Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Viesatu bibliotēka idejām pārpilna

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2010. gada 11. jūnijs 18:15

Šonedēļ priecīgs notikums Viesatu bibliotēkā – tās vadītāja Sandra Šteina līdz ar 12 citiem Latvijas publisko grāmatu krātuvju vadītājiem atzīta par īpaši novatoriski domājošu bibliotekāri un jau rudenī dosies pieredzi smelties Amerikas Savienotajās Valstīs. (Uz ASV dosies arī programmai nominētā Pūres pagasta bibliotekāre Valda Dzelzskalēja.)

Gada sākumā visas Latvijas publiskās bibliotēkas tika aicinātas padalīties ar savu redzējumu, kā vēl uzlabot savu darbu un kas būtu nepieciešams šiem uzlabojumiem. Pieteikumi tika apkopoti un nosūtīti Mortensona Centram Amerikā, kas gādā, lai dažādās pasaules valstīs uzlabotos bibliotēku darbs, piesaistot šim mērķim Bila un Melindas Geitsu fonda līdzekļus. Un nu – no 2. līdz 11. jūnijam Mortensona Centra pārstāves brauca skatīt klātienē, kā Latvijas bibliotēkās strādā.
Trešdien organizācijas direktores Barbara Forda un Sūzena Šnuere kopā ar valsts aģentūras «Kultūras informācijas sistēmas» pārstāvēm viesojās arī Viesatu bibliotēkā. Aplūkoja telpas, iepazinās ar S. Šteinu, noklausījās, kāda tad ir pagasta bibliotēkas darba ikdiena. Starp citu, viesošanās mērķis – izstrādāt īpašu apmācību programmu bibliotekāriem, kas, ja izrādīsies veiksmīga, tiks īstenota arī citās valstīs, kurās darbojas Mortensona Centrs (kopumā 90 dalībvalstis). Jauno metodi 12 Latvijas bibliotekāri apgūs četru nedēļu apmācību programmā, no kurām trīs nedēļas būs jāpavada ASV, viena – kādas citas valsts bibliotēkā. Un S. Šteina būs šo apmācāmo vidū. Precīzi, kad pēc jaunām zināšanām viņa dosies uz ASV, S. Šteina gan vēl pateikt nevarēja.
Vaicāta, kāda tad ir bijusi viņas novatoriskā ideja, kuru Mortensona Centra pārstāvji atzinuši par labu esam, S. Šteina stāsta, ka pieteikumā rakstījusi – bibliotēkas vajadzībām varētu iekārtot vēl vienu papildu telpu, kur savukārt varētu būt projektors, kāda pašlaik Viesatās vēl nav.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool