Rožu svētki Tukumā

 23. Jūl, 2023  10:00

23. jūlijs – Svētku svētdiena

Visu dienu LIELAIS ROŽU VAINAGS Brīvības laukumā
10:00-20:00 Izstāde-performance ROŽU GAISMAS DĀRZS Tukuma ev. luteriskajā baznīcā
11:00-17:00 Dārza svētki “Krāsainais pikniks” Jaunmoku pils parkā
11:00-17:00  Amatnieku un mājražotāju tirdziņš
13:00-17:00 Svētku norises: Elitas Patmalnieces studija, krāsainie brīnumi ar Daci un Enrico Pecolli, Raita Ašmaņa kvinteta mūzika, mākslas izstādes un radošas nodarbes, stāstījums pa pils dārzu un koku enerģētiku, muzeja aktivitātes u.c.

Ieeja – bez maksas, automašīnu stāvvieta – 2 EUR. Ieejas biļetēm Jaunmoku pils muzejā – 50% atlaide.

17:00-18:00 Svētku izskaņas koncerts TUKUMĀ

Tukuma luterāņu baznīcā svētku noslēguma koncertā dziedās un spēlēs Kārlis Kazāks un Anete Kozlovska. Ieeja bez maksas.

18:00 Svētku izskaņas koncerts JAUNMOKU PILS DĀRZA TERASĒ

Savukārt svētku izskaņas koncertā Jaunmoku pils dārzā muzicēs Mārcis Auziņš un Aija Vītoliņa. Koncerts būs kā muzikāls ceļojums dažādu valstu, valodu, žanru pasaulē – no “Karmenas” Spānijā līdz “Elizejas laukiem” Francijā, no “Ķiršu lietus” Latvijā līdz “Maria de BuenosAires” Argentīnā.

Ieejas maksa koncertā – 15 EUR pieaugušajiem, Latvijas Goda ģimenes apliecības īpašniekiem – 10 EUR, bērniem no 7 gadu vecuma – 5 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas.  Biļetes iegādājamas jaunmokupils.lv un “Biļešu paradīzes” kasēs.

Viesošanās Tukuma apkārtnes daiļdārzos Rožu svētku laikā

Turpinot rožaudzēšanas tradīcijas un cildinot Tukuma kā rožu pilsētas slavu, Tukuma pilsētā izveidotas kopskaitā gandrīz 20 rožu dobes, kurās aplūkojamas visdažādākās rožu šķirnes. Rožu stādi ir gan iedzīvotāju, gan vietējo uzņēmēju dāvināti, kā arī iegūti tradicionālo Rožu svētku akcijas “Uzdāvini rožu stādu pilsētai” laikā. Savukārt Pils iela ir pārtapusi par sava veida Rožu ielu, jo pie katra nama vasarā tajā kā zaldātiņi stāv lielie rožu podi, sargājot pilsētas smukumu.

Kamēr Tukumā – rožu pilsētā gan vasarā, gan rudenī iepazīstams un izsmaržojams ir īpašais Rožu maršruts, pilsētas apkārtnē iepazīstams ne viens vien kolekcijas vai košumdārzs. Daļa no tiem gaidīs viesus arī Rožu svētku laikā.

Rožu dārzs “Rozītes” Sēmes pagastā

Dārzā bez lielās rožu kolekcijas ir apskatāma arī skujkoku un lapkoku kolekcija, kā arī ziemcietes un vasaras puķes. Stādu tirdzniecība.

Ieeja – 3 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam – bez maksas. Vēlama iepriekšēja pieteikšanās. Adrese: “Rozītes”, Sēmes pagasts, Tukuma novads. Tālr.: 26469604, www.dailasrozes.lv

Daces Lukševicas daiļdārzs Tukumā

Apskatāms viegli kopjama un ekonomiska dārza piemērs ar plašu hostu kolekciju, kā arī veronikas un citas ziemcietes.

Ieeja – 4 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam – bez maksas. Vēlama iepriekšēja pieteikšanās. Adrese: Lejas iela 1, Tukums. Tālr.: 29177195, www.skaistiedarzi.lv

Ligitas Čukures daiļdārzs Engurē

Daiļdārzā aug daudz eksotisku koku un krūmu. Vieta ar dažādiem brīnišķīgiem nostūriem, kur vienlaikus baudīt apkārtnes zaļumu un blakus esošās jūras gaisu.

Ieeja – 3 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam – bez maksas. Vēlama iepriekšēja pieteikšanās. Adrese: Jūras iela 59, Engure, Engures pagasts, Tukuma novads. Tālr.: 29424424

“Celmu pasaules” Hortenziju dārzs Smārdes pagastā

Saimnieces Inetas Rudzītes veidotajā dārzā aplūkojamas dažādu sugu un lielumu hortenzijas gan skarainām, gan kokveida, sniegbaltām un maigi rozā ziedbumbām un konusiem. Būs arī hortenziju aleja un ziedu ainaviskās kompozīcijas. Stādu tirdzniecība.

Ieeja – bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Adrese: “Celmi”, Smārdes pagasts, Tukuma novads. Tālr.: 29150122, www.facebook.com/Celmupasaule

Jāņa Auziņa dārzs “Hederas” Tumes pagastā

Ainavisks dekoratīvo koku dārzs ar bagātīgiem augu stādījumiem, dīķiem, strautiem, tiltiņiem un mūrētiem dārza elementiem.

Ieeja – par ziedojumiem. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Adrese: “Hederas”, Tumes pagasts, Tukuma novads. Tālr.: +371 26434558