Viesatās jaunatklāj kultūras namu

Jaunu, gaišu seju nu ieguvis Viesatu kultūras nams, kas 18. septembra vēlā vakarpusē piedzīvoja uzposto telpu un vienlaikus – jaunās sezonas atklāšanu.

Jaunu, gaišu seju nu ieguvis Viesatu kultūras nams, kas 18. septembra vēlā vakarpusē piedzīvoja uzposto telpu un vienlaikus – jaunās sezonas atklāšanu.

Novēl ticēt saviem spēkiem

Par spīti nemīlīgajiem laika apstākļiem, skatīt svinīgo lentas griešanu un iemēģināt atjaunoto deju grīdu, bija sanācis daudz ļaužu – pilna kultūras nama zāle – gan tie, kuriem pienākums liek būt klāt šajā pasākumā, gan tie, kuriem kultūras nams ir tas centrs, ap kuru virmo viņu sabiedriskā dzīve pagastā. Lentas simboliskā griešana, kas nokrišņu dēļ bija pārcelta uz telpām – kultūras nama vestibilu, tika uzticēta novada domes priekšsēdētājai Ligitai Ginterei un darbu veicēja – SIA «Inova» – vadītājam Viesturam Silavam. L. Gintere katram, kurš roku pielicis, lai īstenotos projekts, un katram, kurša cieši saistīts ar namu un kultūras dzīvi novadā, par piemiņu pasniedza sarkanu lentes gabaliņu. Savs posmiņš tika gan bijušajam pagasta priekšsēdētājam Guntim Gulbim, gan kultūras nama vadītājai Agitai Kalviņai, projekta rakstītājai – Vijai Zīvertei, būvniekiem un citiem, kas to būtu pelnījuši. Bet savā uzrunā sanākušajiem novada domes vadītāja vēlēja Viesatās saglabāt un uzturēt pašapziņu – ticot, ka te var un prot gan dejot, gan dziedāt, gan teātri spēlēt.

Darbi turpināsies

Kultūras dzīve pagasta kultūra namā, kā pastāstīja vakara oficiālās daļas vadītāja Inga Krūtaine, norisinās kopš 1975. gada. Pirms tam viesatnieki ar pašdarbību nodarbojās Struteles muižā jeb Krišjāņa Barona pamatskolā. Taču vēlāk jau jaunajās telpās ne tikai paši dziedājuši, bet rīkojuši arī tiem laikiem vērienīgus pasākumus. Piemēram, Viesatās ir uzstājusies gan reiz tik populārā un vēl arvien pazīstamā grupa «Credo», uz skatuves dēļiem stāvējusi aktrise Elza Radziņa, Elita Veidemane u.c. Bet līdz ar apvienošanos vienā novadā, nolemts sen neremontētās telpas padarīt mūsdienīgākas un gaišākas. Kā tas izdevies – katrs varēja novērtēt šajā sestdienā. Pirmās atjaunoto zāli ieskandināja kultūras dzīves saimniece A. Kalviņa un Viesatu dziesminiece Madara Rutka. Tam sekoja apsveikuma rindas, kopā ar ziediem un nelielām veltēm. Piemēram, biedrības «Kamene» aktīvistes, kurām arī būs atvēlēts savs izremontēts stūrītis kultūras namā, dāvāja A. Kalviņai grozu ar pašu dārzos izaudzētiem labumiem Savukārt būvuzraugs Imants Spruģis, apsekojot telpas, secinājis, kas trūkst, un dāvanai iegādājies – laikrādi. I. Spruģis teicās labprāt darbu Viesatās turpināt, ja viņam tiks uzticēts pārraudzīt arī kultūras nama otrā stāva un fasādes uzlabošanas darbus, kuriem klāt ķerties paredzēts nākamgad. Apsveikuma vārdus atklāšanas reizē teica arī kaimiņpagastu kultūrnieki – gan jaunpilnieki, gan nu jau citā novadā dziedošie, spēlējošie zantenieki un irlavnieki, kas nereti piedalās Viesatu rīkotajos pasākumos. Bet atklāšanas oficiālo daļu noslēdza šai pusē vēl nedzirdēts – glāžu koncerts dueta «Buččča» izpildījumā.

Pašdarbnieki atklāj sezonu

Sestdien Viesatās grupas «Brekši Pekši» vadībā tika nospēlēta arī šīs sezonas pirmā balle. Kā pastāstīja A. Kalviņa, vairs aiz kalniem nav arī tradicionālā oktobra Ražas balle, kā arī plānots kultūras namā svinēt dzimšanas dienu Krišjānim Baronam, kura dzīves gaitas saistītas arī ar Viesatu pagastu. Sīkāk par pasākumu Dainu tēva piemiņai gan rūpēšoties bibliotekāre Sandra Šteina, kas pašlaik devusies mācībās uz Amerikas Savienotajām Valstīm. Līdz ar oktobri darbu atsāks arī pagasta pašdarbības pulciņi – sieviešu vokālais ansamblis, bērnu dejošanas un viesatnieku dramatiskais pulciņš. Un jaunajās telpās, solīja A. Kalviņa, tāpat kā iepriekš, gada vēsajos mēnešos būs iespēja sportot.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.