Novados

Engures pusē uziets akmens laikmeta bultas uzgalis

Pirms kāda laika sociālajos tīklos uznira noslēpumains foto. Engures pusē nejauši bija uziets kāds priekšmets, kas, tā pavisam neuzmanīgi lūkojot, atgādina izmēros nelieku plastmasas gabaliņu…Atradēji gan bija daudz vērīgāki. Ar Engures saieta nama un Mērsraga muzeja iesaistīšanos, tika pieaicināts vēstures zinātņu doktors Artūrs Tomsons, kura sākotnējais atzinums – priekšmets ir pavisam autentisks krama bultas uzgalis un, visticamāk, tā ir vēlīnā akmens laikmeta liecība – tātad varētu būt, ka izgatavota pirms aptuveni 4000 – 5000 gadiem!

Par Kandavas tehnikumu – vēl nekas nav izlemts

Īsi pirms kārtējās novada domes sēdes, kas šoreiz notika attālinātā režīmā, vakar, 26. novembrī, izvaicājām domes priekšsēdētāju Ingu Priedi par diviem šobrīd aktuāliem jautājumiem. Proti, par to, kas pašvaldībai sakāms par publiski   izskanējušajiem Izglītība un zinātnes ministrijas plāniem Kandavas lauksaimniecības tehniku apvienot ar Kuldīgas tūrisma un tehnoloģiju tehnikumu. (Jāpiebilst, ka par šo jautājumu deputāti apspriedās arī domes sēdē.) Tāpat jautājām, kā novada skolas gatavas strādāt režīmā, ko nosaka nule kā apstiprinātie jaunie «Covid-19» pandēmijas ierobežošanas pasākumi.

Atklās bērnudārzu «Pasaciņa»

Šodien, 27. novembrī, Tukuma bērnudārzs «Pasaciņa» piedzīvos atvēršanas svētkus, kas būs pavisam citādi, nekā piedzīvots līdzīgās reizēs – bez bērniem un vecākiem, bez daudziem apsveicējiem un krāšņām dāvanām.

Atceļojusi Ziemassvētku eglīte! /VIDEO/

Šodien, 25. novembrī, Tukumā, Brīvības laukumā tika nogādāta svētku egle. Ievērojot valstī noteiktos piesardzības pasākumus, tās atklāšanas jeb iedegšanas pasākumu šogad nav plānots.

Noskaidroti Ekoskolu Rīcības dienu 2020 konkursa uzvarētāji. To vidū ir arī Irlavas pamatskola

Novembra sākumā visā Latvijā notika Vides izglītības fonda rīkotās Ekoskolu Rīcības dienas 2020 ar saukli “Labie darbi planētai!” Akcijā iesaistījās ap 42 000 skolēni un 4600 skolotāji no vairāk kā 150 skolām. Rīcības dienu dalībnieki piedalījās konkursā, vēstot par saviem paveiktajiem labajiem darbiem planētai kādā no četrām kategorijām: klimata pārmaiņas, bioloģiskās daudzveidības saglabāšana, aprites ekonomikas principi un izaicinājums vietējai kopienai. Žūrija un sociālo tīklu lietotāji ir noteikuši šī konkursa uzvarētājus.

Kāpēc autobusu pietura tagad ir pie Smilšu ielas?

Lasītājs jautā: “ Man ir vairāki jautājumi par autobusa pieturām Tukumā un to, kā tās tiek plānotas – vai tā, kā projektētajam un komunālajam dienestam izdevīgi, vai tā, kā ir ērti cilvēkiem. Vispirms par pieturu Kurzemes ielā, kas agrāk bija pie veikala «Mājai un dārzam». Tagad tā ir pārcelta pie Smilšu ielas, kas ir labu gabalu tālāk – prom no veikaliem, no tirgus, no skolām. Taču man ir jautājums, kurš brauc ar autobusu un kam tad ir tās smagās somas? Kāds no domes, no komunālās nodaļas, ielu būvētājs?! Ar autobusu lielākoties brauc gados veci cilvēki un skolēni, un pašvaldībai būtu jābūt ieinteresētai, lai bērniem un veciem cilvēkiem būtu mazāks gabals jāiet līdz pieturai, nevis jāiet cauri visai pilsētai. Otrs ierosinājums – vai nevarētu autobusu pieturu noteikt Pasta ielā, pirms Pils ielas (vismaz pusceļā no Mini rimi uz staciju), lai nebūtu ar kājām jāiet tik ļoti liels attālums. Pamanīju, ka līdzīga pietura ir pie degvielas uzpildes stacijas Meža ielā – vismaz lai cilvēkus izlaistu no autobusa.”

Atzinība jaunajai farmaceitei

Sagaidot Latvijas valsts dzimšanas dienu, Latvijas farmaceitu biedrība (LFB) piešķīrusi apbalvojumus labākajiem nozares darbiniekiem. Un apbalvoto vidū arī tukumniece Monta Zimerte (BENU aptiekas farmaceite). Viņai biedrības Atzinības raksts pasniegts par profesionālu, ētisku un kompetentu viedokļa paušanu diskusijās par farmaceitiskās aprūpes un zāļu lietošanas jautājumiem publiskajā telpā. Apsveicam!

Lai pļava zaļo ar jaunu spēku!

Īpaši nekur iepriekš neizziņojot, pagājušās nedēļas nogalē notika biedrības «Abavas ielejas attīstības centrs» rīkota talka Greiļu kalnā. Kā stāsta biedrībās vadītāja Iveta Piese, uzdevums jau iepriekš visiem bija skaidrs (atbrīvot pļavu, kas ir viens no Abavas senlejas ainaviskajiem dārgumiem, no apauguma), tāpēc pievienoties darbiem katrs varēja sev ērtākajā laikā, lai nebūtu pulcēšanās.