Viesatās atklāj pasta nodaļu

Svinīgajā atklāšana notika otrdien, 25. maijā. Izremontētās Viesatu pasta nodaļas vadītājai Ilgai Kalviņai veiksmīgu strādāšanu novēlēt bija ieradušies novada domes pārstāvji, Viesatu pārvaldes vadītāja Vita Petrova un iedzīvotāji – pasta aktīvākie apmeklētāji.

Svinīgajā atklāšana notika otrdien, 25. maijā. Izremontētās Viesatu pasta nodaļas vadītājai Ilgai Kalviņai veiksmīgu strādāšanu novēlēt bija ieradušies novada domes pārstāvji, Viesatu pārvaldes vadītāja Vita Petrova un iedzīvotāji – pasta aktīvākie apmeklētāji.

Jaunās pasta nodaļas veiksmei atklāšanas viesi bija sarūpējuši ziedus, saldumus un daudz laba vēlējumu. V. Petrova pasta nodaļas vadītājai dāvināja sāli un maizi, ko likt uz nekurinātas krāsniņas, lai netrūktu klientu, svaigu žurnālu un darbi ietu no rokas. Par klientu trūkumu sūdzēties nevarēja – plašo avīžu un žurnālu klāstu spēja novērtēt ikviens, tika veikti pirmie maksājumi un sūtītas pirmās pastkartes. Pastkartīšu sūtīšanu veicināja arī atklāšanas dāvanas – pirmie 100 pasta nodaļas apmeklētāji no novada domes saņēma Jaunpils atklātnīti, savukārt «Latvijas pasts» katram dāvināja pildspalvu.

Viss pilnīgi svaigs!

Viesatu pasta nodaļa ir pārvērties līdz nepazīšanai – gan no ārienes, gan interjerā – siltinātas grīdas, izlauztas un pārbūvētas sienas, jauni logi un durvis, izremontētas arī malkas šķūnīša telpas, kurām gan iemītnieki vēl tiek meklēti. Viesatu pasta ēkas remonts tika veikts par valsts investīcijām, kas pašvaldībām piešķirtas, apvienojoties novadā.

Pasta nodaļas vadītāja I. Kalviņa ir ļoti priecīga atgriezties atjaunotajā darba vietā (remonta laikā Viesatu pasta nodaļa atradās kultūras nama otrajā stāvā), bet vienlaicīgi atzīst, ka nodaļas modernizācija no «Latvijas pasta» puses vēl turpinās – jaunās mēbeles, žalūzijas, satelīts un darba dators no Rīgas ir ceļā uz Viesatām, arī pasta zīme vēl atrodas restaurācijā. Savukārt novada labiekārtošanas dienests vēl sakārto teritoriju ap pastu – taciņas jau ir izveidotas, bet puķu dobes vēl tiks stādītas.

Būvniecības piedzīvojumi

Nereti, remontējot sabiedriski plaši izmantotas telpas, strādājot tiek atrastas padomju laiku relikvijas, dokumenti, rodas iespēja salīdzināt celtniecības metodes toreiz un tagad. Piemēram, strādnieki, remontējot Viesatu pasta ēku, šķūnītī atrada V. I. Ļeņina portretu zeltītā rāmī, kas pēc atrašanas kalpoja kā trofeja dienas labākajam celtniekam. Šobrīd gan portrets ir nogādāts Viesatu muzejā.

Ar pasta ēku saistās arī "Niagāras ūdenskritums" (terminu izdomāja būvuzraugs Imants), kas ir padomju laika izgudrojums lietus ūdeņu novadīšanai no pasta ēkas jumta tieši pie ieejas durvīm. Ūdenskrituma kaskāde izskatās pēc betonētas renes, no kuras nokrišņu laikā jebkurš apmeklētājs saņem pamatīgu dušu. Šis vēsturiskais inženierijas brīnums tuvākajā laikā tiks nokalts.

2 komentāri “Viesatās atklāj pasta nodaļu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.