Prioritāte Smārdes pagastā – skolas jumts

Jau vēstījām, ka janvāra Engures novada domes sēdē deputāti apstiprināja 2020. gada budžetu. Kopumā no 12 394 123 eiro ieņēmumu aptuveni 3 miljoni būs tā nauda, ko pašvaldība varēs ieguldīt dažādos projektos. Mazliet vairāk par to, kādos projektos taps ieguldīts, kā arī par darbiem, kas pārceļojuši no pagājušā gada, izvaicājām novada domes priekšsēdētāju Gundaru Važu.

– Budžeta komentāros tiek minēts, ka plānojat turpināt attīstīt arī gājēju un veloceliņu sistēmu. Par kuriem tieši posmiem ir runa?

– Pirms četriem gadiem tika uzrakstīts celiņa Milzkalne-Tukumu projekts un vienā mirklī pat bija doma to izbūvēt kaut vai tikai līdz dzirnavām, ja ne pilnā apjomā. Taču nu projektam ir beidzies termiņš un tas būtu  atkal jāaktualizē, kā arī jāapzina, kādas šobrīd ir būvniecības cenas, īpaši ņemot vēra apstākli, ka šajā vietā reljefs ir gana sarežģīts, tāpat mitra augsne… Ar privātīpašniekiem viss  jau iepriekš bija saskaņots, kad iecere bija aktuāla, – tā nebūtu problēma, bet jāatzīst, ka šobrīd šis darbs, visticamāk, nav mūsu prioritāte.

– Un kas ir prioritāte?   

– Noteikti Milzkalnes sākumskolas jumts. Sākotnējais projekts, kas arī jau uzzīmēts, paredz, ka skolai taptu uzbūvēts otrais stāvs. Tas būtu nepieciešams, jo, ņemot vērā jaunos noteikumus (Ministru kabineta noteikumus par to, cik plašām ir jābūt klasēm. – Red.), skolā šobrīd ir kļuvis nedaudz par šauru – vismaz divas klases ir pārāk mazas un jauns stāvs to varētu atrisināt. Taču, ja pašvaldībām Valsts kase nedod kredītus, mēs to īsti nevaram izdarīt (aptuvenie  aprēķini liecina, ka šāds projekts varētu izmaksāt ap miljonu eiro). Tāpat jāpiebilst, ka, lai ko mēs darītu, tas jāpaveic salīdzinoši īsā periodā – skolēnu brīvlaikā jeb trīs mēnešu laikā. Un šobrīd vēl pat īsti nav skaidrs, kāds varētu būtu īstais darbu apjoms, ņemot vērā, ka ēka ir veca (jānoskaidro, kādā stāvoklī sijas u.tml.). Tad nu šobrīd, pirmkārt, vēlamies saprast, vai skolām kredīti būs. Kaut ko iesākt, nezinot vai būs nauda, manuprāt, būtu vienkārši bezatbildīgi!

– Bet – ko ar jumtu?  

– Tas ir bēdīgā stāvoklī – savu jau nokalpojis. Tādēļ, ja kādā brīdī sapratīsim, ka otrā stāva būvniecībai līdzekļu nav, tad projektu pārspēlēsim tā, ka mainīsim tikai jumtu. Vai izdosies to paveikt šīs būvniecības sezonas laikā? Šobrīd to nevaram pateikt.

 

Vairāk lasāms otdienas, 17. marta, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

  1. Par Milzkalnes skolu Engures novadam vispār nebūtu jārūpējas. Tur ap 95 procentu Tukuma bērnu mācās. Jautājums- vai tāda skola novadam vispār būtu vajadzīga? Papildus finansiālais slogs novada nodokļu maksātājiem.

  2. Gluži otrādi, gluži otrādi, tīrā peļņa novadam no šī skolas, jo par katru Tukuma bērniņu skola saņem smuku naudiņu! Tas viens. Bet otrs – ja jau būs reforma, tad ta arī būs Tukuma novada skola.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.