Rūta Fjodorova

«Zušuciema parks» ar aicinājumu uz Sargasu jūru

9. jūnijā Engurē, pie kultūras nama, ceriņu ielokā uz sarunu ciema iedzīvotājus aicināja pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Pļaviņa un «Zušuciema parka» projekta autori Velga Vītola un Gaits Burvis.

9. jūnijā Engurē, pie kultūras nama, ceriņu ielokā uz sarunu ciema iedzīvotājus aicināja pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Pļaviņa un  «Zušuciema parka» projekta autori Velga Vītola un Gaits Burvis.

Vairāk par ideju pastāstīja G. Burvis: ”Idejiski esam veidojuši parku, kas sākas pie galvenā ceļa, aicinot cilvēkus – garāmbraucējus iegriezties parkā, kur redzētu gan izglītojošus, gan informējošus objektus. Būs redzama vieta, ko sauc par Sargasu jūru, kur pie Bermudu salām piedzimst visas pasaules zuši. Viņiem ir ģenētiskais kods un zuši zina, ka ir jāatgriežas Engurē. Tas būs pirmais centrālais akmens, kuram apkārt vīsies liels zutis, un akmens priekšpusē būs ūdens tilpne, kurā būs iegravēta Sargasu jūras karte. Savukārt pie akmens par visu šo procesu būs informācija. Tālāk nākošais objekts ir milzīgs murds, kas ir 10 m garš un 4 metrus augsts. Tajā pa eju līdzīgi kā zivis vilinās iekšā cilvēkus. Murdā, ejot pa eju, nedaudz pieliecoties, iespējams iekļūt lielākā telpā.”

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 16. jūnija, numurā ŠEIT!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.