Viesatās atzīmē Krišjāņa Barona dzimšanas dienu

27. oktobrī Viesatu kultūras nama mazo zālīti pieskandināja dziesmas – atzīmējot Krišjāņa Barona 175. dzimšanas dienu, te atminējās Dainu tēva dzīvi un darbu.

27. oktobrī Viesatu kultūras nama mazo zālīti pieskandināja dziesmas – atzīmējot Krišjāņa Barona 175. dzimšanas dienu, te atminējās Dainu tēva dzīvi un darbu.

Liecības vēsturei

Bibliotēkas vadītāja un arī novadpētniecības entuziaste Sandra Šteina klātesošajiem visupirms atgādināja, ar ko Krišjāņa Barona vārds ierakstīts pagastiņā vēsturē. Tepat netālu – Strutelē – viņš pavadījis savus pirmos bērnu dienu gadus, tāpēc kādreizējā Viesatu skoliņa nesusi Krišjāņa Barona vārdu. Dainu tēvu te godinājuši teju katru gadu, bet tagad tas iemūžināts sen iecerētās, bet nu – realizētās planšetēs, kuru materiālu vākšanā piedalījušies gan kādreizējie skolas absolventi, direktore Ilze Rassa, skolotāja Anita Krūtaine.

No fotogrāfijām pretī veras gan skoliņas sadzīves ainas, gan Krišjāņa Barona dzimtās vietas un tautasdziesmai veltītie pasākumi – arī ar dzejnieka Imanta Ziedoņa un kādreizējo skolotāju piedalīšanos Dainu tēva 150. jubilejā. Turpmāk planšetes būs apskatāmas un izpētāmas Viesatu novadpētniecības istabā.

 

Uzzīmēja, izdziedāja, izrunāja, izspēlēja

Šogad uz tautasdziesmai veltītajiem pasākumiem aicināja mazākos viesatniekus, kas jau iepriekš bibliotēkā bija mēģinājuši dainas pārvērst krāsainās bildēs. Bērnu zīmējumi nu asprātīgi ierāmēti kastītēs, kas reiz kalpojušas par ietvaru saldumiem, un rotā mazās zālītes logu. Kopumā tādu ir 50.

Pasākumā uzstājās Žanna Matvijuka no Remtes, kā arī skolotāja Arianda Puriņa, kas ar akordeonu uzdeva toni gan rotaļu dziesmām, gan dainām par bērnību, jaunību. Savukārt S. Šteina pastāstīja interesantus faktus par Krišjāni Baronu, piemēram, versiju, ka slavenais Dainu skapis kara laikā ticis slēpts Irlavas slimnīcas pagrabā vai ka katram Latvijas iedzīvotājām sanākot pa vienai no 2,5 miljoniem tautasdziesmu. Tāpat arī bērni uzzināja, ka tautasdziesmās paustās atziņas reizēm ir mūsdienīgas un patiesas. Piemēram: "Dievs to zina, debess tēvs, kur tie kungi naudu ņem; Ne tie ara, ne ecēja, naudu vien žvadzinaja…"

Kā pārliecinājāmies, Viesatu bērni tautas dziesmas pazīst – māk gan dziedāt, gan izspēlēt.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.