu daudzveidība.

27. augustā Abavas ielejas attīstības centrs aicināja uz semināru cikla «Ejam dabā ar ekspertu» otro pasākumu – «Kukaiņu dienu», kurā turpinājām iepazīt dabas parku Abavas senleja – šajā reizē kopā ar vides ekspertu profesoru Voldemāru Spuņģi tika izzināta kukaiņu daudzveidība.

Seminārs-pārgājiens norisinājās Kandavas pilsētas tuvējā apkārtnē, ejot no autoostas gar Abavas upi līdz Vecajiem Ozolājiem. Visas dienas laikā kopā ar ekspertu pabijām gan pļavās, gan mežos, gan arī purvā un iepazināmies ar tur mītošo kukaiņu daudzveidību. Tā kā pārgājiens norisinājās Abavas senlejas dabas parkā, kuram cauri plūst Abavas upe, tad īpaša uzmanība tika veltīta ūdenstilpnēs un pie tām sastopamiem kukaiņiem – spārēm, ūdensērcēm, vēžveidīgajiem u.c. Viena no Abavas senlejas bagātībām ir bioloģiski vērtīgie zālāji. Apskatījām pļavās mītošos kukaiņus – blaktis, tauriņus, sienāžus, mušiņas. Guvām ieskatu par to dzīves ciklu, sugu daudzveidību un dzīves apstākļiem.
Pārgājiena laikā tā dalībniekiem nācās šķērsot Abavas upi, tas gan bija vieglāk nekā daudziem sākumā likās. Ūdens bija tikai mazliet pāri ceļiem. Pēc nelielas atpūtas otrā Abavas krastā sekoja Čužu purva apskate. Tā ir vienīgā vieta Latvijā, kur krūmu čuža aug savvaļā. Te ir arī milzīga tauriņu daudzveidība, un dažus no tiem izdevās arī tuvāk papētīt.

Pēc pārgājiena dalībnieki tika cienāti ar gardu zupu un maizītēm, lai jau pēc neilga laika atgrieztos pilsētā ar jaunām zināšanām par Abavas senleju. Pa ceļam vēl Čužu purvā tika apskatītas bijušās Sēravotu dziedniecības iestādes drupas un sēravots.

Pārgājiens bija lieliska iespēja uzdot jautājumus un rast atbildes par saviem novērojumiem dabā, redzētajām vabolēm vai kāpuriņiem, uzzināt, kuri labie un kuri kaitīgie. Īpaši aktīvi šajā pasākumā bija bērni, kuri uz šo pasākumu bija atveduši arī savus vecākus.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projektu «Mūsu mājas dabas parks» īsteno biedrība «Abavas ielejas attīstības centrs».

Nākošais seminārs paredzēts 10. septembrī 10.00, kad kopā ar profesoru Ivaru Strautnieku būs iespēja iepazīt Amulas upes krastus un iežu atsegumus. Pulcēšanās pie kafejnīcas «Plostkrogs». Apģērbs – laika apstākļiem piemērots. Dalība – bez maksas. Noslēgumā sarunas pie klāta galda. Vairāk informācijas pa tālr. 28396830 vai rakstot aiac@inbox.lv.

Komentāri

  1. Daru jums zināmu ka Kandavā Dārzu 2-2 ir iemitinājies arābu terorists, `traucē dzīvot iedzīvotājiem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *