Izskalota ceļa dēļ dzīve saimniecībā nobloķēta

Šodien redakciju aizsniedza izmisuša saimnieka zvans no Jaunpils novada Viesatu pagasta «Bitsšķēpiem». Izrādās, ka ceturtdienas naktī tajā pusē ir bijušas milzīgas lietavas, kas izskalojušas un no vietas aiznesušas māju iebraucamā ceļa caurteku.

Šodien redakciju aizsniedza izmisuša saimnieka zvans no Jaunpils novada Viesatu pagasta «Bitsšķēpiem». Izrādās, ka ceturtdienas naktī tajā pusē ir bijušas milzīgas lietavas, kas izskalojušas un no vietas aiznesušas māju iebraucamā ceļa caurteku.

Tagad «Bitsšķēpos» un arī uz kaimiņmājām, ceļš ir nogriezts. Ir jau pirmdienas rīts, tomēr šajā vietā nekas netiek darīts. Saimniekam ir govju ganāmpulks, dzesētava pilna ar pienu, nav vairs kur slaukumu liet, jo pienu no saimniecības izvest nevar. Un – ceļš uz «Bitsšķēpiem» pieder pašvaldībai.

Saimnieks uztraucas arī par to, kā šogad viņu ģimenes 12. klases skolēns tiks uz skolu, jo kādreiz skolā bija internāts, bet nu vairs tā nav. Līdz lielajam ceļam, kur iet autobuss, ir jāiet trīs kilometri, turklāt – cauri mežam.

Gaida ūdeni notekam

Vispirms sazinājāmies ar Jaunpils novada PSIA «Jaunpils KS» valdes locekli Gunti Jubiņu, kurš teica, ka uzreiz neesot varējuši veikt remontdarbus, jo vajadzējis nogaidīt, lai liekais ūdens aiztek. Ceļu apņēmies labot vietējais uzņēmums «Levestes dārzi». Dzirdot iebildumu, ka zemniekam produkcija iet postā, G. Jubiņš atbildēja, ka tagad daudzviet zemniekiem produkcija ejot postā, jo lauki izslīkuši, arī Jelgavā daudziem zemniekiem plūdi esot nodarījuši kaitējumu. Viņš arī zināja par lietavu posta darbiem kaimiņos esošajā dīķsaimniecībā. Turklāt ceturtdienas naktī draudīga situācija bijusi daudzviet novadā, kur slūžas, caurtekas, aizsprosti. Vēl būšot jāpēta, no kurienes radušās milzīgās ūdens masas, kas izrāva caurteku.

Viss notiek

Viesatu pagasta pārvaldes vadītāja Vita Petrova pirmdienas pusdienas laikā jau zināja stāstīt, ka notiek ceļa remonta darbi. Arī viņa stāstīja, ka plūdi esot bijuši ne pa jokam, esot arī izskalota caurteka Ītvindes strautam, kuru pagājušā gadā uzbūvēja par Eiropas Savienības līdzekļiem. V. Petrova sazinājusies arī ar «Bitšķēpu» kaimiņiem – diviem pensionāriem, lai noskaidrotu, vai viņiem pietiek maizes, vai ko steidzīgi nevajag atvest no aptiekas vai veikala. Uz to, vai ceļa remonta darbi sākti laicīgi, V. Petrova nevarēja atbildēt: "No vienas puses sestdiena, svētdiena varētu būt par iemeslu, ka nekas netika darīts, no otras puses, kurš eksperts gan pateiks, cik ūdeņiem jānoskrien, lai varētu sākt strādāt?"

***

Līdzīgu atbildi sniedza arī Jaunpils novada domes priekšsēdētāja Ligita Gintere. Turklāt viņa acīmredzami bija nemierā ar to, ka cilvēks pēc palīdzības vērsies redakcijā, jo tādējādi tiekot celta neslava novadam un personīgi viņai – novada vadītājai. Taču Ginteres kundze arī solīja painteresēties personīgi un atrisināt jautājumu, lai no «Bitšķēpiem» skolēni nokļūtu skolā, jo, kā sacīja priekšsēdētāja, dažu skolēnu dēl internātu neesot bijis izdevīgi uzturēt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.