Liena Trēde

Rideļu dzirnavu muzejs piedzīvojis savu atkārtoto atvēršanu /FOTO/

Rideļu dzirnavas uguns teju līdz pamatiem ir nopostījusi divreiz – Pirmā pasaules kara laikā un padomju gados. Tāpat, pateicoties Kambalu dzimtai, tās divas reizes uzslietas no jauna. Vispirms to 1922. gadā paveica Donāts Kambala, bet Atmodas gados, kad īpašums tika atdots to vēsturiskajiem saimniekiem, – viņa dēls Juris Kambala.

Rideļu dzirnavas uguns teju līdz pamatiem ir nopostījusi divreiz – Pirmā pasaules kara laikā un padomju gados. Tāpat, pateicoties Kambalu dzimtai, tās divas reizes uzslietas no jauna. Vispirms to 1922. gadā paveica Donāts Kambala, bet Atmodas gados, kad īpašums tika atdots to vēsturiskajiem saimniekiem, – viņa dēls Juris Kambala. Un, kaut dzirnavas jau vairāk nekā 10 gadus ikdienā miltus vairs nemaļ, arī Donāta mazdēls Oskars Kambala tur godā senču mantojumu un Rideļu dzirnavu muzeju apmeklētāji var paši lūkot, kā tad īsti grauds par maizi top.

Tieši Otrajās un sniegotajās Lieldienās Rideļu dzirnavu muzejs piedzīvoja savu atkārtoto atvēršanu. Kā svinīgajā atklāšanas brīdī minēja dzirnavu saimnieks O. Kambala, pērn ļāvies pierunāties un iesaistījies Latvijas-Igaunijas kopprojektā, kura ietvaros bija iespēja atjaunot un uzlabot muzeja ekspozīciju. Kad pašam par pārsteigumu viņa iecere guvusi apstiprināja, nācies krietni galvu palauzīt, lai atrastu cilvēkus, kuri būtu gatavi palīdzēt ar padomu, kā piedalīties muzeja atjaunošanas procesā.

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 3. aprīļa, numurā ŠEIT!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.