Jaunmoku pilī mācījās, kā no dabas veltēm izgatavot noderīgas lietas

Vakar Jaunmoku pilī starptautiska projekta NORD PLUS ietvaros ļaudis mācījās, kā no dabas materiāliem skaistas un arī ikdienā noderīgas lietas izveidot. Seminārā par pieaugušo mūža izglītību runāja.

Vakar 11. jūnijā  Jaunmoku pilī starptautiska projekta NORD PLUS ietvaros ļaudis mācījās, kā no dabas materiāliem skaistas un arī ikdienā noderīgas lietas izveidot. Seminārā par pieaugušo mūža izglītību runāja.

Semināra zaļās prasmes izrādīja mežu muzeju darbinieki no Igaunijas, Somijas un mūsu pašu Jaunmoku meža muzeja zaļie draugi. Semināra dalībnieki un citi interesenti meistaru vadībā piepes uz vietas gabaliņos sagrieza, sēni sasmalcināja. Ar ūdeni sajauca, sablenderēja, un… papīrs gatavs! Uz virsmas izklāja, izžāvēja un, ja labi gribēja, saviem mīļajiem vēstules uzrakstīja. Vēl no visādiem dabas materiāliem glezniņas tapa. Labi lūkojot, tajās visu ko varēja saskatīt. Tas mākslinieces Ingas Būniņas nopelns – viņa arī meža meita no Pūres puses. Vēl semināra dalībniekiem mācīja un arī iemācīja, kā no izlietotiem tualetes papīra rullīšiem iegūt iekuriņus. Priekšā Līgo, Jāņi. Būs ar ko Jāņuguni iedegt.

Jaunmoku muzeja vadītāja Daiga Šmitenberga teica, ka turpmāk arī Jaunmoku muzeja ļaudis sadarbībā ar māksliniekiem rīkos šādas zaļās aktivitātes. Par šo un līdzīgiem pasākumiem varat lūkot mājaslapā www.jaunmokupils.lv

 

Komentāri

  1. Ko tā Jaunmoku pils visu laiku mocās? Tad viens projekts, otrs….
    Pamācītos no Jaunpils, Šlokenbekas. Paietos pretim cilvēkiem, nevis nepārtraukti rīko kaut ko mistisku, nesaprotamu.
    Mūsu cilvēki šajos ekonomiskajos apstākļos nav gatavi šādiem projektiem.
    Ja LVM nesponsorētu šos pasākumus un to rīkotājus, pils sen būtu izputējusi ar visism kambariem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.