Novados

Drošajām pašvaldībām pievienojas arī Jaunpils

Šodien, 14. aprīlī, Slimību profilakses un kontroles centrs aktualizējis tā saukto drošo pašvaldību sarakstu. Tajā iekļautas tās pašvaldības, kur Covid-19 kumulatīvais saslimšanas līmenis ir gana zems, lai varētu skolās plānot un organizēt mācības klātienē. Arvien šajā sarakstā ir Kandavas novads, tāpat arī Engures novada izglītības iestādēs šonedēļ mācības teju visām klasēm jau notiks telpās (7.-11. klašu audzēkņiem mācības noris rotācijas kārtībā). Bet šonedēļ atkārtoti drošo pašvaldību sarakstā ir iekļuvis arī Jaunpils novads.

Sūdzas par suņiem un neesošām pastkastītēm, tostarp Engures novadā

Pastnieka pienākumu kvalitatīvu izpildi sūtījumu piegādē apgrūtina dažādi faktori – nereti tie ir brīvi klaiņojoši un saimnieku nepieskatīti suņi, bet visbiežāk – bojātas pastkastītes vai pastkastīšu neesamība. 2020.gadā agresīvu suņu dēļ cietuši 10 uzņēmuma darbinieki, savukārt Latvijas Pasta dati liecina, ka 2021.gada aprīlī vairāk nekā 18 300 adrešu visā Latvijā ir salauztas vai korespondences drošai ievietošanai citādi nepiemērotas pastkastītes. Latvijas Pasts aicina iedzīvotājus pieskatīt savus mājas sargus un sakārtot pastkastītes, lai pasta darbinieki varētu nodrošināt sūtījumu atbilstošu piegādi.

Engurē un Kandavā nākamnedēļ – klātienes mācības visām klasēm

Kaut vienubrīd rādītāji nošūpojās, šonedēļ Kandavas novads jau atkal ir pavisam stabili iesēdies tā saukto drošo pašvaldību sarakstā, kas ļauj organizēt klātienes mācības visām klašu grupām. Tas nozīmē, ka jau nākamajā nedēļā 1. līdz 6. klašu audzēkņi, tāpat arī 12. klašu audzēkņi, kas gatavojas noslēguma eksāmeniem, varēs ikdienā mācīties klātienē. Pārējo klašu audzēkņiem mācības klātienē notiks rotācijas kārtībā.

Tukuma sporta hallē tiek iekārtots vakcinācijas centrs

Pagājušajā nedēļā pašvaldības un a/s «Veselības centru apvienība» pārstāvji apskatīja Tukuma sporta halles telpas, kurās tiks iekārtota vieta iedzīvotāju masveida vakcinācijai. No pašvaldības puses tiek prasīta telpu iekārtošana – galdi, krēsli, kušetes, savukārt mediķus nodrošinās AS «Veselības centru apvienība». Tiesa gan, masveida vakcināciju sāks tikai tad, kad būs pietiekams daudzums vakcīnu.

AS “Sadales tīkls” sadarbībā ar Latvijas Dabas fondu uzsāk tiešraidi no baltā stārķa ligzdas Tukumā

1. aprīlī Latvijā ir sākusies stārķu ligzdošanas sezona, kas noslēgsies 31. augustā. Līdz ar sezonas sākumu AS “Sadales tīkls” sadarbībā ar Latvijas Dabas fondu (LDF) atklāj projektu, kas priecēs ikvienu dabas draugu: no šodienas katrs interesents varēs vērot tiešraidi no baltā stārķa (Ciconia ciconia) ligzdas “Sadales tīkla” infrastruktūrā. Ligzdā aizvadītajās Lieldienu brīvdienās jau ir apmeties stārķu pāris, kura dzīvei turpmāko piecu mēnešu laikā būs iespēja sekot līdzi tuvplānā.

Sātos pārbūvēs ceļu un būvēs gājēju celiņu

Jau pirms Lieldienām SIA «Strabag» uzsāka autoceļa Tukums-Kuldīga posma no Tukuma apļa līdz Kandavas novada robežai (4,66 – 17,63 km) pārbūves darbus. Konkurss šiem darbiem noslēdzas vēl pagājušā gada novembrī, un līgums šī gada janvārī tika noslēgts ar SIA «Strabag», kas piedāvāja zemāko cenu – 3 983 900,17 eiro (bez PVN) un apņēmās darbus veikt 240 dienu laikā. Jāpiebilst, ka sagatavošanās un zemes darbi šajā posmā jau ir uzsākti, tāpēc autovadītājiem jārēķinās ar ātruma ierobežojumiem.

Pēc svētkiem mācības ārtelpās uzsāks Smārdē un Engurē

Šonedēļ Slimību profilakses un kontroles centrs atzina, ka Engures novads šobrīd ir pietiekami epidemioloģiski drošs, lai atļautu skolām organizēt mācības klātienē – ārtelpās. Un līdz 1. aprīlim mācību iestādēm bija jādod savs atzinums par to, vai gatavas to darīt. Kā noskaidrojām pašvaldībā, uzreiz pēc Lieldienu brīvdienām, 6. aprīlī, skolā atgriezties varēs Smārdes pamatskolas un Engures vidusskolas audzēkņi. Mācības notiks ārtelpās, un katrai klasei būs konkrēta diena un stundu skaits, ko viņi varēs pavadīt klātienē.