Svētdiena, 2019. gada 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Tukuma lidosta top pilnā sparā

Twitter
FaceBook
print
2010. gada 21. jūlijs 19:12

20. jūlijā, pēc kārtējās Engures novada domes sēdes, deputāti apmeklēja Tukuma lidlauku, lai iepazītos, kā veicas ar jaunā termināla un citu ēku celtniecību un rekonstrukciju.

Modernās ēkas aprises redzamas
Kā mums pastāstīja lidlauka amatpersonas, tad janvāra lielajā salā aizsāktie būvdarbi turpinās. Pašlaik jau redzamas pusmēness veida ēkas aprises. Domes priekšsēdētājs Gundars Važa zināja stāstīt: lidlauka administrācijai esot noslēgti divi līgumi ar pasažieru aviokompānijām un vienu kravas aviokompāniju, kas gaida brīdi, kad termināls būs pabeigts. Sākotnēji bija domāts termināla būvi pabeigt šogad, taču nu, šķiet, plāni nedaudz tiek atlikti. Lai lidosta atbilstu standartiem, nepieciešams paplašināt skrejceļu. Arī šie darbi pašlaik notiek – katrā pusē skrejceļam tiek betonēta klāt apmēram metru plata josla. Tāpēc arī šovasar tiek atcelts aviošovs. Vēl rit pēdējie remontdarbnīcu un apkalpojošās tehnikas ēku rekonstrukcijas darbi. Tām pabeigta gan iekšējā apdare, gan arī no ārpuses ēkas ir nokrāsotas. Atliek vien apmēbelēt un sākt apdzīvot. Vienā no tām iekārtota halle lidmašīnu remontam un paredzētas lidlauka administrācijas telpas, konferenču zāle, otrā halle tehnikai. Šīs ēkas atrodas vietā, kur aug lieli, veci ozoli. Tie tiek saglabāti, ir izveidots celiņu tīkls, iesēts zāliens, tādējādi ap ēkām izveidots zaļojošs parks. Nekas vairs neliecina par kādreizējo gruvešu kaudzi, mūriem ar tukšām logu ailēm.
Būs arī muzejs
Vietā, kur paredzēts Aviācijas muzejs, jau atvesti pirmie eksponāti, kas vēl jāsamontē. Te vēl paredzēts celt eksponātiem nojumes. Pašlaik lidlaukā ir viena lidmašīna, kas jau stāv ilgu laiku un ko izmanto dažām apmācībām. Tad vēl šeit stāv septiņas raibās sporta lidmašīnas, kādu otro vai trešo mēnesi, kopš atlidojusi, stāv liela kravas lidmašīna. Nenoliedzami padarīts ir daudz un apkārtne pamazām iegūst civilizētu izskatu. Tomēr pastāv arī zināmas problēmas. Vēl pagaidām grūti ir pierādīt, ka nākotnē tās būs tik ļoti vajadzīgās darba vietas iedzīvotājiem gan Engures, gan Tukuma novadā, taču jārēķinās, ka arī darbi pašlaik ir specifiski, ko ne vienmēr vietējās firmas uzņemas. Nākotnē, protams, varam cerēt arī uz solītajām darba vietām.
Daļa tukumnieku ir neapmierināta ar to, ka lidmašīnas lido virs Durbes dzīvojamo māju mikrorajona, turklāt lidlauka prestižu ir iedragājušas pēdējas divas lidmašīnu katastrofas Tukuma tiešā tuvumā. Tomēr jāatzīst, ka tā ir arī šīs vietas attīstība, ka sagaidāmi nodokļu ienākumi gan Tukuma, gan Engures novadu domes budžetā.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Ilze teica:

  Labi ir tikai tiem ,kuri nedzīvo Durbes mikrorajonā, jo tiešām tikai runājot to nesapras, jo ja kādam no Jums četras "bites " lidotu nēpārtraukti ik par sešām, astoņām minūtēm virs galvas kas skan apmēram kā traktors, kas kursā pa galvas virsu. Sākumā bija runa ,ka Tukumā būs tikai pacelšanās un nosēšanās,bet tagad viņš faktiski darbojas kā mācību poligons. Klusums ir apmēram kādas pāris nedēļas.

 2. vvv teica:

  ei bdzivot uz laukiem ja gribi klusumu

 3. ... teica:

  Tukuma lidosta atrodas Engures novada???? Interesanti, vai Engures novads, Tukuma novadam par to maksa?

 4. ... teica:

  Tukuma lidosta atrodas Engures novada???? Interesanti, vai Engures novads, Tukuma novadam par to maksa?

 5. ... teica:

  Tukuma lidosta atrodas Engures novada???? Interesanti, vai Engures novads, Tukuma novadam par to maksa?

 6. Zzz teica:

  Krievi kartejoreiz jaj mus

 7. Zzz teica:

  Krievi kartejoreiz jaj mus

 8. Zzz teica:

  Krievi kartejoreiz jaj mus

 9. Liga teica:

  Priecajos par toposo lidlauku. Latvija esmu pavadijusi tris jaukus vasaras menesus, un dzivoju Durbes mikrorajona. Mulkibas, ka klusums ir paris nedelas, vins tads ir visu laiku.jo lidmasinas ir palidojusas retu reizi. Ceru ka varesu nakotne izmantot avio reisus. Veiksmi!

 10. Viola teica:

  Skan jau jauki – darba vietas, tikai diez vai tur ņems vietējos. Un vēl, ja reiz lidlauks ir Smārdes novadam, tad lai lidmašīnas arī lidinās virs viņu novada.

 11. Ilze cita teica:

  Par daudz demokrātijas! Esat aizmursuši padomju reaktīvās!
  Priecājieties, ka notiek kaut kāda attīstība un virzība uz priekšu, nu būs tās darba vietas, būs! Tā tik par krīzi bļaujam…

 12. zvejnieks teica:

  interesanti, kapēc tad Engures novadam būtu jāmaksā Tukuma nov., tad maksājiet arī par to, ka Engures novadā ir jūra, Gribējās jau Tukumam šis novads pievienot sev klāt, bet nekā iztieciet vien ar to kas ir

Pasākumu kalendārs

2019.09.22 | 10:00

Jauniešu basketbols Kandavā 

2019.09.22 | 15:00

Izrāde Tukumā 

2019.09.22 | 18:00

Florbols Irlavā 

2019.09.25 | 13:00

«Sirds diena» Tumē 

2019.09.26 | 11:00

Lekcijas jaunajām un topošajām māmiņām Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool