Kandavas novadā

Engurē un Kandavā nākamnedēļ – klātienes mācības visām klasēm

Kaut vienubrīd rādītāji nošūpojās, šonedēļ Kandavas novads jau atkal ir pavisam stabili iesēdies tā saukto drošo pašvaldību sarakstā, kas ļauj organizēt klātienes mācības visām klašu grupām. Tas nozīmē, ka jau nākamajā nedēļā 1. līdz 6. klašu audzēkņi, tāpat arī 12. klašu audzēkņi, kas gatavojas noslēguma eksāmeniem, varēs ikdienā mācīties klātienē. Pārējo klašu audzēkņiem mācības klātienē notiks rotācijas kārtībā.

Kāpēc par Valteru ielas kokiem neaprunājās?

Lasītājs jautā: – Mūsu skumjais stāsts ir par liepiņām, kuras pie Valteru ielas 7 nozāģēja. Tās pie mums te vienmēr bija augušas, aizturēja putekļus, troksni, bet, sākot veidot ietvi, tās nozāģēja. Paldies par ietvi, un var jau būt, ka tos kokus nozāģēt bija plānots, bet vai tad nevarēja ar cilvēkiem aprunāties, izstāstīt, visu paskaidrot? Pusmūžs ar tām liepām kopā ir nodzīvots, pilnīgi raudāt gribas, ne par ko citu domāt nespējam. Tagad tukša vieta ir palikusi. Tās liepiņas nevienam netraucēja, jā, tās varbūt nebija tik jaunas – kāda labāka, kāda sliktāka, bet kas no tā? Nekad neviens tās neapkopa, lapas negrāba, bet tagad kādam ienāca prātā, ka tās vispār nav vajadzīgas. Es tiešām nesaprotu, kāpēc ar cilvēkiem nerunā, kāpēc nenāk un neskaidro?! Mēs taču tepat dzīvojam, var jebkurā brīdī aptaujāt. Kad kokus zāģēja, divas sievietes – manas kaimiņienes – izskrēja ārā un izteica iebildumus, un tad arī zāģēšanu apturēja, bet pēc tam nozāģēja visas. Esmu dzirdējusi, ka vietā būšot kaut kādi krūmi, bet kādi, kad – neviens par to nav stāstījis…

Kur plānots būvēt Kandavas depo?

Par to, ka ugunsdzēsēju depo, kas izvietots Kandavas vecpilsētā, neatrodas īsti piemērotā vietā, esam vēstījuši jau vairākkārt. Pirmkārt, jau tādēļ, ka nav viegli ugunsdzēsēju glābēju auto manevrēt šaurajās pilsētas ielās, otrkārt, esošajai ēkai arī prasītos uzlabojumi un paplašinājumi. Vairāku gadu laikā ir bijuši vairāki varianti, kā šo jautājumu varētu risināt. Piemēram, pašvaldība rosināja Iekšlietu ministriju pārņemt telpas, kur kādreiz atradās Dienvidu elektriskie tīkli. Tobrīd tika secināts – tās esot pārlieku plašas ministrijas vajadzībām. Taču šobrīd, kā apstiprināja novada domes priekšsēdētāja Inga Priede, jautājums ir pavirzījies mazliet tuvāk risinājumam.

Brīvdienu nedēļā Kandavas novadā, iespējams, lems par mācību atsākšanu klātienē

Pagājušā nedēļā, 5. martā, noslēdzās pietiekšanās pabalstam skolēnu ēdināšanai daudzbērnu ģimenēs, kas līdz šim, kad vēl mācības bija klātienē, varēja pretendēt uz atlaidi ēdināšanai 50% apmērā. Kandavas izglītības pārvaldē interesējāmies, kāda bijusi iedzīvotāju interese, tāpat vaicājām par citām šī brīža aktualitātēm izglītībā, tostarp par attālināto mācīšanos. 

Vai sodi atšķiras?

Saņēmām kāda mūsu laikraksta rūpīga lasītāja jautājumu – analizējot sodus par mājsēdes pārkāpumiem, viņš secinājis, ka sodi Kandavas novadā, šķiet, ir bijuši pieticīgāki nekā par tādiem pašiem pārkāpumiem Tukumā. “Vai tā varētu būtu, ka vienā gadījumā sods ir 300, bet otrā – tikai 100 eiro?”.

Gaidot likuma grozījumus, uzskaita iespējamos pārkāpējus

Jau vēstīts, ka pagājušā gada oktobrī Kandavā, Abavas, Kūrorta un Lielās ielas krustojumā, izmēģinājuma kārtā tika uzstādīts radars, kas fiksēja ne tikai braukšanas ātrumu, bet arī to, cik cītīgi šoferīši ievēro sarkanās gaismas signālu luksoforā. Gada nogalē pilotprojekts noslēdzās un nu apkopota informācija par to, ko tad radars ir fiksējis.

Internetā sašutuši par Kandavas novada domes transporta manevriem uz šosejas /VIDEO; Komentārs/

Vakar, 25. februārī, sociālo tīklu lapā sadursme.lv kāds kravas auto šoferis bija publicējis situāciju uz ceļa Ventspils-Rīga. Proti, kāda melna busiņa vadītājs vairākkārt neļāvis kravas automašīnai veikt apdzīšanas manevru. Kā vēlāk noskaidrojās un apstirpināja pašvaldība – busiņš ir Kandavas novada domes īpašums.

Mazpulcēnu audzētās pupiņas aizceļo uz lielveikalu plauktiem; čaklāko vidū – arī Zantes Mazpulks

Šogad aprit 10 gadi kopš “Mazpulcēniem”, jaunajiem saimniekiem, sadarbībā ar  “Ezerkauliņi”, ir iespēja savu izaudzēto lauksaimniecības kultūru piedāvāt “Maxima” klientiem. Bērni un jaunieši pirmo reizi šī projekta ietvaros audzēja pupiņas, lai jau safasētā veidā tās piedāvātu “Maxima” veikalos. Aizvadītajā gadā 31 mazpulcēns vasaru pavadījis, audzējot uzturā nozīmīgu proteīna avotu – pupiņas, kuru  izaudzētais apjoms sasniedz 320 kg un ir mērāms vairāk nekā 1500 kaltētu pupiņu paciņās.

Kandavā diskutē par plānotajiem ieguldījumiem sociālā dienesta ēkā

Jau vēstījām, ka pagājušajā nedēļā oficiāli tika apstiprināts šī gada novada budžets, kas būs bezdeficīta jeb izdevumi nepārsniegšot budžeta ieņēmumus. Kā ierasts, teju puse līdzekļu tiks novirzīta izglītībai, kaut kopumā – mazāk, nekā tas bija pērn. Tāpat arī citas izdevumu pozīcijas – līdzīgos apmēros. Savukārt par paveicamajiem darbiem jeb tā saukto investīciju plānu, sēdē vairāk pastāstīja izpilddirektors Egīls Dude.