Svētdiena, 2019. gada 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris
Liene Akmens
Vārds, Uzvārds: Liene Akmens
Segvārds: ntzAKMENS

Darbīga vecošana jeb Visi pie oftalmologa!

Pēdējās dienās viens spalvas brālis ar skaļu vārdu un skandaloziem garadarbiem sacēlis tādu vētriņu ūdens glāzītē, izraisot pat atbildes rakstiņus. Vēl aizraujošāki par šiem rakstiem, kā vienmēr, ir komentāri pie tiem, jo latvietim allaž ir viedoklis par visu un par savu dzimto valodu jau nu noteikti.

Kapa klusums pār Latviju

Kāds naudas iekasēšanas kantoris atgādinājis tautai, ka jau 1993. gadā pieņemts likums par radio mūzikas nodokli sabiedriskajā transportā. Beidzot naudas iekasēšanas kantoris nolēmis, ka vairs netēlos labdarīgu filantropu un turpmāk iekasēs šo nodokli par radio mūzikas klausīšanos starppilsētu autobusos, pilsētas autobusos, maršruta taksometros, parastajos taksometros, birojos, zobārstu kabinetos, frizētavās un sazin kur vēl. Publiski izskanējušie tarifi neizskatās pārāk lieli (taksometram – 70 santīmi mēnesī, starppilsētu autobusam – 1,70 lati mēnesī, tātad gadā attiecīgi 8,40 lati un 20,40 lati; zobārsta kabinetam tie varētu būt kādi 5 lati mēnesī vai 60 lati gadā). Taču – runa ir par principu, proti, kāpēc vispār par to jāmaksā autotransporta uzņēmumam vai zobārstam, frizierim un citiem (finālā – klientam)?

Šķelt nedrīkst saskaņot

Nupat jau iet vaļā – «Saskaņas centrs», neprazdams saprast politisko situāciju un atzīt savas kļūdas, ierosinājis pamatīgu vēstuļu kampaņu, lai mudinātu Valsts Prezidentu aicināt «Saskaņas centru» valdībā. Un – vai tas kāds brīnums? – atsaucība kampaņai ir mežonīga. Nepagūst partija savu kampaņu izsludināt, kad Rīgas pils jau saņēmusi pusotru tūkstoti organizētu vēstuļu ar vienīgo pareizo viedokli. Tūdaļ sarosās arī atsevišķi masu mediji – vai tas kāds brīnums, ka tikai krievvalodīgie? – ar aicinājumiem izbeigt kādā konkrētā valodā runājošo cilvēku diskrimināciju. Kāda televīzija, kas raida šādi domājošajiem, tūdaļ intervē nacionālboļševiku līderi, kurš nu gatavs rīkot protesta akcijas (sazin, cik miermīlīgas demonstrācijas puisis ar tādu vārdkopu ir domājis?), kuru mērķis ir «Saskaņas centra» iestumšana valdībā.

Liekulīgais Trusis Sarkanā Vēža spīlēs

Vakar pēkšņi aizdomājos, ka mūsu valstij varbūt tāda karma – 20 gadu cikls. Pirmā valsts pastāvēja 20 gadus un tad nonāca okupāciju spaidos. Dibinājām to vētrainos apstākļos, kad neviens īsti nevarēja saprast, kāda lielvara saimniekos tavā sētā rīt. Aizstāvējām, nosargājām. Mīlējām, slaucām, cienījām un lamājām. Un tagad atceramies ar tādu kā gēnos ierakstītu nostalģiju un grūtsirdību.

Par Latvijas goda sargātājiem

Latviešu valodā lasošajiem un dzirdošajiem, iespējams, paslīdēs garām kaislības, kuras izraisījušās ap telekompāniju «TV5». Proti, 18. novembrī daži “skatītāji” no 18.30 līdz 19.30 nav bijuši 11. Novembra krastmalā Rīgā vai kādā svinīgā pasākumā, kas veltīts valsts proklamēšanas gadadienai, bet gan centīgi sēdējuši pie televizora ekrāniem un vērojuši šī telekanāla raidījumu «Bez cenzūras». Un pēc tam pasūdzējušies tādai nereti kuslai organizācijai kā NRTP. Un šī – tavu brīnumu! – reaģējusi uz šo “skatītāju” sūdzībām!

