«Senās uguns nakts» jūrmalciemos

Nedēļas nogalē, 25. augustā, notika tradicionālā «Senās uguns nakts». Gar Baltijas jūras krastu tiek iedegti ugunskuri, kas simbolizē valstu vienotību.

Nedēļas nogalē, 25. augustā, notika tradicionālā «Senās uguns nakts». Gar Baltijas jūras krastu tiek iedegti ugunskuri, kas simbolizē valstu vienotību. Un šogad Engures novadā piedalīties bija sasparojušies aktīvākie tūrismā strādājošies uzņēmumi, sākot ar Lapmežciemu, kur ražotnē «Reini B» notika kūpināšanas meistarklase, beidzot ar Bērzciemu (z/s «Dieniņa») un Ķesterciemu (hostelis «Pludmalis»), kur tika stāstīti stāsti par zvejniekciemu vēsturi, ļaudīm un īpašajiem aroda noslēpumiem. Bet īsi pirms saulrieta ciemu pludmalēs varēja piesēst pie īpaši organizēta vai arī pēc pašu iniciatīvas iedegta ugunskura. Tāds bija arī Ragaciemā, kur «Senās uguns nakts» kļuvusi par tradīciju gluži tāpat kā gleznošanas studijas dalībnieču izstāde vasaras nogalē. Šoreiz gan atšķirīga bija gan norises vieta, gan saturs – izstāde bija apdzīvojusi Ragaciema sedumu un studijas veikumu papildināja arī jaunākie ciemā dzīvojošo mākslinieku darbi. Piemēram, Olita Gulbes un Andreja Ģērmaņa gleznas (viena no tām tapa arī turpat uz vietas), Ievas Janelsiņas-Briedes darbi un Ivetas Meieres plašās radošās darbības liecības – sākot ar gleznām uz audekla un zīda, beidzot ar suvenīrkrūzītēm, ko rotā autores fotogrāfijas, kā arī viņas audzēkņu keramikā veidotie darbi. Arī katrs atnācējs varēja pielikt roku radīšanā un veidot apsveikuma kartiņas jūras tematikā, medīt fotomirkļus pludmalē, iegūt vērtīgus padomus no māksliniekiem un, kas zina, varbūt kādā brīdī piebiedroties Lapmežciema gleznošanas studijai.

Bet pasākums, kas Latvijas mērogā, sestdien norisinājās Engurē. Tur, pie Dienvidu mola, bija uzslieta skatuve, kur interesentiem, piesēdušiem ugunskura pakājē, bija iespēja klausīties zināmus vai mazāk pazīstamus skaņdarbus skolēnu simfoniskā orķestra izpildījumā. Orķestrī bija apvienojušies Baldones un Vecumnieku jaunieši, ko vada un diriģē Solvita Loka. Skolēnu orķestra uzstāšanās bija kā ievads jaundarbam, ko īpaši šim pasākumam  un vienlaikus –  Baltijas valstu simtgadei radījis komponists Jēkabs Nīmanis un dzejniece Inga Gaile. Tas bija skaņdarba «Līdzi man nāc» pirmatskaņojums, kas kā veltījums jūrai vienlaikus norisinājās Vārvē, Rīgā, Ainažos, Saulkrastos un citviet piekrastē. Skaņdarba vokālā partija Engures koncertā, brīdī, kad pie jūras jau bija pavisam satumsis, tika uzticēta grupas «Menuets» ilggadējam solistam Adrianam Kukuvasam. Bet. lai radītu vēl gaišāku noskaņu, īsi pēc koncerta uzstājās meiteņu trio, kas burtiskā nozīmē spēlējās ar uguni («Athare fire») – kontrolētām liesmām lika dejot tautas melodiju pavadījumā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.