Pirmie Jaunpilī

Zinību dienu jeb 1. septembri Jaunpils vidusskolā, kā ierasts, ar svinīgām runām un ziedu kalniem skolotājām, tika atzīmēts pagalmā pie vidusskolas. Šogad skolā savu darba ikdienu pavadīs 423 cilvēku, kas, kā savā uzrunā pastāstīja direktors Jānis Liepiņš, ir skolotāju, skolas darbinieku un audzēkņu kopējais skaits.

Zinību dienu jeb 1. septembri Jaunpils vidusskolā, kā ierasts, ar svinīgām runām un ziedu kalniem skolotājām, tika atzīmēts pagalmā pie vidusskolas. Šogad skolā savu darba ikdienu pavadīs 423 cilvēku, kas, kā savā uzrunā pastāstīja direktors Jānis Liepiņš, ir skolotāju, skolas darbinieku un audzēkņu kopējais skaits.

Aug jaunā paaudze

Šogad Jaunpils vidusskola ir tā retā mācību iestāde izbijušā Tukuma rajona robežās, kur bērnu nav kļuvis mazāk, bet gan tieši pretēji – skolēnu skaits te pieaudzis. (Jāteic gan, ka tas noticis nevis novada demogrāfiskās situācijas uzlabojumu rezultātā, bet tāpēc, ka citviet, kaimiņu novados – Lestenē, zebrenā – skolas slēgtas.) Ja pagājušā gadā skolā izglītojās 273 bērnu, tad šogad tas jau ir 291 skolēns, no kuriem 25 savas skolas gaitas uzsākuši 1. klasē (viņu audzināšanu uzņēmusies skolotāja Marija Jēkabsone). Īpaši kupls, kā uzsvēra direktors, ir to bērnu pulks, kas pavisam nopietnajām mācībām vēl tikai gatavojas – 60 bērniņi pirmskolas vecumā un 30 mazuļi, kuri tiks pieskatīti dienas centrā «Zemenīte», kamēr viņu vecāki dosies savās darba gaitās. Kā izrādījies, arī citās mazākajās klasītēs bērnu Jaunpilī netrūkst, jo, piemēram, 2., 4. klases nācies par sadalīt divās atsevišķās grupās, lai vienā klasē nebūtu tik daudz skolēnu. Tādēļ, kaut kopumā Latvijā skolas kļūst arvien tukšākas un dažviet skolēnu iztūkuma dēļ mācību iestādēm savas durvis jāaizver pavisam, Jaunpilī situācija šķiet vairāk nekā cerīga, jo tiem, kas šogad mācās vidusskolas pēdējā klasē un kam jau nākamgad jāuzsāk sava patstāvīgā pieauguša cilvēka dzīve, nu aug braša un mācīties griboša maiņa.

Gatavojoties skolas salidojumam

Pirmo skolas dienu priecīgāku, ja prāts gadījumā vēl kavējies atmiņās par brīvdienām, un draudzīgāku, ja skolas gaitas uzsāktas pirmo reizi, šoreiz radīt palīdzēja pasaku tēli – Malvīne, Pinokio un Runcis. Viņi klātesošos izklaidēja, kā ar sniedz izpalīdzīgu roku, ja skolotājas vairs nejaudāja skolēnu ziedu klēpjus celts. Līdz ar audzēkņu rūpīgi gatavotajiem pušķīšiem, katrs pedagogs saņēma ziedus arī no skolas direktora un apsveikuma vārdus 1. septembrī – no novada domes priekšsēdētājas Ligitas Ginteres.

Šis mācību gads, starp citu, īpašs būs arī ar to, ka noslēgusies kārtējā piecgade un tuvojas Jaunpils vidusskolas salidojums. 1. septembra svinībās sastaptais Andris Kraučs, kas sevi sauc par īstenu jaunpilnieku, solījās salidojumā noteikti piedalīties. Viņš savu skolas laiku atceras teju asarām acīs un, tieši atmiņu vadīts, nācis atkal uz skolu paraudzīties. Absolvējis Jaunpils vidusskolu A. Kraučs 1957. gadā un, kā pats atzīst, viņlaik vismaz pēdējos mācību gados, šķiet, skolēnu bijis daudz vairāk. Bet vēl joprojām, viņš saka, Jaunpils skola ir vislabākā, jo, pateicoties tieši te iegūtai izglītībai, viņam savulaik izdevis studēt Ļeņingradā…Tagad Jaunpilī pavadot vasaras, lauku dzīvi ierāda saviem pieciem mazbērniem un reiz pa reizei satiekot savus "cīņu" jeb klases biedrus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.