Engures pludmale atzīta par tīrāko

Šodien, 23. augustā, tika publiskoti kampaņas «Mana Jūra» (organizē «Vides izglītības fonds») rezultāti. Tā ietvaros ik gadu tiek izstaigāta Baltijas jūras piekraste, uzskaitot, cik atkritumu vienību atrodams pludmales simts metros. Rezultātā par tīrāko atzīta Engures centra pludmale, kur konstatētas 45 dažādu atkritumu vienības. Savukārt iepriekšējo gadu topa līderis – Abragciema pludmale – ar 54 atkritumu vienībām šogad ierindojas trešajā vietā.

Šodien, 23. augustā, tika publiskoti kampaņas «Mana jūra» (organizē «Vides izglītības fonds») rezultāti. Tā ietvaros ik gadu tiek izstaigāta Baltijas jūras piekraste, uzskaitot, cik atkritumu vienību atrodams pludmales simts metros. Rezultātā par tīrāko atzīta Engures centra pludmale, kur konstatētas 45 dažādu atkritumu vienības. Savukārt iepriekšējo gadu topa līderis – Abragciema pludmale – ar 54 atkritumu vienībām šogad ierindojas trešajā vietā.

Jāpiebilst, ka vidēji atkritumu daudzums 42 «Mana jūra» izvērtējuma laukumos 2019. gadā sasniedza 211 atkritumu vienības katros 100 pludmales metros. Kā atzīst kampaņas autori, salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu, tas ir uzlabojums, taču, ņemot vērā šajā sezonā konstatēto, ka uz katru Latvijas piekrastes metru ir vismaz 2 atkritumi, rezultāts nav glaimojošs.

Netīrākās pludmales godā šogad ir celta pludmale Liepājā, tā sauktā Karaostas zona (1188 atkritumu vienību). Salīdzinoši daudz atkritumu uziets arī Apšuciema pludmalē, kas ar 241 atkritumu vienībām ierindojas netīro pludmaļu saraksta 8. vietā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.