FOTO: Mārīte Zaļuma

Engures Saieta namā jaunas izstādes un jauns iekārtojums

No 19. maija pēc ilgāka pārtraukuma Engures Saieta namā atkal skatāma jauna izstāde. Par šo un arī citiem Saietu nama jaunumiem mazliet vairāk pastāstīja tūrisma speciāliste Mārīte Zaļuma. 

 Var meklēt bagātības kodu

Kaut būtu gribējies, ņemot vērā vēl arvien spēkā esošos noteikumus par pulcēšanās ierobežojumiem, oficiāli svinīga izstādes atklāšana, visticamāk, nenotiks. Bet lielformāta gleznas, kuru autore ir rīdziniece Ligita Simsone, interesenti mazās grupiņās, kas spēj izretināties, ieturot divu metru distanci, var nākt jau apskatīt. Kā par sevi stāsta pati autore, viņa gleznotāja neesot, jo, ja neskaita skolas gadus, to nekad nav mācījusies. Studējusi ķīmiju, bet pēc 50 gadiem – arī medicīnu, apgūstot podologa jeb pēdu aprūpes speciālista profesiju. Autores saistības ar mūspusi – viņa vairākus gadus strādājusi «Abragciema» kempingā.

Konkrētās izstādes centrālais temats ir sieviete. Daudzos portretos skatītāji var meklēt slēptās nozīmes, taču vienā darbā, sola autore, ir “iekodēta bagātība“. Kā skaidro M. Zaļuma, pašām Saieta nama saimniecēm vēl šo kodu neesot izdevies salauzt, bet, kas zina, varbūt vairāk veiksies citiem izstādes apmeklētājiem.

Gan virtuāli, gan klātienē

Ārkārtas situācijas dēļ bez atklāšanas un paldies teikšanas visiem iesaistītājiem nāksies iztikt arī pārkārtotajai un uzlabotajai vēsturiskajai ekspozīcijai. Jau vēstījām, ka projekta ietvaros tika izgatavotas divas jaunas planšetes, kur atraktīvā veidā apkopota informācija par Engures, Saieta nama vēsturi, izveidotas krustvārdu mīklas u.tml. Teorētiski, skaidro M. Zaļuma, jaunieguvumus var nākt apskatīt arī klātienē, īpaši, ņemot vērā, ka daļa engurnieku, kā dzird, ne reizi nav šo vēsturisko ekspozīciju apskatījusi. Vien jāņem vērā, ka katrā izstāžu telpā varēs vienlaikus uzturēties tikai divi cilvēki, jo vietas ir tik, cik ir. Tāpat Saieta nams vēl apgādāsies ar papildu dezinfekcijas līdzekļiem, lai izstādes apmeklētājiem būtu pavisam droši. Paralēli gan plānots, ka ar ekspozīcijas jaunieguvumiem varēs iepazīties arī neklātienē jeb virtuāli – jāseko līdzi Saietu nama sociālo tīklu kontā.

Vairāk lasiet otrdienas, 19. maija, laikrakstā ŠEIT=>

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.