Engures novadā

Lapmežciemā – siltumtrases avārija

Atgriežoties pie publicētā – kad vēstījām, ka 4. oktobrī tehniskas ķibeles rezultātā applūda Smārdes bērnudārzs – novada domes priekšsēdētājam Gundaram Važam vaicājām, kā sokas ar remontdarbiem šajā ēkā. Tāpat vaicājām, kas par problēmu piemeklējusi Lapmežciemu, kur daudzdzīvokļu nami un arī muzejs palicis bez apkures.

Lai bērniem palīdzētu tapt drosmīgākiem

Nokļūšana slimnīcā, domājams, nevienam nav patīkams piedzīvojums. Vēl jo vairāk, ja esi bērns un nav tik viegli aptverams, kādēļ gan šīs visas nepatīkamās un dažbrīd arī sāpīgās medicīniskās manipulācijas ir nepieciešams. Lai bērnu ikdienu darītu gaišāku, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā jau vairākus gadus darbojas «Drosmes kaste» – mazajiem pacientiem ir iespēja saņemt mierinājuma balvu – kādu nelielu, iepriecinošu dāvaniņu. Bet ik pa laikam «Drosmes kasti» ir jāpapildina…

Par skolēnu ēdināšanu Engures novadā

Iepriekš, kad Tukuma pašvaldība lēma par to, ka laikā, kamēr noris attālinātās mācības 7. līdz 12. klašu audzēkņiem, būs skolēnu ģimenes, kurām tiks piešķirtas īpaši šim gadījumam komplektētas pārtikas pakas, saņēmām jautājumu: vai ko līdzīgu gatavojas ieviest arī Engures novadā? Ar šo jautājumu vērsāmies pie novada domes priekšsēdētāja Gundara Važas, vienlaikus izvaicājot par citām šī brīža aktualitātēm.

«Lielais loms 2020» izvirzīti arī Lapmežciema muzejs un «Nemo Z»

Kopš 2015. gada Latvijā notiek Zemkopības ministrijas organizēts konkurss «Lielais loms 2020». Tajā balvas tiek pasniegtas labākajiem zivsaimniekiem, zvejniekiem, akvakultūru apsaimniekotājiem, zivju apstrādātājiem. Balva ir nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem  un ieguldījumu nozares attīstībā un vienlaicīgi arī Latvijas tautsaimniecības attīstībā. Konkursa dalībnieki tiek vērtēti septiņās nominācijās: «Gada uzņēmums jūras zvejniecībā», «Gada uzņēmums jūras piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejniecībā», «Gada uzņēmums akvakultūrā», «Gada uzņēmums zivju apstrādē», «Par ieguldījumu zivsaimniecības un ūdens apsaimniekošanas popularizēšanā», «Par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā», kā arī «Jauns un daudzsološs nozarē».

Atjaunots tiltiņš pār Sloceni. Plāno uzstādīt zīmes

Jau vēstījām, ka pagājušajā nedēļā (naktī no sestdienas un svētdienu) Smārdes pirmskolas iestādē «Ķipars» notika negadījums – plīsušas boilera caurulītes dēļ applūda ēka. Tobrīd pašvaldība vēl tikai mēģināja aplēst, kas plūdu rezultātā sabojāts neatgriezeniski. Tāpat uz laiku tika apturēts darbs divās bērnudārza grupiņās, kuras atradās applūdušajās ēkas daļā. Kas nedēļas laikā mainījies, to vaicājām Engures novada domes priekšsēdētājam Gundaram Važam, kā arī, izmantojot iespēju, izvaicājām viņu par citām šī brīža aktualitātēm.

Bigauņciemā iedzīvotāji apgleznojuši autobusa pieturu

Katram ciemam sava…zivs! Ne šāda, tāda, bet uzgleznota zivs, kas autobusa pasažierus un garāmbraucējus kopš pagājušās nedēļas nogales priecē Bigauņciema pieturā. Jaunās, košās krāsās ietērptā pietura uzmirdzējusi, pateicoties pagasta iedzīvotāju iniciatīvai, kas ideju savukārt nolūkojuši pie tuvākajiem kaimiņiem – engurniekiem.

Brīvdienās Smārdē applūdis bērnudārzs /VIDEO/

Kā uzzinājis laikraksts, šodien, 4. oktobrī, tehniska ķibele piemeklējusi Smārdes pirmsskolas iestādi ‘Ķipars’. Iespējams, kādas pārrautas caurules dēļ ir applūdusi bērnudārza ēkas vecākā daļa. Līdz ar to uz vismaz divām dienām iestāde daļēji būs slēgta, lai varētu novērtēt zaudējumus un izstrādāt rīcības plānu, kā tos pēc iespējas operatīvāk novērst. Jāpiebilst, ka bērnu vecāki, kurus tas skar (kuru bērnu grupiņas atrodas bērnudārza vecajā daļā), par situāciju jau ir informēti. Sīkāka informācijas sekos.

Slēgts tilts pie Šlokenbekas muižas

Engures novada dome informē, ka laikā no 18. līdz 29. septembrim remonta dēļ būs slēgts tilts pār Slocenes upi pie Šlokenbekas muižas. Autovadītāji aicināti ievērot ceļa zīmes un izmantot apbraucamos ceļus.