Skats uz Engres ostu FOTO: Agita Puķīte

Engurē uzlabos pludmaļu pieejamību

Par aktuālo – darbiem, projektiem un plāniem – Engures pagastā, par ko vairāk pastāstīja pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Pļaviņa.

Par laukumiem un laipām

Katrs savā attīstības stadijā, bet turpinās vairāki projekti, kur plānots Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda līdzfinansējums. Tā, piemēram, Engures pludmali, kas, var teikt, no jauna izveidojusies pēc tam, kad pagājušā vasarā norisinājās ostas padziļināšanas darbi, plānots labiekārtot. Tur būs aktīvās atpūtas vietas, labierīcības, tāpat arī piebraukšanas un apstāšanās vietas. Tas pats – papildu apstāšanās vietas – iecerētas arī pie «Veselības centra» Engurē, kur vēl arī nedaudz papildinās esošos celiņus jeb laipas, kas ved uz pludmali, lai tās pilnā garumā būtu lietojamas jaunajiem vecākiem ar bērnu ratiņiem vai arī cilvēkiem ratiņkrēslos. Laipas pagarinājums jeb, precīzāk, «T-veida» noslēgums, lai atvieglotu ratiņu apgriešanos, plānots arī laipai Bērzciemā, kas ved gar kafejnīcu «Kaija». Laipas, skaidro B. Pļaviņa, būtībā ir jau gatavas, bet, ņemot vērā ārkārtas situāciju un to, ka cilvēki tiek mudināt nepulcēties, tās plānots uzstādīt tikai maijā (Bērzciemā laipu uzstādīs zemnieku saimniecība «Mežāres»). Savukārt tā sauktie “āra darbi” jeb laukumu labiekārtošana drīz sāksies, un darbus, kas kopumā izmaksās 110 441,09 eiro, veiks SIA «Amatnieks». Bet projekta kopējās izmaksas –  137 217,23 eiro, no kuriem 90% jeb 123 495,51 eiro līdzfinansē EJZ fonds, bet 10% jeb 13 721,72 eiro – pašvaldības finansējums.

Sakārtos brauktuvi, novadīs ūdeņus

Ārkārtas situācijai gan ir arī savu plusi. Viens no tiem, ka atsevišķus darbus pagastā ir iespēja izdarīt ātrāk, nekā tas bija plānots iepriekš, tā tas ir, piemēram, Skolas ielā. Tur darbi norisi jau divas nedēļas un ir plānots sakārtot gan brauktuvi, gan gājēju celiņu, kas īpaši būtiski, ņemot vērā, ka te ir visas Engures izglītības iestādes. Tāpat šajā ielā tiks sakārtotas lietus ūdens notekas. Iepriekš šādas sistēmas te principā nav bijis un attiecīgi brīžos, kad nokrišņu daudz, veidojās lāmas gan pie iestādēm, gan arī pie daudzdzīvokļu mājām. Nu iecerēts, ka šī problēma būs atrisināta. Darbus veic SIA «Strabag», kura piedāvātā cena iepirkumā – 161 547,03 eiro; projekts – pašvaldības finansēts. Iepriekš bija plānots, ka darbus varēs uzsākt tikai vasarā – pēc mācību gada noslēguma, bet šobrīd tas vairs nav aktuāli, skaidro B. Pļaviņa. Viņa arī uzsver, ka, neskatoties uz būvdarbiem, piebraukšanas iespējas Skolas ielā netiek būtiski traucētas, īpaši, ņemto vērā, ka ir vairākas apbraukšanas iespējas no sānielu puses.

Vairāk lasiet otrdienas, 21. aprīļa, laikrakstā ŠEIT=>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.