Indra Cehanoviča

Jaunpilniecei Sintijai Ješkovai – visaugstākais vērtējums jaunsargu nometnē Dobelē

Iepriekšējā nedēļas nogalē Dobelē norisinājās jaunsargu 4. līmeņa testu nometne. Tos nokārtojot un izpildot vismaz 70% no prasībām, jaunietis var droši teikt, ka ir tikpat apmācīts, kā ikviens pilntiesīgs zemessargs un, stājoties dienestā Nacionālajos bruņotos spēkos, tā tiks uzskatīta par priekšrocību.

Iepriekšējā nedēļas nogalē Dobelē norisinājās jaunsargu 4. līmeņa testu nometne. Tos nokārtojot un izpildot vismaz 70% no prasībām, jaunietis var droši teikt, ka ir tikpat apmācīts, kā ikviens pilntiesīgs zemessargs un, stājoties dienestā Nacionālajos bruņotos spēkos, tā tiks uzskatīta par būtisku priekšrocību. Par to, vai ir apsvērusi veidot militāro karjeru, izvaicājām Jaunpils vidusskolas 12. klases audzēkni Sintiju Ješkovu, kura testā ieguva visaugstāko vērtējumu un kuru tieši tāpēc īpaši sveica arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

– Kad iesaistījies jaunsargu kustībā?

– 9. klasē, kad skolā tika atjaunots Jaunsargu pulciņš, ko tolaik vadīja instruktors Emīls Latišs (šo pēdējo gadu – Andris Pērkons). Ģimenē, cik zinu, neviens gan nav darbojies jaunsargos vai Zemessardzē – tā kā par tradīciju īsti runāt nevar. Man vienkārši tas pašai šķita ļoti interesanti.

– Šobrīd Jaunpilī šajā militarizētajā pulciņā pārsvarā esat meitenes…

– Jā, šobrīd praktiski esam tikai meitenes un divi puiši no jaunākajām klasēm. Bet, kad sākām, bija ne tikai vairāk puišu, bet arī cilvēku kopumā – bijām aptuveni 20 jaunieši, taču laika gaitā daudzi atsijājās, jo acīmredzot saprata, ka tas īsti nav priekš viņiem.

Vairāk lasiet piektdienas, 22. aprīļa, laikraksta numurā ŠEIT!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.