Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Pārbaudījums gājējiem, braucējiem un ceļu uzturētājiem (5)

Lielais sniegs, kas bez pārstājas birdinājās 24 stundas, atstājis pamatīgu darba fronti ceļu uzturētājiem pilsētā un pagastos. Snigšanas sekas bija jūtamas, šur tur bērni nebija tikuši uz skolu, pastnieks – līdz pastkastītei, šur tur "raustījusies" vai pavisam pazudusi elektrība, šur tur pilsētā kāds nav ticis ārā no pagalma. Mēs aptaujām pagastu pārvaldes un pilsētas dienestus par to, kā  veicies ar sniega tīrīšanu.

Smārdē ekspluatācijā nodod jaunas attīrīšanas iekārtas 

Realizēts projekts «Smārdes ūdenssaimniecības attīstība 1. kārta «Smārdes ciema sadzīves kanalizācijas spiedvada un attīrīšanas iekārtu rekonstrukcija». Projekta realizācijai izmantoti pašvaldības un Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļi. Kopējās izmaksas Ls 477 077, kur Eiropas Savienības līdzekļi ir Ls 284 231, valsts budžeta dotācija – Ls 33 439, pašvaldības finansējums, tai skaitā atgūstamais PVN – Ls 159 407.

Darba mūžs veltīts grāmatām 

Māra Egle nesen nosvinējusi savu 35 gadu darba jubileju un tika godināta Engures, Jaunpils un Kandavas novada kultūras darbinieku svētkos.

Valsts svētku svinības Milzkalnē 

Tautas namā Šlokenbekas muižā notika Engures novada Latvijas proklamēšanas dienas svinības. Tās bija kupli apmeklētas. Valsts svētkos tika sveikti Smārdes pagasta paši darbīgākie cilvēki – skolotāja Ieva Krūmiņa, kuras vadītais Smārdes pamatskolas deju kolektīvs izcīnīja tiesības piedalīties Skolēnu Dziesmu svētkos. Pašvaldība apbalvoja arī SIA "Mazburkas" vīna dārza īpašniekus Guntu un Uldi Niedras. Engures novada Atzinības raksts arī uzņēmumam SIA "Tukuma Airport", diemžēl šā uzņēmuma pārstāvji svinības ar savu klātbūtni nepagodināja.

Ja vajadzēs, pratīs savu zemi aizstāvēt! 

SvētdienLapmežciema jaunsargi ar valsts karogiem rokās atdeva godu tiem, kas mūsu brīvību ar savām asinīm izkaroja. Nolieca galvas akmenī kalta, bet ļaužu atmiņā dzīva varoņa priekšā.

Vecā Engures jūrskola sāk jaunu dzīvi (3)

Piektdien Engurē atklāja Saieta namu. Tas atrodas vecās jūrskolas telpās. Uz atklāšanu bija ieradušies pagasta iedzīvotāji, pašvaldības iestāžu darbinieki. Engures novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Kalnozols svinīgi pārgrieza tradicionālo lentu. Svinīgo pasākumu kuplināja Engures Mūzikas un Mākslas skolas audzēkņu un pedagogu teatrālais priekšnesums un koncerts. Engurnieki Saieta namam dāvināja ziedus, telpaugus, gleznas un citas turpmākā pastāvēšanā noderīgas lietas.

Engures novadā liela vēlētāju aktivitāte 

Engures novadā 868. vēlēšanu iecirknī jau no paša rīta vēlētāju aktivitāte bija īpaši liela. Pulksten. 8.00 bija nobalsojuši jau 32 vēlētāji, bet pulksten, 16.00 – 1103.

Engurē piešķir pabalstus 

Engures novada domes deputāti nolēma, ka vienreiz dienā pamatskolā un vidusskolā tiek piešķirts pabalsts ēdināšanai skolēniem no trūcīgām ģimenēm vai no maznodrošinātām ģimenēm, vai skolēniem, kuri palikuši bez vecākiem un dzīvo aizgādņu ģimenēs, kur ienākumi uz vienu ģimenes locekli nepārsniedz Ls 135 mēnesī.

Vitrāžu izstāde Lapmežciema muzejā 

Piektdienas pēcpusdienā Lapmežciema muzejā atklāja Eilas Vikmanes un Oleksija Kraskova vitrāžu izstādi, kurai dots nosaukums "Draugiem".

Lietus nedarbi Milzkalnē 

8. augusta rītā viesulis skraidīja pa Smārdes laukiem un, Milzkalnei pāri skriedams, nolauza pāris bērzus uz ceļa, bet 15. augusta naktī vējš, krusa un lietavas sagādāja lielākas raizes.

Un atkal par ēdināšanas problēmām Engures vidusskolā (11)

17. augusta domes sēdē deputāti lēma par ēdināšanas izmaksu samazinājumu Engures vidusskolas ēdnīcā. Tika noteikts, ka ēdināšanas izmaksas 1. līdz 4. klašu skolēniem tiks pazeminātas no Ls 1,15 uz Ls 1, bet 5. līdz 12. klašu skolēniem, kuri saņem brīvpusdienas no Ls 1,35 uz Ls 1,20.

Mākslas foto Milzkalnes tautas namā (1)

Kopš 13. augusta Milzkalnes tautas namā skatāma fotoizstāde «Sieviete. Daba. Harmonija». Izstādes autore ir Engures novada Milzkalnes iedzīvotāja Ieva Krūmiņa.

Smārdē pulcējās “putnu” pagasti 

Šodien Engures novada Smārdes pagastā uz kārtējo tikšanos bija ieradušies to pagastu pārstāvji, kuru ģerbonī greznojas putni. Pavisam Latvijā tādi ir 22, bet uz Smārdi bija atbraukuši deviņu pārstāvji, desmitie – paši pasākuma saimnieki smārdenieki ar dzērvi ģerbonī.

«Zeltzīle» turpinās sniegt ēdināšanas pakalpojumus Engures vidusskolā (5)

Lai cik arī tas nebūtu dīvaini, bet tieši tagad, vasaras brīvlaikā, līdz problēmas un strīdus apmēriem Engures vidusskolā sarežģījušās skolēnu ēdināšanas lietas. Kā saka skolas direktors Jānis Pūce, aizvien jau ir tā, ka vecāki vēlas, lai pusdienas būtu lētākas un labākas, bet savukārt pakalpojuma sniedzējs – SIA «Zeltzīle» pārstāve Tatjana Zuke turas pretī – nevar taču pa tādu naudu pusdienās nodrošināt trīs ēdienus.

Saulgriežu vasaras vidusskola Engurē (1)

Engures vidusskolā vienlaicīgi ar dažādām sporta nometnēm mājvietu radusi jauniešu Saulgriežu vasaras vidusskola, kas ir kā turpinājums vasaras nometnēm tautiešiem svešumā, piemēram, Garezera nometnei ASV.

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool