Lapmežciemā koncerts Ziedonim par godu

Tieši 3. maijā, kad Dzejnieks Imants Ziedonis, ja vien vēl arvien būtu mūsu vidū, atzīmētu savu 86. dzimšanas dienu, Lapmežciema Tautas nama zālē izskanēja kāda īpaša koncertprogramma – latviešu estrādēs skaistākās dziesmas ar dzejnieka vārdiem, kuras apvieno viena no I. Ziedoņa pasakām – «Dzintarainā pasaka».

Tieši 3. maijā, kad Dzejnieks Imants Ziedonis, ja vien vēl arvien būtu mūsu vidū, atzīmētu savu 86. dzimšanas dienu, Lapmežciema Tautas nama zālē izskanēja kāda īpaša koncertprogramma – latviešu estrādēs skaistākās dziesmas ar dzejnieka vārdiem, kuras apvieno viena no I. Ziedoņa pasakām – «Dzintarainā pasaka». Vienlaikus pasākums bija kā iešūpošanās jeb gatavošanās valsts neatkarības svētkiem, jo tūlīt pēc koncerta klausītājiem bija iespēja aplūkot jaunāko gleznu izstādi, kur darbi apvienojušies zem nosaukuma «Mana zeme – Latvija». Tāpat arī visiem sanākušajiem bija iespēja kopīgi padzert tēju, kas tika servēta uz balti klāta galda.

Kā ievadā pastāstīja koncerta galvenā balss – Santa Sāra Gerža, kas ikdienā ir Virešu kultūras centra vadītāja Apes novadā, programma, kas pirmo reizi atskaņota pirms gada, tapusi Latvijas simtgadei par godu. Un tikai pēc tam aizdomājušies, ka arī I. Ziedonis togad būtu atzīmējis savu apaļo jubileju… Iespējams, šī iedvesma nākusi kaut kur no augšas un tādēļ mūziķiem tas ir tik īpaši – dzejnieka dzimšanas dienā pasaku muzikāli izstāstīt viņa dzimtajā pusē. Savas bērnības atmiņas, nepārprotami, I. Ziedonis iekausējis arī  minētājā pasakā, jo, atgādinājumam, – tās rindās viņš kopā ar kurmi dodas dzintara meklējumos Engures ezera krastos, un dzintars viņa ausīm dzied, kā reiz māte šūpuļdziesmu bērnībā, kas aizvadīta Ragaciemā. Taču visam pāri kā pasakā, tā arī dziesmās ir stāsts par mīlestību. Un “mīlestība ir tāds dīvains dzintars, ko nekā nevar aprakstīt, ne uzzīmēt, ne izstāstīt,” – raksta I. Ziedonis. Varbūt – tikai sajust.

Siltajam S.S. Geržas vokālam šajā koncertā pievienojās Mārcis Auziņš un viņa perkusijas (ikdienā sitaminstrumentu spēli māca bērniem Alūksnes mūzikas skolā), kā arī Ģirta Ripas (Balvu mūzikas skola) klavierpavadījums. Skanēja  gan labi pazīstamas un iemīļotas mūsdienu melodijas, gan estrādes klasika – Raimonda Paula, Jāņa Lūsēna, Imanta Kalniņa, Renāra Kaupera dziesmas. Bet  noslēgumā, dziedot kopā ar publiku, izskanēja viens no jautrākajiem šī vakara skaņdarbiem – R. Paula «Tā es tevi mīlēšu», par ko varbūt ne visi aizdomājas, ka dziesmas lirikas autors ir I. Ziedonis. Ja vien vēl ko varētu vēlēties šajā tiešam muzikāli un sajūtās bagātajā vakarā, tad pavisam noteikti – kuplākas apmeklētāju rindas zālē…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.