Engures novadā

Sūdzas par suņiem un neesošām pastkastītēm, tostarp Engures novadā

Pastnieka pienākumu kvalitatīvu izpildi sūtījumu piegādē apgrūtina dažādi faktori – nereti tie ir brīvi klaiņojoši un saimnieku nepieskatīti suņi, bet visbiežāk – bojātas pastkastītes vai pastkastīšu neesamība. 2020.gadā agresīvu suņu dēļ cietuši 10 uzņēmuma darbinieki, savukārt Latvijas Pasta dati liecina, ka 2021.gada aprīlī vairāk nekā 18 300 adrešu visā Latvijā ir salauztas vai korespondences drošai ievietošanai citādi nepiemērotas pastkastītes. Latvijas Pasts aicina iedzīvotājus pieskatīt savus mājas sargus un sakārtot pastkastītes, lai pasta darbinieki varētu nodrošināt sūtījumu atbilstošu piegādi.

Engurē un Kandavā nākamnedēļ – klātienes mācības visām klasēm

Kaut vienubrīd rādītāji nošūpojās, šonedēļ Kandavas novads jau atkal ir pavisam stabili iesēdies tā saukto drošo pašvaldību sarakstā, kas ļauj organizēt klātienes mācības visām klašu grupām. Tas nozīmē, ka jau nākamajā nedēļā 1. līdz 6. klašu audzēkņi, tāpat arī 12. klašu audzēkņi, kas gatavojas noslēguma eksāmeniem, varēs ikdienā mācīties klātienē. Pārējo klašu audzēkņiem mācības klātienē notiks rotācijas kārtībā.

Pēc svētkiem mācības ārtelpās uzsāks Smārdē un Engurē

Šonedēļ Slimību profilakses un kontroles centrs atzina, ka Engures novads šobrīd ir pietiekami epidemioloģiski drošs, lai atļautu skolām organizēt mācības klātienē – ārtelpās. Un līdz 1. aprīlim mācību iestādēm bija jādod savs atzinums par to, vai gatavas to darīt. Kā noskaidrojām pašvaldībā, uzreiz pēc Lieldienu brīvdienām, 6. aprīlī, skolā atgriezties varēs Smārdes pamatskolas un Engures vidusskolas audzēkņi. Mācības notiks ārtelpās, un katrai klasei būs konkrēta diena un stundu skaits, ko viņi varēs pavadīt klātienē. 

Varbūt pie jūsu būrīša dzied strazds ar krāsainu gredzenu? Palīdzi pētījumam!

Pavasaris nāk ar gājputnu atgriešanos un viens no redzamākajiem gājputniem pie mums ir mājas strazds (Sturnus vulgaris), kas ligzdo būrīšos un koku dobumos. Pērn (2020. gadā) Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta pētnieki uzsāka trīs gadu ilgu pētījumu par Latvijā ligzdojošo mājas strazdu migrācijām un ziemošanas vietām ar jauna veida tehnoloģiju – daudzfunkcionāliem ģeolokātoriem.

Par īpašumu Lapmežciemā – ir arī cits viedoklis!

Pagājušajā nedēļā saņēmām kāda mūsu lasītāja jautājumu, kurš atsaucās uz nesenām diskusijām sociālajos tīklos, kā arī publikāciju portālā «Jauns.lv». Proti, runa ir par reiz pašvaldībai novēlētu īpašumu – māju «Gaiķi», ko janvāra novada domes sēdē lēma nodot izsolei.

Atrod iespēju palīdzēt novadniekiem

Kaut jūrmalciemos šoziem, kā rādās, caurbraucēju ir daudz, tie visi lielākoties steidzas doties pie dabas, pie jūras. Un pat, ja gribētos ko citu,  piemēram, baudīt kādus izstādi, spēkā esošie noteikumi to šobrīd liedz. Tā durvis apmeklētājiem slēgtas arī Engures saieta namā, taču tas nenozīmē, ka tas nedarbojas. Tieši pretēji – nule kā nams kļuva par tādu kā satikšanās punktu tiem, kuriem vajag palīdzēt un tiem, kuri šādu palīdzību var sniegt.

Starptautiskajā mitrāju dienā Ķemeru Nacionālais parks pirmo reizi jaunajā statusā

Lai izprastu un novērtētu mitrāju ūdens izmantošanas iespējas, 2. februārī tiek atzīmēta Pasaules mitrāju diena, kura Latvijai šogad ir īpaša, jo pirmo reizi jaunā statusā ir Ķemeru Nacionālais parks. Pagājušā gada 1.decembrī spēkā stājās lēmums, kas nosaka, ka starptautiskās nozīmes mitrāju statuss ir piešķirts visai Ķemeru Nacionālā parka  (turpmāk – ĶNP) teritorijai.

Uz Latvijas Pasta gada pirmajām pastmarkām – Engures, Grobiņas un Ropažu novada ģerboņi

Latvijas Pasts 2021. gada pirmās trīs pastmarkas izdod sērijā Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi, un uz tām redzami Engures, Grobiņas un Ropažu novada ģerboņi. Katrai jaunajai pastmarkai ir atšķirīga nominālvērtība un tirāža. Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. Jaunās pastmarkas sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Interesentus par pirmās dienas zīmogošanas iespējām aicinām rakstīt uz e-pasta adresi: [email protected]

Čakli jo čakli pastrādājuši

Tieši šodien, 8. decembrī, noslēdzas biedrības «Bērnu draugi» organizētā akcija, kurā līdzcilvēki bija aicināti ziedot dažādas sīkmantiņas. Tās nu aizceļojušas uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, kur pēc katras drosmīgi pievārētas  medicīniskas manipulācijas dosies pie mazajiem drosmīgajiem pacientiem.