Vajag lepoties un starot!

18. novembris ikvienam Latvijas iedzīvotājam uzjundī pārdomas. Vieni turpina zākāt valsti (lielākoties valdības, nevis zemes izpratnē), citi vienaldzīgi slēgā televizoru un šķendējas, ka tikai Zatleru un visus sešus mūsu helikopterus rāda. Vēl citi izmanto brīvdienu, lai mazgātu veļu, tīrītu māju un izskraidītu atsevišķos strādājošos veikalus.

Lietosim Latvijas preci!

Redz, kā domas lido un sasniedz mērķi! Kopš krīzes sākuma savā ģimenē realizēju plānu «Lieto Latvijas preci!» – cik nu tas ir iespējams, jo ne jau visu ikdienā nepieciešamo mūsu valstī ražo. Un nu uzzinu, ka trīs lielākie Latvijas pārtikas ražotāji apņēmušies popularizēt pie mums ražoto.

Šodien viens no mums būs miris

Kādreiz niknums smēlās pāri malām, kad televīzijā vai radio kārtējo reizi sludināja kādu librešu pārākumu pār citām libresēm un spārniņiem. Tad krita uz nerviem dažādu procentu, santīmu, noguldījumu un citu izdevīgumu reklāmas.

Man žēl

Visu laiku gribas teikt "man žēl".

Man ir žēl, ka šādi viss notiek! Man ir žēl, ka mūsu valstī nav vienotības. Man ir žēl, ka man jāpiedalās piketā pret Godmani, kura dēļ es 1991. gadā sēdēju barikādēs. Man ir žēl, ka piedalījos pasākumā, kurš tika pavērsts pret Saeimas deputātu Arti Kamparu, kuru kā politiķi es cienu. Man ir žēl, ka vienīgais cilvēkus uz Rīgu spēja saaicināt Štokenbergs, kurš izvirzījis lozungu «Nost ar Saeimu!». Man ir žēl, ka tagad Latvijā vairs nebūs iespējams sarīkot masu politiskos pasākumus un tādējādi tautai būs aizliegts paust savu viedokli. Absolūts demokrātijas pārkāpums!

Zināmais vai nezināmais Godmanis?

Šodien Valsts prezidents premjera amatam nominējis Ivaru Godmani. Protams, vēl jau nekur nav zvanīts, ka Saeima šo kandidatūru arī pieņems un par to nobalsos vairākums. Bet – ko par viņu zinām?

19. novembris – brīvdiena

Kā informē Ekonomikas ministrija, 19. novembris būs brīvdiena.

Par mūriem

Pagājušās nedēļas nogale Latvijā – Lāčplēša diena; Krievijā – Milicijas diena; pasaulē – Berlīnes mūra krišanas un vienlaikus arī aukstā kara beigu gadadiena. Šonedēļ Latvijā – valsts neatkarības proklamēšanas gadadiena; Krievijā – Brežņeva nāves diena (tikai pirms 25 gadiem tas notika!), jauniesaucamo diena; pasaulē – Starptautiskā neredzīgo diena, Pasaules laipnības diena, Tolerances diena.

Mārtiņdienai gatavojas laikus

Engures bērnudārza «Spārīte» audzēkņi sagatavojušies Mārtiņdienai – darinājuši maskas un izstādes darbiņus.

Svecīšu vakari Tukuma kapsētās

Tukuma pilsētas kapsētās Svecīšu vakari tiek organizēti 25. novembrī.

Tiesībsarga seminārs Tukumā

Tiesībsarga birojs uzsāk īpašu semināru ciklu Latvijas pilsētās, lai informētu iedzīvotājus par dažādiem cilvēktiesību un labas pārvaldības jautājumiem un biroja uzdevumiem šo tiesību aizsardzībā. Pirmais seminārs un individuālās konsultācijas Tukumā – kultūras namā 20. novembrī no 10.00 līdz 16.30.

Pasākumu kalendārs

2019.09.22 | 10:00

Jauniešu basketbols Kandavā 

2019.09.22 | 15:00

Izrāde Tukumā 

2019.09.22 | 18:00

Florbols Irlavā 

2019.09.25 | 13:00

«Sirds diena» Tumē 

2019.09.26 | 11:00

Lekcijas jaunajām un topošajām māmiņām Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool