I. Vanaga

Lielajā talkā sakopts Valguma ezera krasts

Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas darbinieki Lielajā talkā sakopa Ķemeru nacionālā parka teritoriju, īpašu uzmanību veltot Valguma ezera piekrastei.

Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas darbinieki Lielajā talkā sakopa Ķemeru nacionālā parka teritoriju, īpašu uzmanību veltot Valguma ezera piekrastei.

Vides inspektori kopā ar palīgiem Ķemeru nacionālā parka teritorijas sakopšanas darbus uzsāka jau labu laiku pirms Lielās talkas, jo atkritumu daudzums, kas atrodams ĶNP teritorijā, nav savācams vienā dienā. Kopā ar Ķemeru vidusskolas skolēniem sakopta Pilsētkalnu teritorija Ķemeros un ceļš no Ķemeriem uz Antiņciemu. Abos objektos savākti gandrīz 40 maisi atkritumu. Savukārt Jūrmalas sociālās aprūpes dienas centra apmeklētāji sakopa teritoriju gar ceļu uz Slokas ezeru.

Lielās talkas dienā Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas darbinieki kopā ar brīvprātīgajiem talciniekiem sakopa Valguma ezera krastu gar ceļu no Klapkalnciema uz Milzkalni, kopumā savācot 30 maisus atkritumu. Valguma ezers tuvākajā apkārtnē ir iecienīta vieta makšķernieku vidū. To varēja redzēt arī pēc atkritumu koncentrācijas tajās vietās, kur makšķerniekiem izveidojušās iecienītākās vietas sava vaļasprieka baudīšanai. Pudeles, tārpu kastītes, zivju barības iepakojumi – visvairāk atrasto atkritumu klāstā. Neviļus rodas jautājums – kāpēc jāpiemēslo vieta, kas pašam patīk un kur droši vien gribas atgriezties vēl un vēl? Teiksiet – nav atkritumu kastes, kur to visu samest? Nav un nebūs! Atkritumi katram pašam ir jānes līdzi un jāizmet atkritumu konteinerā, nevis jāatstāj dabā.

Ķemeru nacionālajā parkā kopā tika savākti aptuveni 400 maisi atkritumu, to daudzums pēdējos gados gandrīz nemainās, tādēļ pēc talkas palikusi zināma sarūgtinājuma sajūta. Lielais savākto atkritumu daudzums liecina par to, ka joprojām daudzu cilvēku apziņā atkritumu izgāšana mežā ir ikdienišķs ieradums.

 

Dabas aizsardzības pārvalde izsaka pateicību visiem brīvprātīgajiem talciniekiem, kas palīdzēja sakopt Ķemeru nacionālā parka teritoriju un aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem pret savu apkārtējo vidi, atkritumus ņemot līdzi, nevis atstājot izmētātus dabā. Īpašs sveiciens un aicinājums nemēslot tiek sūtīts Valguma ezera makšķerniekiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.