Jaunpils pilij problēmas ar kredīta atmaksu

Jaunpils novada domes sēdē piedalīties bija uzaicināta SIA «Jaunpils pils» valdes priekšsēdētāja Daiga Osīte, kas klātesošos informēja par pašreizējo finansiālo situāciju uzņēmumā.

Jaunpils novada domes sēdē piedalīties bija uzaicināta SIA «Jaunpils pils» valdes priekšsēdētāja Daiga Osīte, kas klātesošos informēja par pašreizējo finansiālo situāciju uzņēmumā.

Proti, pašvaldībai tiek lūgta palīdzība kredīta atmaksai, jo tā sauktajos tukšajos mēnešos jeb laikā, kad viesu pilī ir mazāk, iekrājies parāds teju 4000 latu apmērā. D. Osīte uzsvēra, ka nav vairs tā, kā agrāk, kad cilvēki varēja atļauties rīkot vērienīgas kāzas, uzņēmumi – balles u. tml. Attiecīgi ieņēmumi visu laiku samazinās, tāpat kā summas, kas tiek pilij atvēlētas no pašvaldības budžeta. Bet izdevumi tikai palielinās, kaut vai parādu veidā Jaunpils komunālajai saimniecībai, jo pilī ir lieli ūdens zudumi, un to, tieši kur nereti caurules iet pušu, atrasts iespējams teju tikai nejaušības dēļ.
Deputāti vēlējās uzzināt, vai nebūtu iespējams pils ūdens vadu sakārtot, uz ko D. Osīte atbildēja, ka tādu līdzekļu viņiem nav. Savukārt deputāts un vienlaikus «Hipotēku bankas» darbinieks Pēteris Baranovskis uzsvēra, ka iespēja SIA paņemt vēl kādu kredītu praktiski nepastāv, jo jau iepriekšējais ir izrādījies pārāk liels un ar grūtībām atdodams. Jāpiebilst, ka uzņēmuma ir vēl arī jau minētie komunālo maksājumu, kā arī nodokļu parādi. Bet, ja ar pārējo vēl daudzmaz sanāk tikt galā, tad ar kredītatmaksu bankai būtu jāpalīdz arī pašvaldībai, kas reiz bija kredīta galvotājs.
A. Jakovels, pirms balsot, vēlējās uzzināt, vai nu uzņēmums būs "uz zaļa zara", ja tiks pieņemt lēmums šo lūgumu atbalstīt? Uz to D. Osīte varēja vien atbildēt, ka tas tomēr ir neprognozējami, jo nav zināms, vai nākotnē cilvēku pirktspēja un vēlme apmeklēt pili atkal pieaugs… "Pret" šajā gadījumā balsoja vien deputāts Kaspars Leimanis… Taču sēdē tika uzsvērts, kaut pašvaldība sniegs savu atbalstu, SIA turpmāk biežāk vajadzētu sniegt atskaites, jo papildus netiek iekasēta arī nomas maksa pilī, kas tiek dzēsta, balstoties uz uzņēmuma ieguldījumiem. Taču atskaites, kas un kā izdarīts, tik un tā nav regulāras.
Tātad: pēc šīs sēde, kaut vai tikai uz laiku, bet SIA «Jaunpils pils» saistības vismaz ar banku tiks nokārtotas, un P. Bankovksis solīja vēl arī ar padomu palīdzēt un skaidrot, kādas pastāv iespējas ar banku vienoties, izveidojot abām pusēm pieņemamu kredītatmaksas sistēmu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.