Engures novadā

Pie Putniem uz Ragaciema un Lapmežciema robežas

Lapmežciems ir viens no mūsu novada zvejniekciemiem, kur, varētu teikt, attīstās divas uzņēmējdarbības nozares: piekrastes zvejniecība un zivju apstrāde, kā arī lauku tūrisms un atpūtas iespēju nodrošināšana pie jūras. Šoreiz paviesojāmies atpūtas kompleksā «Pie Putniem», kur darbu nodrošina tāda paša nosaukuma jauns uzņēmums. Savukārt oficiālā adrese šai vietai ir Niedru iela 12, bet Zemesgrāmatā šī zemes gabala nosaukums ir «Zeltkalnītes».

Ķemeru Nacionālajā parkā aicina uz siena talku

Dabas aizsardzības pārvalde (Pārvalde) aicina interesentus iepazīt dabas vērtības un iesaistīties to saglabāšanā Ķemeru Nacionālajā parkā (ĶNP), piedaloties iniciatīvas “Daru labu dabai’ siena talkās bioloģiski vērtīgos zālājos ceturtdien, 12. augustā, Bigauņciemā un piektdien, 13. augustā, Klapkalnciema apkārtnē.

Atsākušas talkas dabā, to skaitā pie Kaņiera ezera

Šī gada jūlijā Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi atsāka rīkot talkas iniciatīvas Daru labu dabai ietvaros, aicinot uzņēmumus un iedzīvotājus iesaistīties biotopu atjaunošanas un uzturēšanas darbos īpaši aizsargājamajās dabas teritorijās. Iniciatīvas mērķis ir, praktiski darbojoties,  palīdzēt izzināt Latvijas dabas vērtības un iepazīstināt ar augu un dzīvnieku sugām, biotopiem un Latvijas dabu kopumā.

Lapmežciema pietura ietērpusies košās krāsās/FOTO/

Pagājušā gada oktobrī aktīvi Lapmežciema pagasta ļaudis nolēma, ka arī šajā ciemā autobusa pieturas ir pelnījušas kādu personiskāku piesitienu. Tā pie jauniem, košiem gleznojumiem tika pieturvieta Bigauņciemā. Nu kārta pienākusi Lapmežciemam, un šonedēļ pietura tikusi pie jauna, saulrieta toņos ieturēta krāsojuma un… zivīm. Savukārt augustā savu kārtu gaida arī Ragaciema pietura.

Par Smārdes pagasta pārvaldnieku ieceļ Kristapu Zaļkalnu

Kā noskaidrojām, vakar, 28. jūnijā, notika Engures novada domes ārkārtas sēde.  Diemžēl domes oficiālajos informācijas kanālos par to ziņas nebija pat tad, kad deputātu apspriede ritēja pilnā sparā. Par to, ka sēde notiek, uzzinājām nejauši. Tātad ne mums žurnālistiem, ne arī, piemēram, kādam ieinteresētam aktīvam iedzīvotājam deputātu darbam un lēmumiem līdzi sekot nebija iespējams. Bet izskatītie jautājumi tajā – gana saistoši. Proti, sēdē, kā jau pēc tās pastāstīja novada domes izpilddirektors Imants Valers, pirmkārt, pārskatījuši aizņēmumu Milzkalnes sākumskolas projektam, otrkārt, iecēluši amatā jauno Smārdes pagasta pārvaldes vadītāju, kura pienākumus līdz šim pildīja izpilddirektors.

Ielīgošanas Smārdes pagastā/video/

Tikko savu ceļu pie iedzīvotājiem sācis Līgo svētku pārsteigums. Dziesmas jau izskanējušas Milzkalnā un tālāk folkloras kopa tiek vizināta uz Smārdi. Jāpiebilst, ka, garām braucot, uzdziedāt piestāja arī grupa ‘Baltie lāči’.

Abragciemā situācija uzlabojusies!

Kā informē Veselības inspekcija, pagājušā nedēļā atkārtoti tika veikta ūdens paraugu ņemšanas Abragciema pludmalē un veiktajās laboratoriskajās analīzēs, mikrobioloģiskais piesārņojums vairs nav konstatēts. Līdz ar to, peldēšanās Abragciemā ir atkal atļauta!

«M.P. Socks» uzstādījis lielāko saules paneļu parku Zemgalē

Maijā pabeigts darbs pie lielākā saules parka Zemgalē. Projekta ietvaros uzņēmumam SIA “M.P. Socks” uz zemes un jumta uzstādīti 708 saules paneļi, ar kopējo sistēmas jaudu 262 kW. Saules paneļi gada laikā saražos 258 000 kWh zaļās elektroenerģijas, kas ir ~ 32% no ražotnes gada kopējā elektroenerģijas patēriņa.

«Gājējiem draudzīgi» – uzņēmumi arī Kandavas, Tukuma un Engures pusē

Aktīva atpūta dabā šobrīd ir īpaši aktuāla, un došanās pārgājienos ir lielisks veids, kā iepazīt Latvijas dabu. Latvijā ir arvien plašākas iespējas izmantot “Gājējam draudzīgu” uzņēmumu pakalpojumus, tādējādi padarot pārgājiena pieredzi pēc iespējas pozitīvāku, un kājāmgājējiem radītu sajūtu “es šeit esmu gaidīts, mani šeit sapratīs”. Sagaidot vasaru, “Gājējam draudzīgs” zīmi visā Latvijā saņems vēl 53 tūrisma pakalpojumu sniedzēji, kuri piedāvā kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus.

Engures novadā apbalvo skolēnus

Neviens vēl nevar īsti pateikt, kādus robus zināšanās būs atstājis gads, kurš lielākoties pavadīts skolotājiem un skolēniem klātienē nemaz nesatiekoties. Uzrunātie pedagogi atzīst,…gājis ir visādi. Taču arī pandēmijas laikā, neskatoties uz to, ka dažādi konkursi, sacensības vai, piemēram, mācību olimpiādes ir bijušas vismaz uz pusi mazāk, nekā tas ierasts, tāpat ir jaunieši, kas pat šajā jocīgajā laikā savu motivāciju labi mācīties nepazaudēja.