Rūta Fjodorova

Piešķir «Latviskā mantojuma» zīmes

Latvijas lauku tūrisma asociācija «Lauku ceļotājs» kopš 2013. gada piešķir zīmi «Latviskais mantojums». 29. novembrī šo kultūras zīmi iegūs vēl 18 tūrisma saimniecības, viņu vidū arī divi Engures novada uzņēmumi: Rideļu dzirnavas un Smārdes pagasta «Kalnadaķi»

Latvijas lauku tūrisma asociācija «Lauku ceļotājs» kopš 2013. gada piešķir zīmi «Latviskais mantojums». 29. novembrī šo kultūras zīmi iegūs vēl 18 tūrisma saimniecības, viņu vidū arī divi Engures novada uzņēmumi: Rideļu dzirnavas, kur iespējams apskatīt ūdensdzirnavu ekspozīciju, izstaigāt dzirnavu stāvus, nogaršot slavenās Rideļu pankūkas, un Smārdes pagasta «Kalndaķi», kur interesentus uzņem klūgu pinēji Lolita un Pēteris Tutāni.

 

Jāatgādina, ka

*Zīme «Latviskais mantojums» tiek piešķirta pakalpojumu sniedzējiem Latvijas laukos un tā apliecina, ka tūrisma pakalpojums balstīts uz latviešu kultūrai raksturīgām materiālām un nemateriālām vērtībām.

*Zīmi «Latviskais mantojums» var iegūt pakalpojumu sniedzēji: naktsmītnes, lauku saimniecības, amatnieki, ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji, latvisko tradīciju pasākumu rīkotāji un vadītāji, muzeji, kolekcijas, prasmju un arodu zinātāji (maizes cepēji, audēji, bitenieki, keramiķi, kalēji, pirtnieki, jumtu licēji, teicēji, dziesminieki, u.c.).

*Zīmi «Latviskais mantojums» piešķir šim mērķim īpaši izveidota komisija, kura sastāvā ir speciālisti ar pieredzi kultūras mantojuma un tūrisma jautājumos. Pēc nepieciešamības tiek pieaicināts papildus komisijas mainīgais sastāvs, kas sastāv no jomu speciālistiem, piemēram, arhitekti, pavāri, folkloristi, latvisko tradīciju zinātāji, kāda konkrēta amata pratēji, u.c.

 

Vairāk par «Kalndaķiem» lasiet otrdienas, 27. novembra, laikrakstā ŠEIT =>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.