Novados

Ielīgošanas Smārdes pagastā/video/

Tikko savu ceļu pie iedzīvotājiem sācis Līgo svētku pārsteigums. Dziesmas jau izskanējušas Milzkalnā un tālāk folkloras kopa tiek vizināta uz Smārdi. Jāpiebilst, ka, garām braucot, uzdziedāt piestāja arī grupa ‘Baltie lāči’.

Saulgriežu mistērijas Pilsētas parkā

21. jūnija Saulgriežu vakarā Pilsētas parks iemirdzējās dažādu krāsu gaismās un ieskanējās dažādu toņu skaņās. Un, jo vairāk saulīte gāja uz rieta pusi, jo biezāka migla pārklāja siena zārdus un arī tos tukumniekus, kas bija nākuši līgot un būt klāt Saulgriežu mistērijas brīnumā. To savukārt radīja vidējās paaudzes deju kolektīva «Vidums» (vadītājs Intars Kleinhofs) un Tukuma deju skolas «Demo» dejotāji (vadītāja Liene Bēniņa), savukārt dziedāja un spēlēja Skaidrīte un Vilnis Prancāni, Lauma un Sanita Apines, Liene un Artūrs Veldres.

Engure un Jaunpils – viedie ciemi

16. jūnijā tika paziņoti pirmie 12 Latvijas ciemi, kuri ieguvuši atpazīstamības zīmi “Viedais Ciems”. Rezultātu paziņošana noritēja tiešsaistes pasākumā “Viedie ciemi – dzīvā bibliotēka”, piedaloties iniciatīvas organizatoriem, žūrijas locekļiem un pretendentu kopienām visos Latvijas reģionos. Klausoties kandidātu stāstos, pasākums pulcēja dalībniekus no visas Latvijas un deva iespēju virtuāli aizceļot uz šo kopienu pagalmiem un kopienu centriem, kuros bija izveidotas tiešraides studijas.

Top Saulgrieži! Top Līgo un Jāņi Tukumā!

No Saulgriežiem līdz Jāņiem tukumniekus priecēs lielais Jāņu vainags Brīvības laukumā. 21. jūnija vakarā to darināja Evita Kleinhofa un Agita Stutiņa no Tukuma kultūras nama. Tā ozollapu, paparžu, zirgskābeņu un citu augu smarža, ticiet vai nē, ir jūtama visā Brīvības laukumā un pat vēl tālāk – tā reibina un aicina uz Saulgriežu mistēriju Pilsētas parkā.

Kandavā ārkārtas vēlēšanas nerīkos!

21. jūnijā Satversmes tiesa pieņēma lēmumu attiecībā uz Kandavas un vēl 11 pašvaldībām, ka šajos novados īstenotā administratīvi teritoriālā reforma atbilst Satversmei. ST Lēmumā par Kandavas novadu teikts: “Satversmes tiesa secināja, ka Kandavas novada kā patstāvīgas pašvaldības saglabāšana, kā arī atsevišķu administratīvi teritoriālā iedalījuma vienību pievienošana šim novadam neatbilstu vismaz vienam no reformas pamatā esošajiem kritērijiem, saskaņā ar kuru novada teritorijā jābūt reģionālās vai nacionālās nozīmes attīstības centram.

Abragciemā situācija uzlabojusies!

Kā informē Veselības inspekcija, pagājušā nedēļā atkārtoti tika veikta ūdens paraugu ņemšanas Abragciema pludmalē un veiktajās laboratoriskajās analīzēs, mikrobioloģiskais piesārņojums vairs nav konstatēts. Līdz ar to, peldēšanās Abragciemā ir atkal atļauta!

«M.P. Socks» uzstādījis lielāko saules paneļu parku Zemgalē

Maijā pabeigts darbs pie lielākā saules parka Zemgalē. Projekta ietvaros uzņēmumam SIA “M.P. Socks” uz zemes un jumta uzstādīti 708 saules paneļi, ar kopējo sistēmas jaudu 262 kW. Saules paneļi gada laikā saražos 258 000 kWh zaļās elektroenerģijas, kas ir ~ 32% no ražotnes gada kopējā elektroenerģijas patēriņa.

Tiesa Tenbergam lemj bargu sodu

24. maijā un 15. jūnijā Zemgales apgabaltiesa tiesas sēdes priekšsēdētājas Ingas Akmeņlaukas vadībā (piedaloties tiesnešiem Dacei Skrauplei un Jurim Siliņam) apelācijas kārtībā turpināja skatīt krimināllietu Jāņa Tenberga apsūdzībā pēc Krimināllikuma 177. panta 3. daļas* un piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanā SIA «Tukums DH» pēc Krimināllikuma 70.¹ panta. Apsūdzību uzturēja Zemgales apgabala prokurors Pāvels Sondors, sēdē piedalījās arī Jāņa Tenberga aizstāvis Mārtiņš Kvēps (nepiedalījās 15. jūnija sēdē), kā arī pats Jānis Tenbergs.

Šovakar būs slēgta Elizabetes iela

Lai ierīkotu siltumtrases pievadu no Brīvības laukuma līdz īpašumam Elizabetes ielā 10, no šodienas, 17. jūnija, 19.00 līdz 18. jūnija 8.00 Elizabetes iela būs slēgta satiksmei.

«Gājējiem draudzīgi» – uzņēmumi arī Kandavas, Tukuma un Engures pusē

Aktīva atpūta dabā šobrīd ir īpaši aktuāla, un došanās pārgājienos ir lielisks veids, kā iepazīt Latvijas dabu. Latvijā ir arvien plašākas iespējas izmantot “Gājējam draudzīgu” uzņēmumu pakalpojumus, tādējādi padarot pārgājiena pieredzi pēc iespējas pozitīvāku, un kājāmgājējiem radītu sajūtu “es šeit esmu gaidīts, mani šeit sapratīs”. Sagaidot vasaru, “Gājējam draudzīgs” zīmi visā Latvijā saņems vēl 53 tūrisma pakalpojumu sniedzēji, kuri piedāvā kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus.

SIA «Strabag» sūdzību noraida

7. jūnijā Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) publiskoja lēmumu par Tukuma novada domes pieņemto lēmumu Kurzemes ielas pārbūves 3. kārtas konkursā.
Atgādinām, ka Tukuma novada dome 26. aprīlī informēja, ka par konkursa uzvarētāju tika atzīta a/s «A.C.B.», kuras nosauktā cena bija 1 329 121,71 eiro (bez PVN), savukārt SIA «Strabag», kas bija būvējis šīs ielas pirmo un otro kārtu un kas bija nosaucis cenu 1 247 117,17 eiro (bez PVN), piedāvājumu dome noraidīja kā nepamatoti lētu. Uzņēmums par domes pieņemto lēmumu iesniedza sūdzību IUB.