Novados

Apbalvojumus saņēmuši Tukuma iecirkņa policisti

5. decembrī Latvijā atzīmēta Policijas darbinieku diena, kas ir iespēja izvērtēt paveikto un pateikties ne tikai policijas darbiniekiem par profesionālu un priekšzīmīgu dienesta pienākumu pildīšanu un augstiem darba rezultātiem, bet arī sadarbības partneriem par ieguldījumu sabiedriskās kārtības nodrošināšanā un ilggadēju un sekmīgu sadarbību.

Pilsētā tīra sasnigušos jumtus

Šonakt Tukuma pusē visu nakti turpināja putināt, kas, visticamāk, bijis cēlonis elektrības padeves pārrāvumiem pilsētā un pagastos. Kā novērojām, rīta pusē pilsētas ielās strādā tehnika, kas tīra aizsnigušās ielas un ietves. Tāpat ir sākuši tīrīt ēku jumtus. Piemēram, SIA «Amatnieks» tīra tirdzniecības centra jumtu Meža ielā, bet vēlāk pa dienu paredzēti darbi uz Pasta ielas daudzdzīvokļu nama jumta.

Smārdē pavasarī ziedēs tulpju aleja

Nīderlandē tulpes jau bija populāras ap 1620. gadu, tās pat bijušas apliecinājums tam, ka cilvēks ir bagātas un veiksmīgs, jo – kā gan citādi, jas reiz viņš tirgojas ar tulpēm!? Jāatzīst, ka okupācijas laikā arī pie mums Latvijā tulpes bija tāds kā kaislības objekts: vieniem tas deva iespēju nopelnīt, citiem tā bija kolekcionāra un selekcionāra aizraušanās…

Novada proza ir fermentēta

Sestdien, 27. novembrī, Tukuma pilsētas Kultūras namā aizritēja astotie Tukuma prozas lasījumi, kas jau trīs gadus notiek ar nosaukumu “fermentācija”, un līdz ar to guvuši arī citu raksturu. 2019. gadā prozisti konkursā piedalījās ar šausmu stāstiem, pērn rakstīja Džūkstes pasaku mūsdienu versijas, bet šogad uzdevums bija vēl interesantāks – konkursa tēma bija “zem sirds līnijas”, kas var nozīmēt tik daudz! Īsta provokācija, bet  autori ar to bija tikuši galā apbrīnojami radoši – cik stāstu, tik dažādu sirdslīniju.

Aicina piedalīties aptaujā par Ķemeru nacionālā parka apsaimniekošanu

Aptauja ir daļa no plašāka apmeklētāju monitoringa īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Latvijā. Pētījuma rezultāti tiks izmantoti ilgtspējīgai resursu pārvaldībai Ķemeru Nacionālajā parkā (Ķemeru NP), vietējo iedzīvotāju interešu salāgošanai ar dabas aizsardzības, tūrisma un saimnieciskajām interesēm. Iegūtie dati palīdzēs plānot ilgtspējīgu attīstību, atbilstošu infrastruktūru, kā arī mazināt cilvēku ietekmi uz dabas, kultūras vai ainavas vērtībām.

Palīdzi piepildīt Bērnu slimnīcas Drosmes kastes!

Biedrība «Irlavas interešu klubiņš» aicina ikvienu iesaistīties Bērnu slimnīcas labdarības akcijā «Drosmes kaste» un ziedot naudu vai noderīgas lietas mazajiem pacientiem, kam tās palīdzēs varonīgi izturēt nepieciešamās procedūras, kā arī būs jauks pārsteigums, ja svētku laiku nāksies pavadīt slimnīcas telpās!

Konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks 2021” apbalvojumus saņem arī Tukuma uzņēmums

25. novembrī ikgadējā apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) un Satiksmes ministrijas rīkotajā konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks 2021” zelta kategorijas apbalvojumi piešķirti 14 uzņēmumiem, kas savā ikdienas darbībā vislabāk spēj līdzsvarot visus ceļu satiksmes drošības ABC komponentus – Auto, Biznesu, Cilvēku. Pavisam šogad apbalvoti 29 uzņēmumu, valsts un pašvaldību autoparki, starp tiem arī 4 Kurzemes uzņēmumi, kas aktīvi un atbildīgi iesaistās ceļu satiksmes drošības uzlabošanā, kā arī piešķirtas vairākas specbalvas.

Kāpēc Tukumā nevar iziet medicīnisko komisiju?

Lasītājs jautā: – Gribēju iziet medicīnisko komisiju, lai varētu strādāt izglītības iestādē, bet, kad vērsos Tukuma poliklīnikā un par to interesējos, man pateica, ka komisijas nenotiek, jo nav neirologa, tāpēc esot jāmeklē citā vietā, piemēram, Kauguros. Bet tad jau iznāk, ka arī šoferu komisijas nenotiks un ka visiem autovadītājiem, lai saņemtu obligāto medicīnisko izziņu, būs jābrauc uz citām pilsētām?!

Aicina doties pilsētvides ekspedīcijās un aplūkot “Pateikts neonā. Latvija” mākslas darbus Tukumā, Aizputē, Rēzeknē un Rīgā

Latvijas Jaunā teātra institūta (LJTI) projekts “Pateikts neonā” uzsācis savu ceļojumu Latvijas reģionos. Pilsētvides instalāciju autori – Santa Remere, Jānis Balodis, Kirils Ēcis un Inta Balode – aicina ikvienu doties ekspedīcijās un aplūkot “Pateikts neonā. Latvija” objektus dažādās neierastās publiskās vietās Tukumā, Aizputē, Rēzeknē un Rīgā. Ainaviskie mākslas darbi, kuri tapuši sadarbībā ar starptautiski atzīto teātra režisoru, dramaturgu un vizuālo mākslinieku Timu Etčelsu, būs aplūkojami līdz 31. decembrim.

Pasniegti Tukuma novada apbalvojumi /FOTO/

Kā katru gadu, tuvojoties valsts svētkiem, Tukuma novada pašvaldība izsaka pateicību novadniekiem, piešķirot apbalvojumus gan fiziskām, gan juridiskām personām, kuras ieguldījušas nesavtīgu darbu novada labā un vairojušas novadnieku pašapziņu un lepnumu par Tukuma novada pagastiem un pilsētu, kā arī sekmējušas novada popularizēšanu. Pēc apbalvošanas ceremonijas notika Valsts prezidenta kancelejas dāvinātie koncerti – Kandavā uzstājās Kārlis Lācis, Ilze Ķuzule-Skrastiņa un Ilmārs Znotiņš, bet Slampē sabraukušos priecēja Latvijas Radio koris Sigvarda Kļavas vadībā.

Iekšlietu ministrijas un VUGD apbalvojumi

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) informē, ka, atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienu un godinot ieguldījumu Latvijas un tās iedzīvotāju drošības stiprināšanā, dienestā strādājošajiem tiek pasniegti apbalvojumi.