Engures novadā

Ielīgošanas Smārdes pagastā/video/

Tikko savu ceļu pie iedzīvotājiem sācis Līgo svētku pārsteigums. Dziesmas jau izskanējušas Milzkalnā un tālāk folkloras kopa tiek vizināta uz Smārdi. Jāpiebilst, ka, garām braucot, uzdziedāt piestāja arī grupa ‘Baltie lāči’.

Abragciemā situācija uzlabojusies!

Kā informē Veselības inspekcija, pagājušā nedēļā atkārtoti tika veikta ūdens paraugu ņemšanas Abragciema pludmalē un veiktajās laboratoriskajās analīzēs, mikrobioloģiskais piesārņojums vairs nav konstatēts. Līdz ar to, peldēšanās Abragciemā ir atkal atļauta!

«M.P. Socks» uzstādījis lielāko saules paneļu parku Zemgalē

Maijā pabeigts darbs pie lielākā saules parka Zemgalē. Projekta ietvaros uzņēmumam SIA “M.P. Socks” uz zemes un jumta uzstādīti 708 saules paneļi, ar kopējo sistēmas jaudu 262 kW. Saules paneļi gada laikā saražos 258 000 kWh zaļās elektroenerģijas, kas ir ~ 32% no ražotnes gada kopējā elektroenerģijas patēriņa.

«Gājējiem draudzīgi» – uzņēmumi arī Kandavas, Tukuma un Engures pusē

Aktīva atpūta dabā šobrīd ir īpaši aktuāla, un došanās pārgājienos ir lielisks veids, kā iepazīt Latvijas dabu. Latvijā ir arvien plašākas iespējas izmantot “Gājējam draudzīgu” uzņēmumu pakalpojumus, tādējādi padarot pārgājiena pieredzi pēc iespējas pozitīvāku, un kājāmgājējiem radītu sajūtu “es šeit esmu gaidīts, mani šeit sapratīs”. Sagaidot vasaru, “Gājējam draudzīgs” zīmi visā Latvijā saņems vēl 53 tūrisma pakalpojumu sniedzēji, kuri piedāvā kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus.

Engures novadā apbalvo skolēnus

Neviens vēl nevar īsti pateikt, kādus robus zināšanās būs atstājis gads, kurš lielākoties pavadīts skolotājiem un skolēniem klātienē nemaz nesatiekoties. Uzrunātie pedagogi atzīst,…gājis ir visādi. Taču arī pandēmijas laikā, neskatoties uz to, ka dažādi konkursi, sacensības vai, piemēram, mācību olimpiādes ir bijušas vismaz uz pusi mazāk, nekā tas ierasts, tāpat ir jaunieši, kas pat šajā jocīgajā laikā savu motivāciju labi mācīties nepazaudēja.

Abragciema pludmalē konstatēts piesārņojums

Veselības inspekcija informē, ka pēc 7. un 8.jūnijā valsts monitoringa ietvaros veiktajām peldvietu ūdens kvalitātes pārbaudēm 57 oficiālajās peldvietās ir aizliegts peldēties Engures novada Abragciema pludmalē, kur konstatēts liels mikrobioloģiskais piesārņojums. Nākamajā nedēļā Abragciema pludmalē tiks atkātota ūdens parauga ņemšana, lai noskaidrotu minētā piesārņojuma raksturu.

Jaunpils un Engures novads atkal zaudē drošo pašvaldību statusu

Kā visā Latvijā, tā arī mūsu reģionā kaut nedaudz, tomēr pieaug Covid-19 saslimstības rādītāji. Līdz ar to, kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra publicētā informācija, šonedēļ drošo pašvaldību statusu ir zaudējis gan Jaunpils, gan arī Engures novads, kur aizvadītajās divas nedēļās pamazām jau bija atsākušās mācības klātienē. Savukārt Kandavas novadā tā dēvētais kumulatīvais saslimstības rādītājs arvien turas zem 200 gadījumiem, kas ir noteiktais robežlielums, lai 1. līdz 6. , kā arī 12. klases audzēkņi varētu doties uz skolu, bet no 7. līdz 11. klases skolēni skolu apmeklē rotācijas klātienē.

Sūdzas par suņiem un neesošām pastkastītēm, tostarp Engures novadā

Pastnieka pienākumu kvalitatīvu izpildi sūtījumu piegādē apgrūtina dažādi faktori – nereti tie ir brīvi klaiņojoši un saimnieku nepieskatīti suņi, bet visbiežāk – bojātas pastkastītes vai pastkastīšu neesamība. 2020.gadā agresīvu suņu dēļ cietuši 10 uzņēmuma darbinieki, savukārt Latvijas Pasta dati liecina, ka 2021.gada aprīlī vairāk nekā 18 300 adrešu visā Latvijā ir salauztas vai korespondences drošai ievietošanai citādi nepiemērotas pastkastītes. Latvijas Pasts aicina iedzīvotājus pieskatīt savus mājas sargus un sakārtot pastkastītes, lai pasta darbinieki varētu nodrošināt sūtījumu atbilstošu piegādi.

Engurē un Kandavā nākamnedēļ – klātienes mācības visām klasēm

Kaut vienubrīd rādītāji nošūpojās, šonedēļ Kandavas novads jau atkal ir pavisam stabili iesēdies tā saukto drošo pašvaldību sarakstā, kas ļauj organizēt klātienes mācības visām klašu grupām. Tas nozīmē, ka jau nākamajā nedēļā 1. līdz 6. klašu audzēkņi, tāpat arī 12. klašu audzēkņi, kas gatavojas noslēguma eksāmeniem, varēs ikdienā mācīties klātienē. Pārējo klašu audzēkņiem mācības klātienē notiks rotācijas kārtībā.

Pēc svētkiem mācības ārtelpās uzsāks Smārdē un Engurē

Šonedēļ Slimību profilakses un kontroles centrs atzina, ka Engures novads šobrīd ir pietiekami epidemioloģiski drošs, lai atļautu skolām organizēt mācības klātienē – ārtelpās. Un līdz 1. aprīlim mācību iestādēm bija jādod savs atzinums par to, vai gatavas to darīt. Kā noskaidrojām pašvaldībā, uzreiz pēc Lieldienu brīvdienām, 6. aprīlī, skolā atgriezties varēs Smārdes pamatskolas un Engures vidusskolas audzēkņi. Mācības notiks ārtelpās, un katrai klasei būs konkrēta diena un stundu skaits, ko viņi varēs pavadīt klātienē. 

Varbūt pie jūsu būrīša dzied strazds ar krāsainu gredzenu? Palīdzi pētījumam!

Pavasaris nāk ar gājputnu atgriešanos un viens no redzamākajiem gājputniem pie mums ir mājas strazds (Sturnus vulgaris), kas ligzdo būrīšos un koku dobumos. Pērn (2020. gadā) Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta pētnieki uzsāka trīs gadu ilgu pētījumu par Latvijā ligzdojošo mājas strazdu migrācijām un ziemošanas vietām ar jauna veida tehnoloģiju – daudzfunkcionāliem ģeolokātoriem.