Rūta Fjodorova

Folkloristi sadzied Šlokenbekas muižā /FOTO/

31. janvārī Milzkalnes Tautas namā notika folkloras kopu un ansambļu saiets. Viesus – folkloras kopas «Dreņģeri» no Bauskas, «Pūniku» no Popes, «Pūru» no Slampes un «Pūralādi» no Pūres, «Talsus» no Talsiem un «Trejteku» no Laucienas, Ugāles folkloras kopu un «Dzedziedi» no Olaines uzņēma folkloras kopas «Milzkalnieki» dalībnieki.

Janvāra pēdējā dienā Milzkalnes Tautas namā notika folkloras kopu un ansambļu saiets. Viesus – folkloras kopas «Dreņģeri» no Bauskas, «Pūniku» no Popes, «Pūru» no Slampes un «Pūralādi» no Pūres, «Talsus» no Talsiem un «Trejteku» no Laucienas, Ugāles folkloras kopu un «Dzedziedi» no Olaines uzņēma folkloras kopas «Milzkalnieki» dalībnieki. Katram kolektīvam vajadzēja braukt ciemos uz Šlokenbekas muižu ar sagatavotu programmu, kura atbilstu tautas mīklai “Tu manā, es tavā, pats savā nekad”. «Dreņģeri» un vairākas citas kopas savā minējumā pievērsās puišu un meitu, vīru un sievu attiecībām, kāda cita folkloras kopa dziedāja par bērniem, bet «Pūnika» no Popes mīklu bija atminējusi: “Tu manā, es tavā, pats savā nekad” ir klēpis.

Priekšpusdienā, kamēr «Milzkalnieku» Līga Cvetkova muižā uz ugunskura vārīja gardu zupu, sāka ierasties sadziedāšanās pasākuma dalībnieki. Lai iekļūtu telpās, bija jāsaliek puzle. Pie durvīm viesus gaidīja sildošs dzēriens un no pašaudzētiem augļiem gatavotas sukādes.

Folkloras kopa «Milzkalnieki» gatavojas jau nākamajam – Meteņdienas pasākumam, kas notiks Cērkstes «Ozolkalnos», kur ikvienu Meteņdienas svinētāju uzņems folkloristi un šo māju saimnieks Jānis Reķis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.