Rūta Fjodorova

Pēc vairāku gadu pauzes Engurē notikusi pensionāru sapulce

Engures kultūras namā notikusi pensionāru sapulce, kurā klātesošie uzzināja, ka pabalsts medicīnas pakalpojumiem piešķirams atsevišķi dzīvojošam un nestrādājošam pensionāram, personai ar invaliditāti, kas veselības stāvokļa dēļ ir nonākusi krīzes situācijā gadījumos, ja mēneša izdevumi par veselības aprūpi sastāda vairāk nekā 25% no ienākumiem.

Engures kultūras namā notikusi pensionāru sapulce. Sākotnēji sapulces dalībniekiem tika piedāvātas dažādas iespējas. Pašvaldības pārstāve Jolanta Kraukle piedāvāja 30 cilvēku grupai iespēju apmeklēt Saeimas namu un piedalīties 22. aprīļa talkā, kas noslēgtos ar Kolhoznieku balli. Par pagasta kultūras dzīves piedāvājumiem stāstīja Linda Straumere.

Sociālā dienesta pārstāve Maiga Garoza stāstīja par sociālo palīdzību un pakalpojumiem nestrādājošiem pensionāriem. Tā klātesošie uzzināja, ka pabalsts medicīnas pakalpojumiem piešķirams atsevišķi dzīvojošam un nestrādājošam pensionāram, personai ar invaliditāti, kas veselības stāvokļa dēļ ir nonākusi krīzes situācijā gadījumos, ja mēneša izdevumi par veselības aprūpi sastāda vairāk nekā 25% no mēneša ienākumiem. Bet jārēķinās, – ja personai ir divi īpašumi, tad pabalstu nedabū: pabalsta prasītājam drīkst būt tikai viena māja un viena mašīna. Pabalsts briļļu iegādei paredzēts līdz 40 eiro. Piemēram, ja samaksā par brillēm 100 €, tad atpakaļ dabūs 40. Ārsta nozīmētu recepšu medikamentu iegādei var saņemt 75 €; ja ir operācijas, to izmaksas atmaksā līdz 145 €. Likumā par sociālo palīdzību un novada saistošajos noteikumos ir paredzēts, ka iespējams iegūt trūcīgas personas statusu, ja ienākumi ir mazāki par 128 € un 6 centiem uz vienu personu ģimenē; maznodrošinātā statusu var iegūt, ja ienākumi ir 200 € uz vienu personu mēnesī. Malkas pabalstu novadā arī var saņemt tikai trūcīga vai maznodrošināta persona.

Vairāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 23. marta, numurā ŠEIT!

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.